First Page of Google

صفحه اول گوگل - چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

شما در حال خواندن مقاله "صفحه اول گوگل - چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟" می باشید. در پاسخ به این سوال که چگونه در صفحه اول گوگل باشیم، تنها یک پاسخ تضمینی وجود دارد: یاد می گیرید با بهینه سازی سایت یا سئو یک صفحه چگونه در صفحه اول گوگل باشیم.


چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ چگونه در صفحه اول گوگل برای همیشه بمانیم؟

صفحه اول گوگل یا لینک اول در نتایج Google. صفحه اول گوگل عنوان مقاله ی امروز در مورد قرار گرفتن در صفحه اول گوگل هست، که اصلاً صفحه اول گوگل چه مزایای برای انواع سایت ها دارد، که در ادامه با بهترین شرکت طراحی سایت همراه باشید.

به نظر من مهمترین سوال کاربران یا مدیران وب سایت ها میتواند همین سوال می باشد که چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ در این مقاله - صفحه اول گوگل - بهبود جایگاه سایت تان را فرا خواهید گرفت. همچنین یاد می گیرید با بهینه سازی یا سئو کردن سایت بوسیله سئو کار یک صفحه چگونه در صفحه اول گوگل باشیم.

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ چگونه در صفحه اول گوگل برای همیشه بمانیم؟
قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل برای همه کسب و کارهای اینترنتی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. در این مقاله چندین تکنیک قرار گرفتن در صفحه اول گوگل معرفی شده است. این روزها اکثر وبمستر ها و کارشناسان سئو به دنبال مقالاتی هستند که در آن راه رسیدن به صفحه اول گوگل گفته می شود اما به راستی دلیل این همه تلاش برای ارتقا رتبه سایت به صفحه اول گوگل چیست ؟ با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ همراه باشید.

مقاله صفحه اول گوگل

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و در این ‌بین بیش از ۷۰ درصد فقط صفحه اول نتایج حاصل از جستجو گوگل را کلیک می کنند. اینکه شما در حال خواندن این مقاله صفحه اول گوگل هستید نشان می دهد صاحب سایت یا وبلاگی هستید که قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید. متاسفانه بسیاری از افراد هنگام جستجو در گوگل، فقط به ده نتیجه صفحه اول توجه می کنند و اگر در صفحه اول نباشید، دیگر فرقی ندارد که صفحه دوم یا دهم گوگل باشید. پس مهم است که تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا در صفحه یک گوگل حضور داشته باشید.

سوالات صفحه اول گوگل

چرا و چه فایده ای دارد که در صفحه اول گوگل باشیم ؟ , اینکه چند درصد کاربران فقط صفحه اول گوگل را مشاهده می کنند؟ , مهمترین و اصلیترین دلایلی که باید در صفحه اول گوگل باشیم؟ , چگونه مقاله ی خود را در صفحه اول گوگل نمایش دهیم؟ , چگونه مقاله ی خود را در صفحه اول گوگل نمایش دهیم؟ , چگونه سایتم را به صفحه اول گوگل برسانم؟ , آوردن سایت به صفحه اول گوگل چگونه ممکن است؟ , رسیدن به صفحه اول گوگل چقدر طول می کشد ؟ , چگونه به صفحه اول گوگل راه پیدا کنیم؟ , خواستار حضور در صفحه اول نتایج جستجو گوگل هستید؟ , آیا می دانید اگر صفحه اول گوگل باشید، 90 درصد کاربران سایت شما را مشاهده می کنند؟ اما سوال اینجاست که چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟ , چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟ , چرا بعضی از سایت ها الکی صفحه اول گوگل هستند؟ , چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟ , چگونه در صفحه اول گوگل ماندگار باشیم؟ , چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم , چگونه سریع به صفحه اول گوگل برسیم؟ , حضور در صفحه اول گوگل را تجربه کرده اید ؟ , چگونه با تبلیغات کلیکی و سئو صفحه اول گوگل باشیم؟ قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید؟ , چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟ , چگونه صفحه اول نتایج گوگل باشیم؟ , قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید؟ , آیا واقعا امکان دارد که بتوان در عرض یک ماه به صفحه اول نتایج گوگل رسید؟ , مقاله چگونه در صفحه اول گوگل باشیم ؟ , چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانیم؟ , چگونه در صفحه اول گوگل بیاییم؟ , چگونه در گوگل بالا بیاییم؟ , چگونه در صفحه اول گوگل دیده شویم؟ , می خواهید بدانید چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم ؟ می خواهید بدانید چطور لینک اول گوگل شوید؟ آیا واقعا اول بودن در صفحه اول گوگل مهم هست؟ برای اینکه وب سایت در صفحه اول گوگل دیده شود باید چه کاری انجام بدهیم؟ وقتی به صفحه اول گوگل برسیم چه اتفاقی می افتد؟ چگونه سایت خودمان را به صفحه اول گوگل بیاوریم؟ چه مدت طول می کشد تا رنک سایت در گوگل افزایش یابد؟ اسرار صفحه اول گوگل! چطور ما هم به صفحه اول گوگل بیاییم؟ رتبه اول گوگل جایگاه چه وب سایت هایی است؟ آیا به دست آوردن رتبه اول گوگل کار سخت و دشواری است؟ چرا افراد زیادی خواهان به دست آوردن رتبه 1 گوگل هستند؟ چرا صفحه اول گوگل بسیار مهم برای وب سایت شرکت است؟ چگونه رتبه یک گوگل را کسب کنیم؟ آیا می خواهید به صفحه اول گوگل بیاید؟ چگونه در صفحه اول گوگل جا کنیم؟ چرا سئو و رتبه اول گوگل؟ چطوری در تبلیغات صفحه اول گوگل باشیم؟ آیا راه های طلایی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل وجود دارد؟ آیا برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باید سئو سایت را مد نظر قرار دهید؟ چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟ چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟


چرا صفحه اول گوگل باشیم؟

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود ۷۵ در صد از کاربران صفحات اینترنتی تنها در صفحه اول گوگل (رتبه اول گوگل) یا لینک های اول گوگل به دنبال نتایج جستجوی خود می گردند. 90 درصد کاربران تنها صفحه اول گوگل یا First Page of Google را مشاهده می کنند و هیچ گاه به صفحات بعدی وارد نمی شوند. یکی از مسائل مهمی که به عنوان یک مدیر وب سایت پیش روی ما قرار دارد این است که چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ چرا در صفحه اول گوگل باشیم؟ چه کار کنیم که همیشه در صفحه اول گوگل باشیم؟ چرا بودن در صفحه اول نتایج گوگل مهم است؟ چگونه می شود در گوگل به صفحه اول رسید؟ هزینه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چقدر است؟ برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چقدر باید هزینه کنیم؟ هزینه آمدن به صفحه اول گوگل چقدر است؟ تعرفه و قیمت سئو سایت یا گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل چقدر است؟


چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم (سریع ترین روش برای قرارگرفتن در صفحه اول جستجو )

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ در این مقاله می آموزیم که بهترین راه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چیست؟ چکار کنیم تا به صفحه اول جستجوی گوگل بیاییم؟ قبل از اینکه به طور کامل به تشریح فرآیندها و روند بهبود رتبه سایت در گوگل و قرار گرفتن در رتبه های خوب گوگل در صفحه اول بپردازیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که رقابت صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی مختلف متفاوت است، بنابراین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای برخی از کلمات کاری بسیار ساده و برای برخی دیگر کاری بسیار دشوار است.
اما چهار گام برای قرار صفحه اول گوگل به صورت خلاصه : ۱-بهینه سازی محتوی سایت ۲- بهینه سازی کد سایت ۳-عضویت در انجمن ها ۴- استفاده از گوگل و ابزارهای آن.

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم


سریع ترین روش برای قرارگرفتن در صفحه اول جستجو

۱-بهینه سازی محتوی سایت
ایجاد محتوای با کیفیت و دسته اول بهترین کاری است که برای بهبود رتبه بندی سایت خود در نتایج جستجوی گوگل می توانید انجام دهید.
از درج مطالب تکراری در صفحات مختلف سایت خود اجتناب کنید و همچنین محتوای سایت دیگری در سایت خود کپی نکنید .

۲- بهینه سازی کد سایت
تغییر کد به سمت بهینه سازی ساختار و کدنویسی سایت.

۳-عضویت در انجمن ها
شما همچنین می توانید با وبلاگ های مربوطه تماس بگیرید و در مورد پست های مهمان بپرسید و فرصتی دیگر برای پیوند به سایت خود ایجاد کنید.

۴- استفاده از گوگل و ابزارهای آن.
یاد بگیرید که از کلمات کلیدی استفاده کنید. کلمات کلیدی قدرتمند ترین ابزار گوگل برای صاحبان وب سایت ها هستند.
AdSense یک ابزار در وب سایت گوگل است. به صورت رایگان، شما مجاز به جستجو و پیدا کردن آنچه که بیشتر مردم دنبال آن هستند ، می باشید .

آوردن سایت به صفحه اول گوگل | رتبه اول گوگل باشید

قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل فرایند پیچیده ای است. چطور در گوگل اولین باشیم. قرار گرفتن در رتبه اول گوگل ، صفحه اول گوگل. همیشه این سوال بوده است که چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانیم؟ چه ابزارهای برای حضور در صفحه اول گوگل وجود دارد؟ بهترین راه برای آوردن سایت به صفحه اول گوگل کدام است؟ چگونه به صفحه اول گوگل (رتبه اول گوگل) بیاییم؟ به همراه آموزش قرارگرفتن در صفحه اول گوگل. قرار گرفتن در صفحات اول گوگل کار راحتی نیست و هزینه دارد. اگر سئو را خودتان انجام دهید رایگان است اما هزینه زمانی دارد و اگر گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل کنید و همچنین بخواهید سئوکار بگیرید باید هزینه مالی ماهانه یا روزانه داشته باشید.

در کل دو راه برای رساندن سایت یا آوردن وب سایت به صفحه اول گوگل یا رتبه اول گوگل وجود دارد؛ اول : سئو . و دوم : تبلیغات گوگل ادوردز .
سئو رایگان است و زمانبر بوده اما گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل، پولی و فوری و لحظه ای می باشد. روش هایی که می توان با آنها به صفحه اول گوگل رسید معرفی شدند. اما سئو بهتر است یا گوگل ادوردز ؟

چطور در صفحه اول گوگل باشیم و بمانیم؟

رسیدن به صفحه اول گوگل یک چیز است و حفظ صفحه اول گوگل ماندن یک چیز دیگری است. قرار گرفتن در صفحه ی اول نتایج جستجوی گوگل با استفاده از کلمات کلیدی مناسب می تواند تعداد زیادی بازدید کننده و فروش را به همراه داشته باشد. بالا بردن سایت در صفحه اول گوگل شدنی است. صفحه اول گوگل باشید با افزایش رتبه در گوگل میتوانید افزایش درآمد داشته باشید. اگر کسب و کار شما اینترنتی است باید در گوگل دیده شوید. پس صفحه اول گوگل باشید تا در گوگل بهتر و بیشتر دیده شوید.

حفظ رتبه در صفحه اول گوگل

چگونه رتبه ی ۱ خود را در صفحه اول گوگل حفظ کنید؟ ماندن در صفحه اول گوگل به صورت همیشگی. کسب و حفظ رتبه در صفحه اول گوگل برای همیشه ! ، چگونه به صفحه اول در گوگل دست پیدا کنیم ؟ و چگونه در 3 لینک اول ماندگار شویم ؟
برای حفظ رتبه ی سایت خود در گوگل و ارتقا آن، سئوی سایت را در راس کار خود قرار می دهد. گروه طراحی و تبلیغات دانا و توانا در زمینه خدمات سئو ( ارتقا رتبه سایت در گوگل ) سایت شما را روزانه بررسی کرده و رتبه های شما را در گوگل رصد خواهد کرد تا در مدت زمانی کم به صفحه اول گوگل رسیده و رتبه خود را حفظ نمائید.

نگهداری سایت در صفحه اول گوگل

اما پس از رسیدن به صفحه اول گوگل مهم این است که در صفحه اول گوگل بمانیم و برای این کار انجام چند کار ضروری خواهد بود . اول اینکه هر چند مدت یکبار مطالب خود را به روز رسانی کنید و اطلاعات آن را تکمیل کنید . دوم اینکه تعداد کلیک ها و بازدید را بررسی کنید اگر نسبت آنها پایین بود عنوان و توضیحات آن را تغییر دهید . سوم اینکه برای مطالب خود لینک سازی کنید و به سایت های مرتبط ارجاع دهید . و در آخر محتوای منتشر شده را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به نظرات کاربران در مورد مطلب پاسخ دهید .

3 رتبه اول در صفحه اول گوگل بیشترین ورودی را دریافت می کنند !

