Page & Domain Authority

آتوریتی (Authority) چیست؟

در این مقاله می خواهیم در خصوص آتوریتی (Authority) صحبت کنیم، این که پیج آتوریتی (Page Authority) چیست؟ دامین آتوریتی (Domain Authority) چیست؟ آیا معنی آن اقتدار دامنه و اقتدار صفحه است یا منظور چیز دیگری است؟ چطور می توانیم آتوریتی (Page & Domain Authority) سایت را بالا ببریم؟ معیارهای مهم در تعیین نمره آتوریتی چه می باشد؟ روش های افزایش دامین اتوریتی یا همان افزایش Domain Authority ، بالا بردن دامین اتوریتی ، افزایش اتوریتی سایت و … اما در این پست هدف ما پاسخ به دو سوالی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با آکادمی دانا و توانا همراه باشید تا با آتوریتی بیشتر آشنا شوید.


آتوریتی سایت به طور کل به ۲ بخش تقسیم می گردد.

۱ – دامین آتوریتی ( اعتبار دامنه سایت )

۲ – پیچ آتوریتی ( اعتبار صفحات سایت )

معیار آتوریتی توسط سایت MOZ.com معین می شود. معیار آتوریتی نشان دهنده ی این است که یک وب سایت با صفحه مورد نظر خود می تواند جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد. فرض کنید شما یک صفحه در خصوص دیجیتال مارکتینگ دارید. شما در جستجوی این کلمه در صفحه اول لینک هشتم هستید. اگر بخواهید به جایگاه بالاتری برسید باید آتوریتی صفحه خود را نسبت به ۷ لینک بالاتر بهتر نمایید. برای این منظور حتما در همین مقاله معیارهای بالا بردن آتوریتی را مطالعه فرمایید.

امروزه آتوریتی معیاری برای سئو کاران محسوب می شود تا توسط آن بتوانند ضعف های مقالات یا صفحات خود را نسبت به دیگران واکشی کرده و با رفع آنها و گرفتن نمره بالاتر بتوانند جایگاه بهتری را برای سایتها فراهم کنند.

چند نکته کوتاه در خصوص آتوریتی

 • سایتی که آتوریتی آن بالاتر باشد از نظر گوگل محبوب تر است و جایگاه بهتری در جستجوها خواهد داشت.
 • افزایش آتوریتی سایت در ابتدا کاری آسان و ازنمره ۴۰ به بعد کاری بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.
 • معیار اصلی در آتوریتی بیشتر دامین آتوریتی است تا پیج آتوریتی، این به این دلیل است که صفحه اصلی هر سایتی مهمترین صفحه آن است.
 • آتوریتی نمره ای بین ۱ (بدترین نمره) تا ۱۰۰ (بهترین نمره) است خالی از لطف نیست.
 • نمره آتوریتی توسط الگوریتمی که شرکت موز آن را تهیه کرده بدست می آید.
 • نمره آتوریتی نمایانگر قدرت دامنه و صفحه به منظور قرارگیری در صفحات اول موتورهای جستجو کاربرد دارد.
 • هر چه آتوریتی سایت بالاتر باشد امکان قرار گرفتن مطلب شما در صفحه اول جستجو بیشتر است.
 • کسب نمرات ۱۰ تا ۳۰ بسیار عادی است.
 • رتبه های ۴۰ تا ۵۰ رتبه های خوب و رتبه های ۵۰ تا ۶۰ رتبه هایی عالی محسوب می شود.
 • رتبه های بالای ۷۰ رتبه هایی فوق العاده هستند.
 • برای سنجش میزان آتوریتی یک سایت می توانید به لینک به لینک Moz Open Site Explorer مراجعه کنید و با زدن آدرس مورد نظر نمره ی آتوریتی آن را مشاهده فرمایید.

