ثبت دامنه ارزان با پنل تحت وب | ثبت دومین | ثبت دامین | Domain Registration | خرید


ثبت دامنه (Domain Registration)

ثبت دامنه ارزان در تهران بدون کارمزد بصورت آنلاین با پنل مدیریت تحت وب حرفه ای و اعطای مالکیت کامل به مشتری Domain Registration. ثبت دامنه اولین قدم جهت داشتن وب سایت است. در صورتی که نام مناسبی به عنوان نام دامین در نظر بگیرید می توانید جایگاه مناسبی در فهرست سایتهای جستجو شده بیابید. از مهمترین موارد در ثبت دامین (Domain) رجیستراری (Registrar) است که دامنه توسط آن به ثبت می رسد. اطمینان و آرامش خاطر از مالکیت قطعی در زمان ثبت دامنه، در گرو ثبت دامین با Registrar معتبر می باشد.

ثبت دامنه (Domain Registration)

می دانید چه دامنه ای می خواهید؟ دامنه ی جدیدتان را ثبت کنید.

دانا و توانا بزرگترین مرجع هاستینگ و میزبانی وب. ثبت دامنه و خرید دامین با قیمت عالی. خدمات پشتیبانی و مانیتورینگ 24 ساعته. ارائه دهنده سرویس ثبت دامنه جستجوی دامنه بررسی و چک کردن دامنه ثبت آدرس اینترنتی در پسوند های مختلف .com .ir .org .net و tld های جدید Domain Register.

چرا دامنه (دامین) اهمیت دارد؟

چرا برای ورود به دنیای وب باید دامنه ای داشته باشید؟ شاید تعاریفی که تا به امروز برای دامنه شنیده اید مساله را برایتان پیچیده کرده باشد. بگذارید مساله را با مثال ساده ای واضح‎تر کنیم: فرض کنید که گوشی موبایلی خریداری کرده اید، آیا بدون سیم کارت و شماره کسی میتواند با گوشی موبایل شما تماس بگیرد؟ دامنه همان کاری را برای سایت انجام میدهد که سیم کارت و شماره آن برای گوشی موبایل شما. همان‎گونه که شماره تلفن همراه شما به دیگران امکان میدهد که با شما تماس بگیرند، دامنه نیز به مشتریان شما امکان میدهد که مستقیما وب سایت شما را از بین میلیون ها وب سایتی که در دنیا وجود دارد پیدا کرده و آن را مشاهده کنند.

بنابراین وب سایت بدون دامنه معنای چندانی ندارد و شما برای نمایش و معرفی محصولات و خدمات خود باید دامنه ای مناسب انتخاب کرده و آن را به نام خود ثبت یا اصطلاحا register کنید. توجه داشته باشید که ثبت دامنه اولین گام است. پس از آن، گام های بعدی تهیه هاست و طراحی سایت هستند.

شرکت «دانا و توانا» نماینده رسمی شرکت های معتبر ثبت دامین اینترنتی (Registrar) است. واحد هاستینگ این شرکت با بهره‎گیری از نزدیک به دو دهه تجربه در زمینه ثبت دامنه، همه تلاش خود را در جهت حفاظت از هویت اینترنتی مشتریان و عرضه خدمات ثبت دامنه با کیفیت به آنها معطوف کردهاست. ما بسته به نام دامنه (دامین) و پسوند مورد درخواست و شرایطی که درنظردارید، ثبت دامنه (دامین) را از طریق شرکت ثبت کننده (Registrar) معتبر انجام میدهیم.

بنابراین به یاد داشته باشید ثبت دامنه که به آن اصطلاحا Domain Registration میگویند، روال سختی نیست و تنها کافی است که تصمیم بگیرید تا نامی برای خود در اینترنت خریداری کنید. با استفاده از سرویس خرید آنلاین شرکت «دانا و توانا» تنها چند دقیقه با خرید دامنه مورد نظر خود فاصله دارید: از طریق جستجوی دامنه ارائه شده در همین صفحه و یا مراجعه به بخش خرید دامنه و هاست دامنه مورد نظر خود را جستجو کنید و درخواست خود را تایید کنید. موارد دیگر به صورت خودکار انجام خواهند شد.