اما حضور در صفحه اول به تنهایی کافی نمی باشد بلکه وب سایت شما باید جزء سه نتیجه صفحه اول گوگل باشد . بررسی های انجام شده توسط Optify نشان می دهد که 36.4 درصد کاربران بر اولین نتیجه جست و جو کلیک می کنند و این مقدار برای رتبه دوم و سوم به ترتیب 12.5 و 9.5 درصد کاهش میابد .

آوردن سایت به صفحه اول

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل گرچه کار ساده ی نیست اما با در نظر گرفتن نکات مطرح شده در این مقاله به راحتی میتوانید آن را بدست آورید. به خاطر داشته باشید که هیچ چیز با ارزشی به آسانی بدست نمی آید و نیازمند تلاش و کوشش فراوان است، امیدوارم که با مطالعه این مقاله توانسته باشید پاسخ سوال چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم را یافته باشید و به نتیجه لازم در این زمینه برسید.


چگونه صفحه اول گوگل باشیم؟

قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید؟

اینکه شما در حال خواندن این مقاله هستید نشان می دهد صاحب سایت یا وبلاگی هستید که قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید. متاسفانه بسیاری از افراد هنگام جستجو در گوگل، فقط به ده نتیجه صفحه اول توجه می کنند و اگر در صفحه اول نباشید، دیگر فرقی ندارد که صفحه دوم یا دهم گوگل باشید. پس مهم است که تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا در صفحه یک گوگل حضور داشته باشید.


رقابت بر سر کلمات کلیدی کوتاه و پر استفاده، بسیار زیاد شده است و اگر به طور مثال بخواهید در کلمه کلیدی “دانلود” به صفحه یک گوگل برسید، باید وقت و هزینه زیادی را صرف کنید. کلمه کلیدی طولانی مثل “دانلود آهنگ جدید و شاد ۹۸” خیلی راحت تر به صفحه یک گوگل راه پیدا می کند اما قطعا تعداد جستجوی کمتری نیز دارد.

کمی آمار و ارقام موتور جستجوی گوگل

اجازه بدهید قبل از این که وارد بحث اصلی شویم، کمی آمار و ارقام موتور جستجوی گوگل را با هم بررسی کنیم:

چگونه در کمترین زمان ممکن به صفحه یک گوگل برسیم؟

قطعا صفحه یک گوگل برای همه افراد جذابیت دارد و همه کسانی که وارد دنیای اینترنت شده و دارای سایت و وبلاگ هستند، قصد دارند تا کاربران و مشتریان بیشتری را سمت خود جذب کنند. این اتفاق باعث شده رقابت بسیار سنگینی شکل بگیرد و گوگل نتواند سایت های خوب و بد را به طور کامل از هم مجزا کند. به همین خاطر کارکنان شرکت گوگل سعی دارند با پیشرفته کردن هوش مصنوعی، موتور جستجوی گوگل بتواند سایت های قوی و ضعیف را از هم تشخیص دهد. به طور مثال گوگل سال گذشته هوش مصنوعی RankBrain را معرفی کرد که تا به امروز خیلی موفق عمل نکرده است.

به هر حال اگر قصد دارید صفحه یک گوگل را داشته باشید دو راه بیشتر پیش رو ندارید:

اول اینکه از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید که به google Adwords معروف است.

دوم با سئو و رعایت یک سری اصول به صورت آرام به صفحات اول گوگل برسید.


رسیدن به صفحه یک گوگل با تبلیغات کلیکی

به طور کلی این روش برای دو دسته از افراد مناسب است. دسته اول افرادی که بودجه زیادی برای تبلیغات دارند و دسته دوم افرادی که بنا به هر دلیلی عجله دارند تا در سریع ترین زمان ممکن در صفحه یک گوگل قرار بگیرند.

اجازه بدهید اول توضیح بدهیم تبلیغات کلیکی گوگل چیست. تبلیغات کلیکی که در بازاریابی آنلاین به آن CPC یا Cost Per Click می گویند، از کمپین های تبلیغاتی گوگل است که منبع اصلی کسب درآمد این غول جستجوی اینترنتی نیز به شمار می رود.

صاحب کسب و کار با کلمات کلیدی مشخص، کمپین تبلیغاتی را در گوگل ایجاد می کند و با پرداخت هزینه، در هنگام سرچ آن کلمه کلیدی، در صفحه اول نشان داده می شود. در این روش شما می توانید تنظیم کنید تا تبلیغ شما فقط در گوگل و زیر مجموعه هایش مانند یوتیوب و … نمایش داده شود و یا در سایت ها و اپلیکیشن هایی که طرف قرارداد با سیستم تبلیغاتی گوگل می باشند.

مزایای Adwords

 1. امکان نمایش سریع سایت به میلیون ها کاربر در کمتر از یک ساعت.
 2. امکان انتخاب کلمه کلیدی دلخواه و نمایش توسط آن کلمه در صفحه یک گوگل.
 3. قابلیت انتخاب سایت هایی که دوست داریم تبلیغ ما در آن نمایش داده شود.
 4. امکان کم و زیاد کردن کلمات کلیدی برای کسب نتیجه بهتر.
 5. قابلیت هدف قرار دادن مجدد کاربر Retargeting برای افزایش فروش.

معایب Adwords

 1. با پایان یافتن هزینه پرداخت شده، از صفحه یک گوگل حذف می شویم.
 2. با توجه به قیمت بسیار بالای دلار، این نوع تبلیغ برای بعضی از کسب و کارها اصلا بصرفه نیست و باید محاسبه شود.
 3. متاسفانه به دلیل تحریم ایران توسط گوگل، بسیاری از تنظیمات مهم و کاربردی کمپین در اختیار ما نیست ولی باز هم موثر است.
 4. هزینه کلیک برای کلمات کلیدی که رقابت پذیری سنگینی دارند بسیار بالاست.

اگر مزایا و معایب را در کنار هم بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر تبلیغات کلیکی گوگل فقط برای شرکت های بزرگ با بودجه تبلیغاتی زیاد مناسب است و شرکت های کوچک و تازه کار بهتر است به فکر روش های دیگر باشند. ولی در واقع اینطور نیست و راه حل موثری وجود دارد از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره رایگان بگیرید.

