website-launching-expenses

بررسی هزینه های راه اندازی سایت از ثبت دامنه تا طراحی وب سایت

شما در حال مطالعه مقاله "بررسی هزینه های راه اندازی سایت از ثبت دامنه تا طراحی وب سایت" در صورتی که قصد راه اندازی وب سایت را دارید و می خواهید بدانید قیمت طراحی سایت به چه مواردی مربوط است در این مقاله با عنوان "بررسی هزینه های راه اندازی سایت از ثبت دامنه تا طراحی وب سایت" نحوه بر آورد هزینه طراحی سایت را با جزییات کامل و ریز مشاهده خواهید کرد.

صفر تا صد هزینه های یک سایت

اگر به فکر راه اندازی یک سایت حرفه ای هستید، بخوانید. سولاتی از قبیل اینکه "راه اندازی یک سایت چقدر هزینه دارد؟
هزینه و تعرفه طراحی و راه اندازی یک سایت چقدر است؟ بسیاری از افراد سوال میکنند هزینه و تعرفه طراحی سایت چقدر است؟ راه‌اندازی یک سایت چقدر هزینه دارد؟داشتن یک سایت چه هزینه هایی دارد؟ برای شروع راه اندازی یک وبسایت چه مقدار میبایست هزینه کنم؟ هزینه راه اندازی یک سایت چقدر است و چگونه باید اقدام کرد؟"
در بخش امکانات مورد نیاز هر چقدر امکانات دارای ارتباط بیشتر با کاربر , پیچیدگی ساخت و مدیریت , زمان بر بودن ساخت و در نهایت هر چقدر اختصاصی تر و سفارشی تر باشد به سمت حرفه ای و هزینه بالاتر نزدیکتر خواهد شد .
از همین رو ما در این مقاله (بررسی هزینه های راه اندازی سایت از ثبت دامنه تا طراحی وب سایت) می خواهیم بررسی کنیم که هزینۀ راه اندازی سایت اینترنتی چقدر است و چطور می توان از این هزینه ها کاهش داد؟

بررسی هزینه های راه اندازی سایت

همان گونه که می دانید راه اندازی سایت به روش های مختلف امکان پذیر است و هریک از این روش ها، هزینه های متفاوتی را دربر خواهد داشت. حتی پس از مشخص شدن روش راه اندازی سایت، باز هم دقیقا نمی توان هزینه ها را برآورد کرد. زیرا با توجه به هدف و آنچه که می خواهیم، هزینه ها می تواند بسیار متغیر باشد. بنابراین در این مقاله به صورت تقریبی به بررسی هزینه های راه اندازی سایت خواهیم پرداخت.

به منظور داشتن یک وب سایت نیاز به ثبت دامنه (Domain) ، تهیه فضای میزبانی (Host) و طراحی سایت می باشد. بنابراین می توان هزینه های راه اندازی سایت را در ۳ بخش مستقل دسته بندی کرد. در ادامه مقاله ما نیز چنین خواهیم کرد و به بررسی هزینه ها در هر یک از حیطه های فوق خواهیم پرداخت.

هزینه ثبت دامنه

در این بخش هزینه ها خیلی متغیر نیست و با مشخص کردن نوع دامنه می توان هزینه را مشخص نمود.

دامنه ir

هزینه ثبت مستقیم دامنه های ir در سایت nic.ir (مرکز ثبت دامنه های مرتبه اول کشوری) برای مدت یکسال ۱۶۰۰۰تومان است. اما هزینه ثبت این دامنه در نمایندگی ها بین ۴۰۰۰ تومان تا ۱۶۰۰۰ تومان متغیر است.

تعدادی از نماینده ها: webtala.ir ، pouyasazan.org ، talahost.com ، bertina.ir ، hostiran.net ، webramz.com ، iranhost.com .

دامنه com

هزینه ثبت دامنه های com برای مدت یکسال بین ۱۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰ تومان متغیر است. از لیست نماینده های فوق می توانید برای ثبت تمام دامنه ها از جمله com استفاده نمایید. فقط دقت فرمایید که حتما دامنه را با نام و مشخصات خودتان ثبت کنند و مالکیت کامل دامنه در اختیار شما باشد.