در مسیر ثبت دامنه شما ممکن است که دربارهی registry یا registrar به اطلاعات بیشتری احتیاج داشته باشد، تمامی این موارد از طریق تیکت و پیامک به شما اطلاع داده میشود و شما به راحتی میتوانید از طریق پیگیری تیکت های ارسالی از سوی «دانا و توانا» وضعیت دامنه خود را بررسی نمایید.

آیا دامین مورد نظر شما پیش از این توسط دیگران ثبت شده است؟ این مساله شاید تا چند سال قبل اهمیت داشت، اما این روزها پسوندهای بسیار متنوعی برای ثبت در دسترس هستند. کافی است، برحسب زمینه فعالیت خود ، یک پسوند را انتخاب نمایید. اگر بخواهیم پسوند های جدید را برحسب زمینه فعالیت آنها در گروه های مشخص قرار دهیم، بخشی از گروهها به صورت زیر خواهد بود. اگر برای زمینه فعالیت شما پسوند جدید آمده است، کافیست به فرم خرید دامنه مراجعه کرده و دامنه مورد نظر خود را ثبت کنید.

کسب و کار ( co , .company , .shop. , .store. , ...)
تجارت (ads. , .auction , .trade. ,...)
صنایع غذایی (cafe , .coffee, .food, .eat. , ....)
بهداشت و سلامت (doctor , .dentist. ,... )
رسانه و هنر (film , .audio. , ...)
صنعت (car , .build , .auto. ,...)
حرفه و شغل (lawyer , .engineer , .florist. , ...)
آموزشی، پژوهشی ( academy , .courses , .phd. ,...)
بهداشت و سلامت (clinic ,.diet , .health , .dental. ,...)
منطقه ای و شهری (earth , .city. , ...)
املاک و مستغلات ( property , builders. , .rent. ,...)
ورزشی ( club , .couch , .team. , ... )
تکنولوژی و فن‎آوری (click , .chat , .cloud, .app. ,...)

و دامین های دیگری که می توانید از طریق فرم خرید دامنه انتخاب کنید و خریداری نمایید.

سرویس های زیر برای دامنه ها قابل ارائه است. البته ممکن است برخی از این سرویس ها برای پسوندی خاص ارائه گردند. بنابراین همواره میتوانید از طریق ارسال تیکت به واحد هاستینگ «دانا و توانا»، امکان سرویس دهی برای پسوند مورد نظر خود را جویا شوید:

سرویس WHOIS Privacy
کنترل پنل مستقل دامنه (کنترل پنل دامنه شرکت Tucows)
WHOIS
انتقال دامنه
امکان استفاده از DNS ارائه شده از سوی Registrar
امکان ایجاد Child DNS
امکان Forward دامنه

سرویسهای زیر برای تمامی سفارش های مربوط به دامین به مشتریان ارائه می گردد :

ارائه مالکیت 100درصد دامین به کاربر
ارسال تیکت و پیامک جهت سهولت در خرید، ثبت، تمدید و رفع مشکل سرویس های دامین
امکان ثبت و تمدید آنلاین دامین
امکان تمدید خودکار دامین در صورت فعال سازی از سوی کاربر
ارسال ایمیل تمدید 30 و 60 و 5 روز پیش از پایان دامین
ایجاد سفارش تمدید و اطلاع رسانی 10 روز پیش از پایان سفارش
امکان دریافت Authorization code توسط مالک دامین از طریق کنترل پنل دامین
امکان lock و unlock کردن دامین توسط مالک
امکان تغییر اطلاعات WHOIS از طریق کنترل پنل