رفتن به صفحه یک گوگل توسط سئو

سئو کردن سایت یعنی ما کارهایی انجام دهیم که توسط گوگل در رتبه های بالا قرار بگیریم. اصولا سئو بحث پیچیده و مفصلی است و مرتب فاکتورهای آن آپدیت می شود. اما ما در این مقاله قصد داریم مهمترین نکاتی که در حال حاضر گوگل به آن ها توجه دارد را بررسی کنیم. فرض کنید شما یک سایت گردشگری یا آژانس هواپیمایی دارید و قصد دارید با کلمه کلیدی “تور استانبول” به صفحه یک گوگل بیایید. اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی این کلمه در گوگل است

دو نتیجه اول یافت شده در صفحه یک گوگل از نوع تبلیغات کلیکی هستند که در اینجا با آنها کار نداریم. به غیر از دو تبلیغ، چهار نتیجه اول از شرکت های بسیار قوی در تولید محتوا و تبلیغات هستند و رقابت با آن ها بسیار سخت است. خوشبختانه یا متاسفانه چند سالی است که شرکت ها در ایران با تمام قدرت و امکانات خود به سمت اینترنتی شدن حرکت کرده اند و متوجه شده اند که اگر در دنیای کسب و کار آنلاین حضور نداشته باشند، نیمی از مشتریان احتمالی خود را از دست می دهند. همین امر باعث شده تا رقابت هر روز و هر روز سخت تر شود و شرکت های کوچک و افرادی که به صورت حقیقی و شخصی وارد اینترنت می شوند به مشکل بخورند.

شاید بپرسید باید چه کاری انجام دهیم؟

اینترنت دنیای بسیار بزرگی است و به جرات می توان گفت برای هر کسب و کاری مشتری وجود دارد. فقط شما باید مشتری خود را پیدا کنید و فکر رقابت با غول های بزرگ حوزه خود نباشید. ما پیشنهاد می کنیم اقدامات زیر را انجام دهید و کمی صبر داشته باشید. مطمئن باشید می توانید مشتریان خاص خود را جذب کنید.

۱- کلمات کلیدی طولانی انتخاب کنید.

موفقیت در کلمه کلیدی و پر رقابتی مانند ” تور استانبول ” بسیار پر هزینه خواهد بود که از عهده هر کسی بر نمی آید. در این مواقع سعی کنید کلمه کلیدی طولانی تری را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

به طور مثال می توانید با کلمه کلیدی ” تور استانبول بهار۹۸ ” خیلی سریع تر به صفحه یک گوگل راه پیدا کنید. البته به یاد داشته باشید از کلمات خیلی طولانی و بی معنی استفاده نکنید و حتما قبل از صرف وقت و هزینه با کارشناسان سئو مشورت کنید. این مورد رو هم فراموش نکنید که حدود ۷۰ درصد از کاربران کلمات کلیدی طولانی را جستجو می کنند و می توانید کاربران هدف زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید.

نکته جالبی که بد نیست با شما در میان بگذاریم این است که وقتی کاربر یک کلمه کلیدی کوتاه و اصلی را جستجو می کند، در واقع به دنبال کسب آگاهی است. اما کاربری که کلمات کلیدی طولانی را سرچ می کند، از مرحله آگاهی گذشته و قصد خرید و یا رفع مشکلش را دارد. پس نگران نباشید و بهترین کلمات کلیدی بلند را انتخاب کنید. چون حتما این مورد را قبول دارید که برای یک سایت مانند فروشگاه آنلاین، مقدار فروش مهمتر از تعداد بازدیدکنندگان است و گاهی رسیدن به صفحه یک گوگل با کلمه کلیدی طولانی تر بهتر از کلمه کلیدی کوتاه است.

۲ – تولید محتوا حرفه ای همیشه مهم است.

حتما این جمله که “محتوا پادشاه است” را بارها شنیده اید. هر چقدر هم که گوگل پیشرفت کند و الگوهای جدید ارائه دهد، باز هم به محتوای خوب و اختصاصی بیشتر از همه چیز بها می دهد و مهمترین اصل سئو داشتن یک محتوای خوب و قوی است. مخصوصا اگر بودجه محدود برای تبلیغات و … دارید، باید روی محتوا بسیار وقت بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. ما مشتریانی داشتیم که فقط با تولید محتوای خوب به صفحه یک گوگل رسیده اند.

وقتی شما قصد دارید با کلمات کلیدی طولانی در گوگل رتبه بگیرید، مجبور هستید تا محتوای بیشتر و با کیفیت تری نیز داشته باشید. یعنی تقریبا برای هر کلمه کلیدی، یک محتوای خاص منتشر کنید. تولید محتوای خوب معمولا دو ویژگی مهم و اساسی دارد:

اول این که به طور متوسط در ماه حدود ۱۶ مطلب اختصاصی تولید و منتشر شود و دوم این که بهتر است تعداد کلمات محتوا از ۲۰۰۰ کلمه کمتر نباشد. رعایت همین نکات به ظاهر ساده می تواند تضمین جایگاه شما در صفحه یک گوگل باشد.

این را هم فراموش نکنید که گوگل به زمان بندی پست ها نیز اهمیت زیادی می دهد. پس برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید که تا می توانید، فقط در زمان های خاص تولید محتوا داشته باشید. مثلا روزهای زوج و در ساعت های ابتدایی صبح. اینطوری گوگل متوجه می شود که شما برای سایت خود ارزش قائل هستید و به شما بهای بیشتری می دهد و سریع تر به صفحه یک گوگل خواهید رسید.

هر چقدر تعداد محتوای سایت بیشتر می شود به همان اندازه سرعت ایندکس مطالب در گوگل نیز بیشتر خواهد شد. در ابتدای تولید محتوا شاید نتیجه دلخواه را نگیرید و این باعث دلسردی شما شود. اما جذب کاربران به طور آهسته صورت می گیرد و هر چقدر وقت و هزینه بیشتری صرف کنید، کاربران جدیدتر و بیشتری به سمت سایت شما خواهند آمد.

سایت را با مطالب بی ارزش پر نکنید

همیشه سعی کنید خود را جای کاربر قرار دهید. کاربر برای چه چیزی باید به سایت شما بیاید؟ درباره همان مطلب بنویسید! یک مطلب مهم و کاربردی که برای خیلی ها مفید می باشد، بسیار بهتر از ده مطلب خاص و کم استفاده است که میزان جستجوی آن در گوگل بسیار پایین است.

پس حتما این نکته را هم در نظر داشته باشید و سایت خود را با مطالب بی ارزش پر نکنید. چون با محتوای بی ارزش نمی توانید سایت خود را به صفحه یک گوگل برسانید.

هوش مصنوعی گوگل روز به روز پیشرفت می کند و سایت هایی را در صفحات بالاتر نشان می دهد که فکر می کند مطالب بهتری برای کاربران ارائه داده اند.