دامنه net

هزینه ثبت این دامنه برای مدت یکسال بین ۲۱۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰ تومان می باشد.

دامنه org

هزینه ثبت این دامنه برای مدت یکسال بین ۲۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۴۰۰۰۰ تومان است.

دامنه biz

هزینه ثبت این نوع دامنه برای مدت یکسال بین ۲۳۰۰۰۰ تومان تا ۲۸۰۰۰۰ تومان متغیر است.

دامنه info

هزینه ثبت این دامنه برای مدت یکسال بین ۲۲۵۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰ تومان متغیر است.

دامنه co

هزینه ثبت این دامنه برای مدت یکسال بین ۵۵۰۰۰۰ تومان تا ۶۵۰۰۰۰ تومان است.

گران ترین دامنه ها

هزینه ثبت دامنه هایی همچون mn ، taxi ، ca ، bz ،ws ، tv و … به بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان هم می رسد.

جمع بندی در مورد هزینه ثبت دامنه

با توجه به دامنه های رایج در ایران می توان هزینه ثبت دامنه را بین ۴۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰ تومان تخمین زد.

هزینه تهیه فضای میزبانی (Host)

در این حیطه، محدوده ی تغییرات هزینه ها بزرگ است و نسبت به نیاز و انتخاب شما، میزان هزینه کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین دسته بندی زیر را انجام خواهیم داد:

سایت های تازه تاسیس و با ترافیک پایین (بازدیدکننده کم)

برای آغاز کار و برای سایت هایی که ترافیک ماهانه پایینی دارند و یا به عبارتی تعداد بازدیدکنندگان آن ها در ماه اندک است می توان با هزینه ای بین ۴۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰ تومان سالانه، فضای میزبانی مناسب را اجاره نمود.

سایت هایی با ترافیک معمولی

برای سایت هایی با ترافیک معمولی، می توان هاست مناسب را با قیمتی در حدود ۱۵۰۰۰۰ تومان تا ۶۰۰۰۰۰ تومان به مدت یکسال اجاره نمود.

سایت های پر بازدید

برای سایت های پر بازدید، تهیه هاست به طور سالانه هزینه ای بین ۶۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان دربر خواهد داشت که می توان این مبلغ را به صورت اقساط ماهانه نیز پرداخت کرد.

سایت هایی که به فضای ذخیره سازی زیادی نیاز دارند (مانند سایت موزیک و فیلم)

این سایت ها علاوه بر تهیه یکی از هاست های فوق، باید یک هاست دانلود نیز تهیه کنند. هاست دانلود‌ها با توجه به حجم ذخیره سازی که در اختیار شما قرار می دهند، قیمت های متفاوتی دارند. با توجه به فضایی که نیاز دارید می توانید هاست دانلود مناسب خود را انتخاب نمایید.

به صورت تقریبی اجاره سالانه یک هاست دانلود ۵ گیگابایتی در حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان و یک هاست دانلود ۱۵۰گیگابایتی در حدود ۸۵۰۰۰۰ تومان است.

نکات مهم در انتخاب هاست مناسب

  • حتما از شرکتی معتبر، هاست خود را انتخاب نمایید که در آینده دچار مشکل نشوید. (تمام نمایندگی هایی که در بخش “هزینه ثبت دامنه” معرفی شد، در هاستینگ نیز فعالیت می کنند و می توانید امکانات و قیمت هایشان را مقایسه نمایید.)
  • تنها قیمت را ملاک قرار ندهید. به ویژگی ها و امکاناتی که شرکت هاستینگ به شما ارائه می دهد توجه نمایید. برای آشنایی با ویژگی های یک هاست خوب می توانید مقاله آشنایی با هاست و ویژگی های یک فضای میزبانی مناسب را مطالعه فرمایید.
  • سعی کنید با توجه به نیازتان از بین پلن های موجود، انتخابی صحیح داشته باشید و بی دلیل هزینه خود را افزایش ندهید. این نکته را در نظر بگیرید که در هر لحظه ای قادر خواهید بود، هاست خود را ارتقا بدهید.