آیا معنی آتوریتی اقتدار دامنه و اقتدار صفحه است یا منظور چیز دیگری است؟

اقتدار دامنه و صفحه ترجمه خود گوگل از آتوریتی است. اقتدار در اینجا به این معناست که شما از چه روشهایی روی سایت خود سئو انجام داده اید. در مقالات قبلی در خصوص روشهای انجام سئو صحبت کردیم که شامل موارد زیر می شد:

 • سئو کلاه سفید
 • سئو کلاه سیاه
 • سئو کلاه خاکستری

اینکه شما از چه روشی برای سئو سایتتان استفاده می کنید بر روی نمره ی آتوریتی شما تاثیر گذار است. اگر روش سئو کلاه سفید را انتخاب کنید شاید زمان گرفتن نمره ی بهتر دیرتر شود اما این نمره پایدارتر خواهد بود و شما را در طولانی مدت در جایگاه بسیار مناسبی قرار خواهد داد.

همچنین منظور اقتدار دامنه و صفحه می تواند میزان توجه کاربران اینترنتی به آن دامنه و صفحه باشد. حال با توضیح اینکه چطور می توانیم آتوریتی سایت را بالا ببریم؟ و همچنین معیارهای مهم در تعیین نمره آتوریتی چه می باشد؟ همراه شوید تا بتوانید با توجه به آتوریتی سایت سئو سایتتان را نیز قوی کنید.

پیج آتوریتی یا اعتبار صفحه و دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه ، یک مولفه سئو است که توسط شرکت موز ارائه می شوند و از معیارهای طراحی سایت حرفه ای است و معمولا domain authority از page authority پایین تر است.

آتوریتی دامنه، مربوط به اعتبار کلی دامنه است. ولی آتوریتی صفحه فقط اعتبار یک صفحه را نمایش می دهد. این مشخصه برای صفحه اول یک سایت، دارای مقدار بیشتری است و عددی بین صفر تا صد است که هر چه بالاتر برود بهتر است و نشان از اعتبار و قدرت بالاتر در موتور های جستجو از جمله گوگل است. ارتقای پیج آتوریتی به صورت تصاعدی سخت می شود. برای مثال، رسیدن از صفر به ۲۰ خیلی راحت تر از رسیدن از ۲۰ به ۴۰ است و همینطور تا ۱۰۰ ادامه خواهد داشت.

افزایش مقدار دامین آتوریتی یا افزایش مقدار پیج آتوریتی، بیشتر بر پایه تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت ها محاسبه می گردد و عمر دامنه یا صفحه، میزان signal هایی که از شبکه های اجتماعی دریافت کرده است و چند فاکتور دیگر، که کسی از نحوه محاسبه دقیق آن با خبر نیست، محاسبه می شود. اما سعی کرده اند، عددی ارائه دهند، که با الگوریتم های گوگل و سایر موتور های جستجو، نزدیکی بیشتری داشته باشد.

با چه معیار هایی رتبه آتوریتی هر سایت افزایش می یابد :

– سئو و بهینه سازی سایت مطابق با استاندارهای موتور جستجوی گوگل
– تعداد بک لینک, کیفیت بک لینک ها
– تعداد صفحات ایندکس شده سایت در گوگل
– میزان اشتراک مطالب سایت در شبکه های اجتماعی معتبر ( فیسبوک / تویتر / گوگل پلاس و … )
– تعداد بازدید از آن صفحه و یا دامنه و ده ها معیار دیگر تعیین می کند.