در تصویر بالا مشاهده می کنید که محتواهایی با کلمات بیش از ۲۰۰۰ کلمه در نزد گوگل محبوب تر بوده و در صفحه یک گوگل نمایش داده شده اند. از نظر گوگل محتواهایی با تعداد کلمات پایین نمی تواند پاسخگوی سوالات کاربران باشد. پس سعی کنید در تولید محتوا این نکته را رعایت کنید و محتواهایی با تعداد کلمات بالا تولید کنید. این امر انقدر مهم است که از نظر گوگل محتواهایی با تعداد کمتر از ۳۰۰ کلمه را بی ارزش تلقی می کند و چه بسا این مقالات بسیار کوتاه باعث از بین رفتن دیگر زحمات شما شود.

سایر عوامل موثر برای رسیدن به صفحه یک گوگل

همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم، محتوا مهم ترین بخش سئو در گوگل است. اما به غیر از آن، یک سری موارد دیگر نیز وجود دارد که در کنار هم باعث می شوند سایت شما به صفحه یک گوگل برسد.

بک لینک

به یاد دارم زمانی بک لینک ها مهمترین فاکتور گوگل بودند و هر کس می توانست با خرید انبوهی از لینک در سایت های دیگر، به صفحه یک گوگل برسد. اما امروز گوگل بسیار باهوش تر شده است و تفاوت بک لینک طبیعی و خریداری شده را به راحتی متوجه می شود. پس در بک لینک سازی نکات زیر را رعایت کنید:

 1. سعی کنید به هیچ وجه بک لینک نخرید تا توسط گوگل جریمه نشوید.
 2. رپورتاژی که دارای حدود سه لینک از سایت ما باشد و در سایت های مرتبط منتشر شود بسیار تاثیرگذار است.
 3. بهتر است لینک ها در سایدبار نباشد و بک لینک های وسط متن تاثیر بهتر و بیشتری دارند.
 4. اگر تمام بک لینک ها فالو باشند گوگل به سایت شک می کند. پس بهتر است بک لینک ها هم به صورت فالو و هم نوفالو ایجاد شوند.
 5. از سایت هایی که اسپم یا خبرخوان هستند به هیچ عنوان بک لینک نخرید و یا در آن ها رپورتاژ ایجاد نکنید.
 6. به یاد داشته باشید که یک بک لینک با کیفیت بهتر از صد بک لینک انبوه و بی کیفیت است. گوگل باهوش تر از چیزی است که فکر می کنید. پس سعی نکنید با گول زدن آن به صفحه یک گوگل برسید.

واکنش گرا بودن سایت

اگر به رفتار خود در وبگردی توجه کنید حتما متوجه خواهید شد که بیشتر وقت خود را با تلفن همراه می گذرانید و کمتر پیش می آید که برای وبگردی و جستجو در اینترنت از لپ تاپ و کامپیوتر شخصی استفاده کنید. همین امر نشان می دهد که واکنش گرا و ریسپانسیو بودن سایت چقدر اهمیت دارد و اگر سایت شما این ویژگی را نداشته باشد، قطعا هم از صفحه یک گوگل و هم از دنیای رقابت خارج خواهید شد.

ریسپانسیو به این معناست که صفحه سایت چه در صفحه دسکتاپ و چه در صفحه نمایش تلفن های هوشمند، به طور کامل و بدون مشکل نمایش داده شود. پس همین الان نگاهی به سایت خود بیاندازید. اگر واکنش گرا نبود، حتما و در اولین فرصت قالب آن را تغییر دهید و از یک قالب مدرن و ریسپانسیو استفاده کنید.

اگر سایت شما با جوملا یا وردپرس ساخته شده است، می توانید قالب های واکنش گرای زیادی را پیدا کنید و اگر سایت شما دارای CMS اختصاصی است به طراح سایت خود بگویید تا قالب سایت را ریسپانسیو نماید.

سرعت سایت

امروزه افراد به دلیل مشغله های زیاد، بی حوصله شده و از طرفی با زیاد بودن تعداد سایت های مشابه، ترجیح می دهند سایتی را بازدید کنند که در سریع ترین زمان ممکن بارگذاری شود. پس توجه داشته باشید که تا حد ممکن سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید. علاوه بر کاربران، موتور جستجوی گوگل نیز به سرعت سایت اهمیت زیادی می دهد و آن را در طبقه بندی سایت ها لحاظ می کند.

چه عواملی بر سرعت سایت تاثیر دارند؟

 1. نوع قالب سایت و مقدار تصاویر و گرافیک های استفاده شده در سایت
 2. سیستم مدیریت سایت (وردپرس، جوملا، اختصاصی و …)
 3. کدنویسی جاوا و کدهای Css
 4. هاست استفاده شده برای سایت. بهتر است از هاست های با کیفیت و آپتایم بالا استفاده نمایید. اگر کاربران شما فقط داخل کشور هستند، بهتر است از هاست ایرانی استفاده کنید.
 5. استفاده از قابلیت AMP برای ساخت نسخه کم حجم سایت به خصوص برای سایت هایی که محتوای آن ها مهم تر است. مانند سایت های خبری

اتوریتی دامنه

کاربران قدیمی تر حتما به یاد دارند که گوگل، سایت ها را بر طبق اصولی از یک تا ده رتبه بندی می کرد که به آن پیج رنک PageRank می گفتند. هر چقدر این عدد به ۱۰ نزدیکتر بود، اعتبار آن سایت نزد گوگل نیز بالاتر بو و در صفحه یک گوگل نمایش داده میشد. بعدها گوگل متوجه شد کاربران از پیج رنک سوء استفاده می کنند و مجبور شد به طور کلی آن را کنار بگذارد. بعد از آن شرکت MOZ تصمیم گرفت تا رده بندی جدیدی معرفی کند و نام آن را Authority گذاشت.

اتوریتی بر طبق فاکتورهای مختلف این شرکت ارزش گذاری می شود و بین دو عدد صفر تا ۱۰۰ متغیر است که هرچه عدد به صد نزدیکتر باشد، اعتبار سایت نیز بالاتر است. پس اگر می خواهید نزد گوگل محبوب تر باشید باید اتوریتی دامنه خود را نیز بالا ببرید. بالا بردن اتوریتی از لینک سازی طبیعی و فعالیت در شبکه های اجتماعی انجام می گیرد. همچنین عمر دامنه نیز در اتوریتی مهم است و ما همیشه به مشتریان و کاربرانمان پیشنهاد می کنیم دامنه های خود را در بازه های ۲ یا ۵ ساله ثبت کنند.