جمع بندی در مورد هزینه تهیه هاست

با توجه به هدف و نیاز شما، تهیه هاست مناسب می تواند هزینه ای بین ۴۰۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰۰۰ تومان برای شما به همراه داشته باشد.

هزینه طراحی سایت

در این بخش نیز محدوده‌ی تغییرات هزینه‌ها بسیار بزرگ است و نسبت به روشی که انتخاب می کنید، میزان هزینه کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین در این قسمت با دسته بندی بر اساس روش انتخابی، هزینه‌ها را بررسی خواهیم نمود.

۱- انجام کلیه مراحل طراحی و پیاده سازی وب سایت توسط خود شخص

در این روش، فرد با استفاده از اصول برنامه نویسی یا استفاده از نرم افزارهای پیاده سازی صفحات وب (مانند Dreamweaver) و یا استفاده از سایت سازهای رایگان داخلی وخارجی (مانند وردپرس،جوملا و …) به طراحی وب سایت خود می پردازد.

با انتخاب این روش، هزینه طراحی سایت به صفر خواهد رسید و تقریبا شما بدون هیچ هزینه ای این مرحله را می توانید به پایان برسانید. البته بعضی از سایت سازهای رایگان برای در اختیار قرار دادن امکانات بیشتر، مبلغی را دریافت می کنند که بسیار ناچیز است. بنابراین در این روش، هزینه ای که شما انجام خواهید داد بین ۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان است.

۲- طراحی سایت با استفاده از سایت سازهای غیر رایگان

در این روش، فرد سایت خود را از سایت سازهای غیر رایگان خریداری می کند. برای خرید، پلن های متفاوتی وجود دارد که با توجه به نیازهای خود می توانید از بین آن ها انتخاب نمایید. این سایت ها از پیش آماده هستند و بلافاصله در اختیار شما قرار می گیرند. البته بیشتر این سایت سازها مقداری فضای میزبانی و دامنه در اختیار شما قرار می دهند که در ویژگی های هر پلن، این موارد ذکر شده است. همچنین می توانید از بین قالب های موجود، قالب دلخواه خود را انتخاب کنید و یا تغییراتی در قالب خود ایجاد نمایید.

هزینه طراحی سایت با این روش، سالانه بین ۵۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان است که با توجه به سایت سازی که انتخاب می نمایید و پلن مورد نظر خود این هزینه مشخص می شود.

۳- واگذاری طراحی سایت به فرد یا شرکتی متخصص

در این روش، طراحی سایت خود را به فرد یا تیمی متخصص می سپارید. تیم انتخاب شده با توجه به هدف، امکانات مورد نظر و ظاهر دلخواه شما، به طراحی سایتتان می پردازد و در نهایت، سایت شما را آماده بهره برداری می سازد.

هزینه طراحی سایت در این روش بسیار متغیر است و با توجه به شرکتی که انتخاب می نمایید و امکاناتی که مد نظر دارید، می تواند بین ۶۰۰۰۰۰ تومان تا چند صد میلیون تومان تغییر کند.

جمع بندی در مورد هزینه طراحی سایت

با توجه به روش انتخابی و آنچه می خواهید، طراحی سایت می تواند هزینه ای بین صفر تا چند صد میلیون تومان برای شما به همراه داشته باشد.

جمع بندی نهایی در مورد هزینه های راه اندازی سایت

راه اندازی سایت با توجه به هدف و امکاناتی که انتخاب می کنید را می توان در ۴ سطح هزینه ای دسته بندی کرد:

  • سایت با هزینه کم: می توانید با هزینه ای بین ۳۰۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰۰ تومان سایت خود را راه اندازی کنید.
  • سایت با هزینه متوسط: می توانید با هزینه ای بین ۳۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۰۰۰۰۰۰ تومان سایت خود را راه اندازی نمایید.
  • سایت با هزینه بالا: می توانید با هزینه ای بین ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۶۰۰۰۰۰۰ تومان سایت خود را راه اندازی کنید.
  • سایت با هزینه گزاف: می توانید با هزینه ای بین ۶۰۰۰۰۰۰ تومان تا چند صد میلیون تومان سایت خود را راه اندازی نمایید.