Registrar, رجيسترار, ثبت كننده دامنه


از مهمترین موارد در ثبت دامین (Domain)، رجیستراری (Registrar) است که دامنه توسط آن به ثبت می رسد. اطمینان و آرامش خاطر از مالکیت قطعی در زمان ثبت دامنه، در گرو ثبت دامین با Registrar معتبر می باشد.
«دانا و توانا» ابتدا دامنه های خود را از طریق Registrar OnlineNIC به ثبت می رسانید. OnlineNIC یک شرکت آمریکایی با کارگزاران چینی است. «دانا و توانا» پس از تحقیق و جستجو و با تجربه چندین ساله و با بررسی دقیق عملکرد Registrar ها اقدام به انتخاب یک رجیسترار معتبر دیگر برای ثبت دومین (Domain) برای جایگزینی با Registrar OnlineNIC نمود.
با بررسی های صورت گرفته شرکت کانادایی Tucows به دلیل دارا بودن محاسن بيشتر و اعتبار بالاتر جهانی، به عنوان Registrar ثبت دامنه انتخاب شد. Tucows اولین شرکت ثبت کننده دامنه غیر آمریکایی و سومین شرکت ثبت کننده دامنه دنیا از نظر رنکینگ می باشد. Tucows یک شرکت کانادایی است که در انگلستان نيز دفتر دارد و عمده کارهای خود را با دفتر کانادا انجام می دهد.
در ذیل به برخی از امکاناتی که Registrar Tucows در اختیار کاربران خود قرار می دهد اشاره شده است:

۱- دریافت Authcode
۲- تعیین بیش از ۲ NS برای دامنه
۳- ثبت NS رایگان تحت دامنه
۴- تغییر Registrant Name دامنه
۵- ایجاد کاربری دیگر (Subuser) با نام کاربری و کلمه عبور جداگانه در کنترل پنل دامنه با امکان تعیین سطح دسترسی

«دانا و توانا» با هدف ارائه خدمات با کیفیت بالا و ارائه امکانات و دسترسی های لازم به کاربران جهت انجام درخواستهایشان در کوتاهترین زمان ممکن و عدم نیاز به ارتباط با شرکت برای هر درخواست، شرکت توکاس (Tucows) را برای تحقق این اهداف مناسب دانسته است.


ثبت دامنه, ثبت دومین, خرید دامین, ثبت آنلاین دامنه۱- دامنه (Domain) چیست؟
۲- مدير دامنه (Domain) کیست؟
۳- منظور از ccTLD چيست؟
۴- منظور از gTLD چيست؟
۵- ICANN چيست؟
۶- منظور از Registrar چيست؟
۷- رابطه دامنه با میزبانی چیست؟
۸- کراکترهای مجاز نام دامنه چیست؟
۹- چگونه دامنه ثبت کنیم؟
۱۰- نام رجیسترر «دانا و توانا» چیست؟
۱۱- شرایط انتقال دامنه چیست؟
۱۲- آیا انتقال دامنه با انتقال هاست متفاوت است؟
۱۳- آيا مي توانم NS هاي سرويس دهنده Domain خود را تغيير دهم؟

تمام مشخصات ثبت شده دامنه از قبیل آدرس، شماره تماس و ایمیل در پایگاه داده های مرکزی وجود دارد. این پایگاه داده ها به عنوان پایگاه داده های WHOIS شناخته شده است. ICANN به تمام مراکز ثبت دامنه پيشنهاد می کند که اطلاعات صحیحی برای جستجوی WHOIS داشته باشند. داشتن اطلاعات صحیح و معتبر در مرجع WHOIS از اهمیت بالایی برخوردار است و برای انتقال دامنه، اطلاع از زمان پایانی دامنه و چگونگی تماس با مالک دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.