امنیت سایت

امنیت سایت نیز برای گوگل بسیار مهم است و گوگل بارها تاکید کرده است که مدیران سایت ها باید از SSL استفاده کنند. خوشبختانه SSL رایگان در اکثر هاست ها وجود دارد و فقط کافی است برای فعال کردن آن یک تیکت به پشتیبانی هاست خود بزنید. ضمنا همیشه هاست خود را با آنتی ویروس های آنلاین و مخصوص چک کنید تا ویروس و … نداشته باشد.

با چه هزینه ای می توانیم به صفحه یک گوگل دست پیدا کنیم؟

این سوال اصلا جواب مشخصی ندارد و بستگی به ده ها فاکتور مختلف دارد که باید بررسی شود. به طور مثال جایگاه کنونی سایت شما در گوگل چگونه است؟ قدرت رقیبان شما چقدر است؟ چه کلمات کلیدی را برای رفتن به صفحه یک گوگل در نظر دارید؟

پس اگر کسی بدون بررسی و تحقیق به شما گفت که با یک هزینه مشخص سایتتان را به صفحه یک گوگل می آورد، مطمئن باشید دروغ می گوید و یا از الگوریتم های گوگل سر در نمی آورد و یا کلاه بردار است. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که الگوریتم های گوگل به طور مرتب بروز و اپدیت می شوند و شاید با پرداخت هزینه های هنگفت مدتی تا صفحه اول گوگل بروید، اما چون اصول را رعایت نکرده اید دوباره از صفحه اول خارج می شوید. در سئو زمان مهمتر از هزینه است.

در چه مدت زمانی می توان به صفحه یک گوگل رسید؟

پاسخ این سوال نیز مانند سوال قبلی است. فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت و نمی توان به طور قطع زمانی را تخمین زد. اما طبق تجربیات ما، حداقل زمان برای کلمات کلیدی با رقابت پذیری کم و متوسط، حدود ۳ ماه است و در کلمات کلیدی پر رقابت، بین ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز است.

بهترین کار این است که کاغذی بردارید و ده کلمه کلیدی مهم و پرکاربرد در موضوع کسب و کار خود را یادداشت نمایید. سپس توسط ابزارهای گوگل میزان جستجوی آن ها در یک سال اخیر را با هم مقایسه کنید و در انتها یک یا دو کلمه کلیدی خوب را پیدا کنید و وقت خود را روی آن ها صرف کنید. بدین صورت در کمترین زمان بهترین نتیجه را می گیرید.

همیشه به یاد داشته باشید صفحه یک گوگل برای ۱۰ سایت جا دارد. پس شما هم می توانید یکی از آن ۱۰ سایت برتر باشید.

اگر در رابطه با این مقاله سوالی دارید می توانید با کارشناسان

بهترین شرکت مشاور دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید تا به طور کامل و با روی باز شما را راهنمایی کنند. ما همواره در کنار شما هستیم و تمام سعی و تلاش خود را به کار می بندیم تا سایت شما نیز در صفحه یک گوگل بدرخشد.


چگونه رتبه اول گوگل شویم؟

هر صاحب کسب و کار رویا قرارگرفتن در رتبه اول گوگل را در سر دارد. زیرا رسیدن به رتبه اول (و یا حتی یکی از سه رتبه نخست) به معنای افزایش ترافیک سایت شما و داشتن پتانسیل فروش و مطرح شدن در کسب و کار مورد نظر می­باشد.

متاسفانه رسیدن به رتبه اول به ندرت اتفاق می افتد. حتی بیشتر بازاریاب های ماهر و آگاه در حال رقابت برای­ رسیدن به رتبه اول هستند.

بنابراین، چگونه یک صاحب کسب و کار معمولی می تواند امیدوار باشد تا این رتبه را به دست آورد؟ در حالی که هیچ راه تضمینی برای آن وجود ندارد، این مقاله به برخی از راهکارهایی که هر کسی می تواند برای افزایش شانس خود برای رسیدن به این رتبه نخست، استفاده کند اشاره می­کند. ابتدا توضیحاتی راجع به نحوه کارکرد گوگل آورده ایم.

گوگل و سایر موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

اولین چیزی که باید در مورد گوگل بدانید این است که گوگل اینترنت نیست. فقط به این دلیل که وب سایت شما در گوگل نمایش داده نمی شود، به این معنی نیست که آن را در اینترنت ندارید. وب سایت شما می تواند به صورت زنده در اینترنت بدون نمایش در نتایج جستجوی گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود.

روش گوگل و سایر موتورهای جستجو برای نشان دادن وب سایت این است: گوگل دارای سیستم های کامپیوتری اتوماتیک است که در تمام ساعت شبانه روز کار می کند و به طور تصادفی از وب سایت ها در سراسر اینترنت بازدید کرده، عکس های هر صفحه را برداشته و آنها را در یک پایگاه داده عظیم قرار می دهد.

همزمان با گرفتن یک عکس فوری از هر صفحه وب، سیستم گوگل هر کلمه و محتوای دیگر را در یک صفحه وب (مانند عکس ها، فیلم ها، فایل های صوتی و غیره) به منظور تعیین موضوع خاص صفحه، می خواند.

گوگل از این داده های جمع آوری شده برای تعیین اینکه صفحات وب برای نشان دادن چه کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود، استفاده می کند.

به عبارت دیگر، الگوریتم های کامپیوتری گوگل به صورت زنده تعیین می کند که کدام صفحه وب در اینترنت برای یک کلمه کلیدی خاص یا کلیدی مناسب تر است و برای اولین بار آن را نمایش می دهد.

سپس دومین صفحه مربوطه را نمایش می دهد و غیره. فهرست نتایج صفحات وب به عنوان صفحه نتیجه موتور جستجو (SERP) شناخته می شود.

بخش های مختلف SERP :

بخش بالا معمولا شامل ۳ یا ۴ آگهی متنی است که مربوط به کلمه کلیدی استفاده شده برای انجام عملیات جستجو می­باشد.

اگر گوگل فکر کند کاربر به دنبال یک کسب و کار محلی است، یک بخش از تبلیغات پرداخت شده به نام Packet Local Map اضافه می کند. قسمت اصلی وسط شامل لیستی از “ارگانیگ” (بدون پرداخت) صفحات وب است که مربوط به کلمه کلیدی مورد استفاده برای انجام جستجو هستند.

چگونه می توانیم سایت خود را در گوگل دریافت کنیم؟

اول باید مطمئن شوید که وب سایت شما توسط گوگل معرفی شده است. که میتوانید مقاله چگونه سایت خود را در گوگل ثبت کنیم؟ را مطالعه کنید و برای پیدا کردن آن در صورت وجود داشتن، site:yourdomain.com را در جعبه جستجوی گوگل تایپ کنید، domaindom.com را با نام دامنه واقعی خود جایگزین کنید.