سخن آخر

دقت کنید که انتخاب یک پلن با هزینه های سنگین، در حالی که کسب و کار شما به آن نیاز ندارد، فقط احتمال شکست شما را افزایش می دهد. و همچنین انتخاب یک پلن با هزینه اندک در صورتی که جوابگوی نیازهای شما نباشد، در ادامه‌ی مسیر مشکلاتی را برای شما به وجود خواهد آورد. بنابراین سعی کنید با توجه به هدف، نیاز، مهارت و بودجه ی خود، انتخابی مناسب از بین پلن های موجود برای راه اندازی سایت داشته باشید.

در این مقاله سعی شد با هزینه های ثبت دامنه، تهیه هاست و طراحی سایت آشنا شوید تا بتوانید هزینه های راه اندازی سایت مورد نظر خود را برآورد کنید. امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما واقع گردیده باشد.


هزینه راه اندازی سایت چقدر است

هزینه راه اندازی سایت یکی از سوالاتی است که ذهن اکثر افرادی که میخواهند اقدام به راه اندازی و ساخت یک سایت کنند را به خود مشغول میکند.

در این مبحث قصد داریم تا به صورت مفصل شما را با هزینه های راه اندازی سایت آشنا کنیم.

فراموش نکنید، میتوانید به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به حتی یک ریال هم سایت تان را همین امروز راه اندازی کرده و شروع کنید.

اما برای آنکه کاری را به طور اصولی شروع کنید بهتر است مقداری سرمایه اندک برای استارت اولیه کارتان کنار بگذارید.

برای ساخت سایت نیاز به دامنه و هاست دارید، بعد از آن مربوط میشود به نحوه پیاده سازی سایت و همچنین دیگر هزینه های جانبی که در ادامه در مورد اینها صحبت خواهیم کرد.

در ویدیوی زیر نه تنها در مورد هزینه راه اندازی سایت صحبت خواهیم کرد بلکه روش هایی برای کاهش هزینه راه اندازی سایت نیز آموزش داده شده است.

هزینه دامنه و هاست سایت چقدر است؟

دامنه همان نام سایت است با پسوند .com یا .net و یا پسوند های دیگر، ولی دو مورد گفته شده، پر استفاده ترین پسوند ها هستند.

معمولا دامنه به صورت سالانه خریداری میشود، شما میتوانید با پرداخت هزینه 120000 الی 150000 تومان برای یک سال یک دامنه خریداری کرده و هر سال آن را با همین مبلغ تمدید کنید.

اگر میخواهید سایت و کسب و کار اینترنتی خود را اصولی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنیم حتما این هزینه رو انجام داده و یک دامنه اختصاصی برای کسب و کار خود خریداری کنید.

علاوه بر دامنه، برای میزبانی سایت خود نیاز به یک فضا روی اینترنت دارید، به این فضا، فضای میزبانی یا همان هاست گفته میشود.

معمولا هزینه هاست را میتوان به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کرد.

هزینه هاستها از ماهانه 20000 تومان به بالا شروع میشوند. البته اکثر شرکتهای معتبر با توجه به امکانات هاستی که ارائه میکنند دارای هزینه های متغیری خواهند بود.

همانطور که در مقاله راهنمای انتخاب هاست مناسب برای سایت گفته ایم، برای یک فضای میزبانی مناسب برای شروع باید حداقل هزینه ماهانه ۲۵۰۰۰ تومان را کنار بگذارید یا سالانه چیزی در حدود ۱۵۰۰۰۰ تومان.

البته میتوانید از هاست های رایگان هم استفاده کنید که هیچ هزینه ای بابت استفاده پرداخت نمیکنید اما این هاست ها به اندازه کافی امکانات در اختیار شما قرار نیمدن، ولی باز هم برای شروع و اگر واقعا نمیخواهید هیچ هزینه ای کنید میتوانید از این هاستهای رایگان استفاده کنید.