ثبت دامنه-domain

[ ثبت آنلاین دامنه ]

ثبت دامنه اولین قدم جهت داشتن وب سایت است. در صورتی که نام مناسبی به عنوان نام دامین در نظر بگیرید میتوانید جایگاه مناسبی در فهرست سایتهای جستجو شده بیابید. ثبت دومین مناسب مهم ترین رکن اساسی داشتن یک وب سایت خوب است، چنان که حتی با طراحی صفحات وب مناسب و داشتن محتوای خوب، اگر به ثبت دامین نامناسب مبادرت ورزید، تمام زحماتی که در طراحی وب به کار گرفته شده است از بین خواهد رفت. به عنوان مثال ثبت دومین طولانی، امکان بروز اشتباه تایپی را بالا برده و دسترسی به وب سایت را هر چند با طراحی وب عالی به مخاطره میاندازد.
به علاوه ثبت دامنه در شرکتهای معتبر از اهمیت ویژهای برخوردار است، چرا که در صورت نیاز به تمدید دامنه پس از مدت مقتضی، در صورتی که شرکتی که مبادرت به ثبت دامین نموده در دسترس نباشد و یا اینکه اطلاعات مالکیت دامنه را در اختیار کاربر قرار نداده باشد، امکان تمدید مجدد دامنه به هیچ عنوان وجود نداشته و تمامی زحمات صاحب وب سایت جهت جذب مشتری و معرفی وب سایت به دیگران به هدر خواهد رفت.
هاست مرتبط با دامنه نیز باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. در صورتی که طراحی سایت شما بی نقص بوده و دومین سایت نیز مناسب باشد اما میزبانی وب مناسبی آن را پشتیبانی ننماید نیز امکان در دسترس نبودن وب سایت وجود دارد. هاستینگ با کیفیت این مساله را تضمین مینماید که وب سایت شما در هر زمان دردسترس بوده و از امنیت خوبی برخوردار است.
دامنه، دامین یا دومین در فارسی به معنی قلمرو یا گستره می باشد که محور اصلی وب سایت ها و کلیه فعالیتهای Online و تجارتهای الکترونیکی است. نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناوینی است که کاربر اینترنتی انتظار دارد با آن روبرو شود. به عبارتی دیگر نام دامنه (Domain) گویای هدف سازنده وب سایت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو انتخاب نام دامنه بسیار حیاتی و تاثیرگذار است.

Domain یا دامنه که به صورت دامین یا دومین نیز عنوان می شود، نامی است که همیشه با یک پسوند همراه بوده است و با نقطه از آن جدا می شود. (مانند .com, .ir, .net, .org و ...)


مزایای ثبت دامنه با «دانا و توانا»


ثبت توسط Tucows (یکی از بزرگترین ثبت کننده های دنیا)
ثبت آنلاین و لحظه ای (با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب)

ارائه پسورد و کنترل پنل دامنه (مدیریت کامل دامین)
امکان تغییر NS دامنه (آنلاین)
امکان تعیین شش NS برای دامنه (ns1,ns2,ns3...) (آنلاین)
امکان ثبت/ویرایش NS (رایگان) تحت همان دامنه (ns1.your-domain.com) (آنلاین)
امکان تغییر تمام اطلاعات WHOIS (آنلاین)
امکان تغییر نام مالکیت (Registrant name) (آنلاین)
دریافت Authcode برای انتقال دامنه (آنلاین)
امکان انتقال دامنهء ثبت شده از «دانا و توانا» به هر شرکت دیگر بدون نیاز به تماس با «دانا و توانا» (آنلاین)
امکان Lock/Unlock نمودن دامنه (آنلاین)
امکان تمدید آنلاین
ارسال ایمیل یادآوری تمدید، قبل از انقضاء
امکان انتقال بین اعضاء «دانا و توانا» (آنلاین)
امکان مدیریت دامنه از کنترل پنل اعضاء «دانا و توانا» (علاوه بر کنترل پنل آن)
API با سرعت بالا
امکان ایجاد Sub User برای مدیریت دامین توسط بیش از یک نفر (آنلاین)
پشتیبانی 24 ساعته (تلفنی، چت، تیکت، ایمیل، اس ام اس، دورنگار)
...ثبت دومین مناسب، مهم ترین رکن اساسی داشتن یک وب سایت خوب است، بصورتیکه حتی با طراحی حرفه ای صفحات وب و داشتن محتوای بسیار خوب نیز، اگر Domain نامناسبی را انتخاب و ثبت کنید، تمام زحماتی که در طراحی وب به کار گرفته شده است از بین خواهد رفت. به عنوان مثال ثبت دومین طولانی، امکان بروز اشتباه تایپی را بالا برده و دسترسی به وب سایت را [هر چند با طراحی وب عالی!] به مخاطره می اندازد.