اگر لیستی از صفحات وبسایت خود را مشاهده کنید، گوگل در حال حاضر سایت شما را نمایه کرده است و گاهی اوقات به بازدید از آن برای بررسی به روزرسانی ادامه می­دهد. اگر وب سایت شما فهرست نشده باشد، به این آدرس مرجعه کنید: http://www.google.com/addurl. بازدید گوگل از وب سایت شما ۱ یا ۲ هفته طول خواهد کشید.

دوم، به یاد داشته باشید، گوگل فقط صفحات وب را که مربوط به کلمه کلیدی مورد جستجو هستند، نمایش می دهد. اولین قدم این است که مطمئن شوید متن وب سایت شما مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر است. اگر اینطور نیست، احتمال دارد گوگل آن را نشان ندهد.

سوم، فقط اگر وب سایت شما در صفحه اول نمایش داده نمی شود، به این معنی نیست که آن را نشان نمی دهد. به پایین صفحه نتایج بروید و روی «بعدی» یا بر روی صفحه ۲ کلیک کنید و ادامه دهید. وب سایت شما ممکن است در صفحه ۲، صفحه ۸۲ یا جایی در این میان باشد.

روش بالا بردن رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو چیست ؟

هر سال میلیون ها دلار برای انجام این کار صرف می شود! دو راه اصلی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل وجود دارد:

شما می توانید با پرداخت کردن در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و لازم نیست مقدار زیادی پول داشته باشید. این تبلیغ گوگل است. هم چنین شما می توانید وب سایت خود را تحت عنوان “ارگانیک” بدون نیاز به پرداخت برای تبلیغات دریافت کنید.

 • تبلیغات گوگل

سریعترین و ساده ترین راه به منظور بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص، پرداخت هزینه تبلیغات است. شما در گوگل ثبت نام میکنید، کلیدواژه هایی را که میخواهید هدف قرار دهید، انتخاب می­کنید، سپس «پیشنهاد» (مانند یک حراج) را براساس هر مقدار که میخواهید برای کلیک روی آگهی شما، پرداخت کنید را تعیین می­کنید. این “پرداخت برای هر کلیک” نامیده می شود. هرچه پیشنهاد بالاتری برای هر کلیک بدهید، آگهی در بالای صفحه ظاهر می شود.

 • گرفتن گوگل به صورت ارگانیک

راه دیگر برای به دست آوردن رتبه نخست در گوگل و سایر موتورهای جستجو روش متداول طبیعی یا ارگانیک است. این موارد نتایج اصلی هستند که در زیر آگهی ها یا بخش نقشه محلی در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می شود.

این نتایج را نمی توان با پرداخت پول به گوگل به دست آورد. آنها با بهینه سازی دقیق و دراز مدت بسیاری از عوامل که گوگل هنگام ارزیابی مورد استفاده قرار می­دهد، به دست می آید. عمل بهینه سازی وب سایت به نحوی که به طور منظم در گوگل نشان دهد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نامیده می شود .

مهمترین عوامل تاثیرگذار برای بدست آوردن رتبه اول گوگل عبارتند از:

 • کیفیت و طول محتوای صفحه شما

صفحات وب سایت شما باید پر از اطلاعات منحصر به فرد و مفید باشد که مخاطب به دنبال آن است. هم چنین هر چه طولانی تر باشد بهتر است. البته تا زمانی که کیفیت آن حفظ شود.

 • سرعت صفحه

صفحات وب شما باید سریعا بر روی تمام دستگاه ها بارگذاری شوند. بارگذاری آهسته صفحات می توانند بر رتبه شما در گوگل تأثیر منفی بگذارند. زیرا هیچ کس دوست ندارد چند ثانیه برای بارگذاری هر وب سایت صبر کند. شما می توانید یک تست سرعت صفحه رایگان را از طریق یک ابزار مانند Gtmetrix برای تست سرعت صفحه وب سایت خود استفاده کنید.

 • کلمات کلیدی در محتوای صفحه

اگر کلمات کلیدی که شما هدف قرار می دهید در سایت شما در متن و عناوین صفحات، نمایش داده شود، رتبه شما در گوگل برای این کلمات کلیدی بهتر خواهید بود.

 • صفحات امن

صفحات وب سایت شما باید از طریق https بارگذاری شوند تا امن شوند.

 • نمایش بدون نقص وب سایت در تلفن های همراه

اکثر مردم در حال حاضر با استفاده از تلفن های همراه به جستجو می­پردازند. وب سایت شما باید برای دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی شده و به راحتی حرکت کند. بنابراین کاربران بر روی هر دستگاهی می توانند به سرعت و به آسانی به پیدا کردن آنچه نیاز دارند بپردازند.

 • کیفیت و تعداد لینک های ورودی

لینک های سایت شخص ثالث به وب سایت شما نشان می دهد که محتوای شما ممکن است با ارزش باشد که این نیز باعث بهبود رتبه شما در گوگل می­شود.


آیا راه ارزان تری یا بهتری هم برای آمدن به صفحه اول گوگل است؟

چرا بهینه سازی سایت؟

سوال خوبی است. بهینه سازی سایت باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل بالا رفته و به صفحه اول گوگل وارد شوید. وقتی به صفحه اول گوگل وارد شدید، در نتیجه افرادی که کلمه کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کند، وب سایت شما را دیده و وارد سایت شما می شوند و این کار یعنی افزایش بازدید سایت شما. درنتیجه محصولات شما بیشتر فروخته شده و یا خدمات شما مشتری بیشتری خواهد کرد.

آیا راه دیگری هم برای آمدن به صفحه اول گوگل است؟

بله، استفاده از تبلیغ در گوگل. ولی باید در نظر داشت که این هزینه به دلار پرداخت می شود. شاید این قضیه برای وب سایت های خارجی که به دلار پول در می آورند به صرفه باشد اما برای ما که باید به ریال پرداخت کنیم شاید به صرفه نباشد.

برای بهینه سازی ما باید چه کار هایی انجام دهیم؟

معمولا برای دست یافتن به رتبه های بالای گوگل، علاوه بر داشتن دانش سئو، وب سایت خوب و قابل انعطاف نیز مورد نیاز است. وب سایت باید بدون خطا باشد و همچنین از آدرس های معتبر استفاده کنید. همچنین بهتر است که وب سایت داینامیک باشد تا متخصصان بهینه سازی سایت بتوانند مطالب را ویرایش کنند و یا مطلب جدید به سایت شما اضافه کنند.