میتوان گفت مهمترین هزینه راه اندازی سایت همین خرید دامنه و هاست برای آن است.

هزینه طراحی وب سایت

بعد از آنکه دامنه و هاست سایت را تهیه کردید نوبت میرسد به قسمت اصلی آن یعنی طراحی و برنامه نویسی.

این روزها با وجود پلتفرم های معروفی چون وردپرس و جوملا دیگر نیازی نیست تا برای راه اندازی وب سایت هزینه ای برای کدنویسی و طراحی آن پرداخت کنید. میتونید با استفاده از این پلتفرم ها به راحتی و بدون نیاز به دانش کدنویسی و مباحث طراحی، یک سایت حرفه ای و کاربردی بسازید.

تقریبا هر جور سایتی که مد نظر داشته باشید میتوان به راحتی با استفاده از این سیستم ها پیاده سازی کرد. برای سیستمی چون وردپرس بیش از هزاران پلاگین یا افزونه نوشته شده که تنها کافیه این افزونه ها رو در سایت وردپرسی خود نصب کرده و کارایی های مورد نیاز رو در سایت خود اضافه کنید.

مورد بعدی ظاهر سایت است که میتوانید از پوسته ها یا قالب های بسیار متنوع و حرفه ای و زیبای موجود برای وردپرس استفاده کنید. با نصب این قالب ها روی سایت خود میتوانید به آن ظاهری بسیار کاربر پسند و حرفه ای ببخشید، بدون نیاز به هر گونه داشن طراحی و یا پرداخت هزینه ای برای طراحی گرافیکی وب سایت.

قالب های موجود برای وردپرس در دو نسخه تجاری و رایگان عرضه میشوند.

میتوایند از قالب های رایگان بسیاری که موجود هست استفاده کنید، اما معمولا نسخه های تجاری یا پولی امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهند، مرتب به روز رسانی شده و ظاهری حرفه ای تر نیز دارند.

در حال حاضر سایتهای ایرانی بسیاری قالب ها معروف رو به صورت اورجینال تهیه کرده، آن ها را فارسی سازی کرده و با قیمتی ناچیز برای فروش قرار میدهند.

اگر بخواهید یک قالب تجاری یا پولی تهیه کنید باید حداقل بین 50000 تومان تا 80000 تومان برای قالب یا پوسته سایت تان کنار بگذارید.

در صورتی که قالب های موجود پاسخگوی نیاز شما نباشند میتوانید درخواست طراحی یک قالب اختصاصی دهید. برای طراحی یک قالب وردپرس اختصاصی هم باید حداقل ۲۰۰ هزار تومان را در نظر داشته باشید، که البته با توجه به نیاز شما ممکن است بیشتر هم بشود.

هزینه های متفرقه راه اندازی سایت

هزینه هایی که در این قسمت آورده شده اند الزامی نیستند بلکه در صورت نیاز و اگر پولتان به اندازه کافی هست میتوانید از ابتدایِ راه اندازی سایت برای این موارد نیز هزینه کنید.

توجه داشته باشید همه این کارها را میتوانید خودتان به راحتی و با استفاده از آموزش های موجود در سایت و بدون حتی پرداخت یک ریال به دیگران انجام دهید.

هزینه ایجاد محتوا برای سایت

سایت شما نیاز به محتوا و مطلب دارد. در صورتی که از نوشتن متنفرید یا نمیدانید چطور شروع به نوشتن یک مطلب کنید، یا وقت کافی برای نویسندگی و تهیه مطلب برای سایت خود ندارید میتوانید با پرداخت هزینه ای به افرادی که کارشان تهیه و نوشتن مطلب برای سایت میباشد، بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند.

البته این هزینه معمولا متغیر است، به عنوان مثال اگر مطلبی که برای سایت خود میخواهید تهیه کنید تخصصی است، مسلما هزینه آن هم بیشتر خواهد شد.