میتوانید از نام موسسه، نام شرکت، نام محصول و یا هر نام دیگری به عنوان نام دامنه (Domain Name) استفاده کنید. نام دامنه به صورت انحصاری ثبت شده و برند شما در دنیای اینترنت خواهد بود.

چرا برای ورود به دنیای وب باید دامنه ای داشته باشید؟

ثبت دامنه ارزان در تهران بدون کارمزد بصورت آنلاین با پنل مدیریت تحت وب حرفه ای و اعطای مالکیت کامل به مشتری Domain Registration

شاید تعاریفی که تا به امروز برای دامنه شنیده اید مساله را برایتان پیچیده کرده باشد. بگذارید مساله را با مثال ساده ای واضح‎تر کنیم: فرض کنید که گوشی موبایلی خریداری کرده اید، آیا بدون سیم کارت و شماره کسی می تواند با گوشی موبایل شما تماس بگیرد؟

دامنه همان کاری را برای سایت انجام می دهد که سیم کارت و شماره آن برای گوشی موبایل شما. همان‎گونه که شماره تلفن همراه شما به دیگران امکان می دهد که با شما تماس بگیرند، دامنه نیز به مشتریان شما امکان می دهد که مستقیما وب سایت شما را از بین میلیون ها وب سایتی که در دنیا وجود دارد پیدا کرده و آن را مشاهده کنند.

«دانا و توانا» نماینده رسمی و مستقیم شرکت ها و سازمان های معتبر عرضه کننده نام های اینترنتی و ثبت دامنه است. داشتن نمایندگی مستقیم از Registrar های معتبر جهانی، و پرداخت هزینه دامنه ها به صورت دلاری و بدون واسطه، این امکان را در اختیار ما می گذارد که بتوانیم دامنه های کاربران را با پایین ترین قیمت ممکن ثبت و تمدید نماییم.

امکان ثبت آنلاین و بی واسطه 512 پسوند مختلف دامنه با پایین ترین قیمت!
ثبت دامنه به نام مشتری و اعطای مالکیت کامل دامنه به مشتری
ارائه کامل ترین پنل مدیریت تحت وب دامنه جهت انجام شخصی کلیه امور مدیریتی مرتبط با دامنه (از جمله تغییر DNS, تعریف A Record، تغییر اطلاعات مالکیت دامنه، دریافت کد انتقال دامنه و ...)

دیگر جایی برای تردید در انتخاب «دانا و توانا» به عنوان بهترین و مطمئن ترین ثبت کننده دامنه باقی نمی گذارد!

تعرفه ثبت پسوند های اصلی دامنه های اینترنتی

تعرفه ثبت، تمدید و انتقال کلیه دامنه ها

بررسی آزاد بودن دامنه , بررسی مالکیت دامنه , بررسی باز بودن دامنه , بررسی هویز دامنه , بررسی فیلتر بودن دامنه , بررسی عمر دامنه , بررسی خالی بودن دامنه , بررسی قابلیت ثبت دامنه , برسی صاحب دامنه , بررسی اتوریتی دامنه , بررسی دامنه , بررسی دامنه آزاد , بررسی دامنه های موجود , بررسی دامنه ثبت شده , بررسی دامنه وب رمز , بررسی دامنه فارسی , بررسی دامنه ای ار , بررسی دامنه های Ir , بررسی دامنه سایت , بررسي دامنه , بررسی دامنه ازاد Ir , بررسی دامنه های ثبت شده , بررسی دامین های ثبت شده , بررسی دامنه Ir , بررسی دامنه خالی , بررسی دامنه ها.