هزینه افزایش رتبه سایت و بهینه سازی سایت چقدر است؟

عدد دقیق برای این کار وجود ندارد. معیارهایی همچون تعداد رقیبان، میزان استفاده رقبا از تکنیک های سئو، تعداد جستجوهای روزانه و… در قیمت تاثیرگذار است.

چه مدت طول می کشد تا به رتبه خوبی برسیم؟

این موضوع هم باید بعد از تحلیل وب سایت شما و وب سایت رقباء و همچنین میزان جستجو بر روی آن کلمه کلیدی و چندین پارامتر دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

آیا این بهینه سازی وب سایت به صورت مادام العمر است؟

سوال بسیار سختی است. در محیط وب تمام رقبا در حال هزینه کردن برای رسیدن به رتبه های بالا هستند. حال باید دید رقباء شما چه مقدار برای این قضیه کنجکاو هستند؟

بهترین موتور جستجو کدام است؟

بدون اتلاف وقت و همانطور که منظورمان را فهمیدید، جواب میدهیم گوگل !

شک نکنید که شرکت گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان را در اختیار دارد، زیرا طبق آمار منتشر شده بیش از ۹۰% کاربران جهان از این موتور برای رسیدن به اهداف خود استفاده میکنند.

جالب است بدانید که گوگل اولین سایت و موتور جستجوی جهان نبوده است.

در سال ۱۹۹۳ چند صد وب‌سایت کار خود را در دنیای اینترنت شروع کردند که البته بیشتر آن‌ها در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما خیلی قبل از آن و در سال ۱۹۹۰ نخستین موتور جستجو کار خودش را آغاز کرده بود.

این موتور که تحت عنوان Archie شناخته می‌شد توسط دانشجویان دانشگاه McGill با نام Alan Emtage درست شده بود که اسم آن در اصل Archieved بود که به صورت اختصاری و تحت نام Archie نام گذاری شد.

این موتور جستجو که از طریق فعالیت در FTPها کار می‌کرد، تنها قادر بود از روی نام و تیتر مطالب آن را تشخیص بدهد و نمی‌توانست تا به جستجو در بین کلمات محتوا بپردازد.

متن کوتاهی از ویکی پدیا راجع به گوگل و آمار آن جالب میباشد.

جستجوی گوگل (به انگلیسی: Google search) یک موتور جستجو در وب است که تحت مالکیت شرکت گوگل قرار دارد. گوگل از راه این وب‌گاه روزانه صدها میلیون دلار دریافت می‌کند و این وب‌گاه در سال ۱۹۹۷ به وجود آمد.(تقریبا هفت سال بعد از راه اندازی اولین سایت جهان!) دامنه اصلی این سایت در مه ۲۰۰۸، ۱۳۵ میلیون بار بازدید شده‌است.

این موتور جستجو بیشترین بازدیدکننده در بین کاربران را دارد. موتور گوگل روزانه چند صد میلیون بار به طرق مختلف استفاده می‌شود. مهم ترین هدف گوگل یافتن متن مورد نظر در میان صفحات وب است.

اما انواع دیگر اطلاعات به وسیله قسمت‌های دیگر آن مثل جستجوی تصاویر گوگل، نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. جستجوگر گوگل توسط لری پیج و سرگئی برین در سال ۱۹۹۷ ساخته شد. این جستجوگر به جز جستجوی واژگان، ۲۲ حالت جستجوی دیگر نیز دارد. مثل جستجوی مترادف‌ها، پیش‌بینی هوا، محدوده‌های زمانی (وقت محلی)، قیمت سهام، اطلاعات زلزله، زمان نمایش فیلم‌ها، اطلاعات فرودگاه و….

همچنین مختص اعداد، امکانات ویژه‌ای وجود دارد مانند بازه (۷۰…۸۰)، دماها، واحدهای پول و تبدیل آن ها به هم، عبارات محاسباتی (tan 30 + \\\\ln y^3 ) و…

ترتیب قرارگرفتن نتایج جستجوی گوگل بستگی به عاملی به نام رنک (به انگلیسی: Rank) صفحه دارد. جستجوی گوگل با به کاربردن عملگرهای جبر بولی مانند شمول و عدم شمول گزینه‌های زیادی را برای کاربران قابل تنظیم کرده‌است.(به انگلیسی: Advanced search)

همانطور که مطالعه کردید گوگل با تفکر قوی و همچنین عملکرد خوب توانسته است طیف وسیعی از کاربران را به خود جذب کند و اپلیکیشن های خود را تقریبا در تمام وسایل الکترونیکی (از گوشی های تلفن همراه گرفته تا تلویزیون و…) قرار دهد.

پس طبیعی است که شما با تمرکز بروی این سایت بتوانید در سئو به موفقیت برسید.


برچسب های آوردن سایت به صفحه اول گوگل , بالا آوردن سایت در گوگل , آوردن سایت به صفحه اول گوگل به صورت طبیعی , صفحه اول گوگل با بهینه سازی سایت و طراحی سایت مناسب , قیمت صفحه اول گوگل , هزینه آمدن به صفحه اول گوگل , آوردن سایت به صفحه اول گوگل , صفحه نخست جستجوی گوگل , نکاتی که شما را در رسیدن به صفحه اول گوگل کمک می کند! , صفحه اول گوگل فارسی , تغییر زبان صفحه اول گوگل به فارسی , صفحه اصلی گوگل فارسی شود , عکس صفحه اصلی گوگل فارسی , چگونه صفحه اول گوگل را فارسی کنیم , صفحه اول گوگل باشیم , چگونه صفحه اول گوگل باشیم , چطور صفحه اول گوگل باشیم , صفحه اول گوگل , صفحه اول گوگل تضمینی , صفحه اول گوگل کروم , صفحه اول گوگل باشد , تنظیم صفحه اول گوگل کروم , قیمت صفحه اول گوگل , نبرد صفحه اول گوگل , صفحه اصلی گوگل کروم , تغییر صفحه اول گوگل کروم , تنظیمات صفحه اصلی گوگل کروم , تنظیم صفحه اصلی گوگل کروم , چگونگی تغییر صفحه اول گوگل کروم , چگونه صفحه اول گوگل باشد , چگونه صفحه اصلی گوگل باشد , چگونه سایتمان در صفحه اول گوگل باشد , صفحه اول اینترنت گوگل باشد , پکیج نبرد صفحه اول گوگل , نبرد برای صفحه اول گوگلقرار گرفتن در صفحه اول گوگل , چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم , رتبه اول گوگل , چیکار کنم سایتم صفحه اول گوگل باشه , طراحی صفحه اول گوگل با html , صفحه اول گوگل فارسی , رنک اول گوگل , می باشد.