در رابطه با هزینه تهیه محتوا نمیشه یک رقم قطعی داد چون هزینه با توجه به کسی که کار را برای شما انجام میدهد، کیفیت کارش و همچنین خواسته شما و تعداد کلماتی که میخواهید در یک مقاله داشته باشید، متغیر خواهد بود.

در هر صورت خود شما هم میتوانید بدون پرداخت هزینه ای و صرف اندکی وقت اقدام به تهیه و نوشتن مطالب کنید، در همین سایت به شما یاد داده شده که چطور میتوانید یک متن ارزشمند برای خود تهیه کنید.


هزینه ساخت یا تهیه محصولات سایت

این مورد را میتوان به عنوان هزینه های جانبی راه اندازی کسب و کار اینترنتی در نظر گرفت، اما بهتر است که از همان ابتدا به آن فکر کرده و تصمیم درستی بگیرید.

در صورتی که قصد فروش محصولی در سایت خود را داشته باشید، باید اول مشخص کنید که این محصول را میخواهید خودتان بسازید یا اینکه آن را از جایی تهیه کنید. اگر بخواهید محصول را از جایی تهیه کنید پس بهتر است که مقداری پول برای خرید اولیه محصول تان در نظر بگیرید که این نیز بستگی به نوع محصول و همچنین تعدادی که میخواهید سفارش دهید دارد.

در صورتی که خودتان میخواهید محصولی را بسازید، به عنوان مثال اگر قصد فروش محصولات دیجیتالی چون: کتاب الکترونیک یا قالب وردپرس یا اپلیکیشن موبایل دارید، در آن صورت باید مشخص کنید که برای ساخت آن نیاز به چه هزینه هایی هست؟ به عنوان مثال هزینه های کدنویسی و یا طراحیِ رابط کاربری.

فرقی نمیکنه چه محصولی در سایت خود به فروش برسانید، اگر موضوع سایت تان پولساز و محبوب نباشد، دیر یا زود به مشکل خواهید خورد، اما در دوره آموزشی زیر به شما یاد خواهید داد که چطور موضوع پولسازی انتخاب کرده و چطور بهترین روش درآمد زایی را با کمترین هزینه برای کسب و کارمان انتخاب کنیم.

هزینه تبلیغات و بازاریابی سایت

از دیگر هزینه های جانبی سایت، هزینه تبلیغات است. باید از همان روز اول به فکر جذب بازدید کننده برای سایت و تبدیل این بازدید کنندگان به مشتری باشید.

روش های رایگانی برای جذب بازید کننده به سایت وجود دارد، در صورتی که نخواهید پولی پرداخت کنید میتوانید از این روش ها استفاده کنید.

اما مشکل روش های رایگان زمان بر بودن آن ها میباشد، به این معنی که نیاز به صرف زمان و کار بیشتری دارند تا بتوانید شاهد افزایش بازدید کننده و نتیجه در سایت خود باشید.

اگر بخواهید سریعتر بازدید کننده برای سایت خود کسب کنید بد نیست تا در این مورد هزینه کنید.


روش های مختلفی برای تبلیغات و جذب بازدید کننده در اینترنت وجود داره، اما یکی از معروفترین اونها تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید است.

شما باید برای سایت خود یک بنر تبلیغاتی طراحی کنید که در صورتی که نخواهید خودتان این کار را انجام دهید باید هزینه طراحی بنر را هم در نظر بگیرید. البته نگران نباشید با اندکی جستجو میتوانید افرادی را پیدا کنید که حاضرند تنها با ۵۰۰۰ تومان برای شما بنر طراحی کنند. البته مسلما هر چه بیشتر هزینه کنید بنر حرفه ای تری نیز خواهید داشت.

سپس لازم است تا بنر طراحی شده را با پرداخت هزینه ای در سایت مورد نظرتان قرار دهید. این هزینه هم بستگی به میزان معروفیت و بازدید ماهیانه آن سایت دارد.

به عنوان مثال میتوانید با پرداخت هزینه یک ماه ۱۰۰ هزار تومان، بنر خود را در آن سایت قرار دهید.