چطور می توانیم آتوریتی سایت را بالا ببریم؟

معیارهای مهم در تعیین نمره آتوریتی چه می باشد؟

جواب این دو سوال یکی است. در خصوص معیارهایی که منجر به بالا رفتن آتوریتی یک سایت می شود اختلاف نظر هایی وجود دارد. ما به همه ی معیارها کار نداریم ، در اینجا فقط می خواهیم به معیارهای اصلی اشاره کنیم تا شما با کار روی همین معیارها بتوانید آتوریتی سایت خود را بهتر نمایید. در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

بک لینک به سایت

با بک لینک به راحتی آتوریتی سایت خود را افزایش دهید. در این معیار لینک هایی که به دامنه شما داده می شود مورد بررسی قرار می گیرد. معیار بک لینک ها هم بر اساس تعداد صفحاتی است که به شما لینک داده شده، هم مربوط به تعداد دامنه هایی است که به شما لینک داده اند. به طور کلی در بک لینک هایی که میگیرد از نظر آتوریتی موارد زیر مهم هستند:

 • تعداد صفحاتی که از یک دامنه به شما لینک داده اند
 • تعداد دامنه هایی که به شما لینک داده اند
 • فالو و یا نوفالو بودن لینک هایی که به سایت شما داده می شود
 • آتوریتی صفحات و دامنه هایی که به شما لینک داده اند (Moz Rank , Moz Trust)

Moz Rank و Moz Trust معیاری برای تشخیص کیفیت بک لینک های سایت هستند.

نکاتی که در خصوص ساخت بک لینک باید در نظر داشته باشید را می توانید با مطالعه مقاله ساخت بک لینک بدست بیاورید.

محتوا سایت

محتوا یکی از مهمترین عوامل در سئو سایت است. شما با محتوا است که مخاطبین را به سایت خود جلب می کنید و بازدید سایت خود را افزایش می دهید. حال اگر کیفیت محتوای شما مناسب باشد کاربران زمان بیشتری را در سایت شما می گذرانند و این عامل (مدت زمانی که یک کاربر در سایت شما می گذراند) یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و آتوریتی است.

سیگنال شبکه های اجتماعی

گوگل از میزان انتشار یک مطلب در شبکه های اجتماعی متوجه می شود که یک مطلب چقدر از نظر کاربران مفید است. این انتشار ها باعث می شود از نظر موتورهای جستجو مطلب مهمتر به نظر برسد. موز هم از همین سیگنال ها استفاده می کند تا آتوریتی یک صفحه را مشخص نماید.

سئو سایت

اینکه سایت شما چطور سئو شده باشد روی نمره ی آتوریتی شما تاثیر می گذارد. پس سعی کنید سایت خود را با روش سئو کلاه سفید بهینه سازی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سئو سایت کلیک کنید.

نتیجه گیری

دنبال راه کارهایی نباشید که گوگل و موز را گول بزنید! هر روز در خصوص شغل و کسب و کارتان مقاله درست کنید. مقاله ها را در شبکه های اجتماعی مختلف انتشار دهید. سعی کنید گروه های کاری در شبکه های اجتماعی درست کنید و دوستانتان را به آنجا دعوت کنید و با انتشار مطالب سایتتان از آنها بخواهید در خصوص مقالات رای دهند. سعی کنید از سایت هایی با آتوریتی بالا بک لینک بگیرید. همچنین سعی کنید از سایت هایی بک لینک بگیرید که هم زبان با سایت شما هستند!

اگر به دنبال سئو تضمینی سایت خود هستید می توانید با مراجعه به بخش سئو تضمینی سایت از خدمات مربوط به سئو شرکت دانا و توانا بهره مند شوید.


برچسب های A , DA چیست , Domain Authority , Domain Authority چیست , PA , PA چیست , Page Authority , Page Authority چیست , page rank , pagerank , pagerank چیست , SERP چیست , اعتبار دامنه , اعتبار صفحه , افزایش Domain Authority , افزایش Page Authority , افزایش پیج اتوریتی , افزایش دامین اتوریتی , پیج آتوریتی , پیج اتوریتی , پیج اتوریتی چیست , پیج رنک , پیج رنک چیست , تفاوت دامین اتوریتی و پیج اتوریتی , تفاوت دامین اتوریتی و پیج رنک , دامین آتوریتی , دامین اتوریتی , دامین اتوریتی چیست , قدرت دامنه , قدرت صفحه , می باشد.