هزینه بهنیه سازی و سئو سایت

از دیگر روش های جذب بازدید کننده هدفمند استفاده از گوگل است. یعنی شما باید سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی کنید تا اگر عبارت کلیدی مورد نظر شما جستجو شد، سایت تان در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود.

شرکت های بسیاری هستند که با دریافت هزینه های بسیار بالایی سایت شما را سئو یا بهینه سازی میکنند.

اما شما بدون پرداخت چنین هزینه هایی میتوانید به راحتی و با استفاده از آموزش های موجود در همین سایت یا دیگر سایت های آموزش سئویِ موجود در وب، به راحتی سایت خود را بهینه سازی کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بالا نخواهید داشت.


هزینه بازاریابی ایمیلی برای سایت

برای آنکه بازدید کنندگان سایت خود را به مشتری و بازدید کننده دائمی تبدیل کنید لازم است از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.

برای آنکه یک سیستم بازاریابی ایمیلی روی سایت خود راه اندازی کنید لازم است تا از سایت ها وسرویس دهنده های موجود برای این منظور استفاده کنید.

البته برای شروع نیازی به پرداخت هزینه ای نیست. معمولا استفاده از این سایتها یا سرویس دهندگان برای ۱۰۰۰ کاربر یا ایمیل رایگان است، اما در صورتی که تعداد افراد موجود در لیست ایمیل شما اضافه شود آنوقت لازم است تا برای استفاده از امکانات آن سایت یا سرویس دهنده، هزینه ای را به صورت ماهانه یا سالیانه پرداخت کنید.

جمع بندی کلی هزینه راه اندازی سایت

خب شاید فکر کنید هزینه راه اندازی سایت نیاز به بودجه بالایی دارد، اما نگران نباشید، برای شروع تنها نیاز به ۳ چیز مهم دارید که پیشنهاد میکنیم آن ها را خریداری کنید.

۱٫ دامنه
۲٫ هاست
۳٫ قالب تجاری

که مجموع هزینه آن میشود چیزی در حدود ۳۰۰۰۰۰ تومان برای یک سال. در حالیکه هزینه قالب ثابت بوده و بعد از یک سال نیاز به تمدید ندارد، مگر اینکه بخواهید یک قالب دیگر تهیه کنید.

اما در نظر داشته باشید، درآمدی که در آینده از سایت خود به دست خواهید آورد چنیدن برابر این پول بوده و در واقع شما هزینه ای نخواهید کرد بلکه برای کسب و کارتان سرمایه گذاری خواهید کرد.

اما اگر باز هم با توجه به میزان بودجه ای که در دستردس دارید نگران بوده و نمیخواهید بیش از حد خرج کنید میتوانید برای شروع گزینه قالب را حذف کرده و از قالب های رایگان موجود در وب برای سایت تان استفاده کنید و هر زمان که توانستید قالب خود را به نسخه پولی یا تجاری آن ارتقا دهید.

مهم این است که شروع کنید، با هر امکاناتی که دارید و به هیچ عنوان راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را به روز موعود و داشتن سرمایه کافی موکول نکنید.

برچسب های هزینه سایت , هزینه سایت زدن , هزینه سایت آنتن , هزینه سایت فروشگاهی , هزینه سایت دیوار , هزینه سایت وردپرس , هزینه سایت شرط بندی , هزینه سایت اینترنتی , هزینه سایت سماح , هزينه سايت , هزینه استفاده از سایت آنتن , هزینه عضویت در سایت آنتن , سایت آنتن هزینه دارد , هزینه اینترنت سایت آنتن , هزینه های سایت آنتن , هزینه تماشای فوتبال از سایت آنتن , هزینه طراحی سایت فروشگاهی , هزینه ساخت سایت فروشگاهی , هزینه طراحی سایت فروشگاهی وردپرس , هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی , هزینه ساخت یک سایت فروشگاهی , هزینه ساخت وب سایت فروشگاهی , هزینه طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس , هزینه پشتیبانی سایت فروشگاهی , هزینه طراحی سایت دیوار , هزینه آگهی در سایت دیوار , هزینه تبلیغات در سایت دیوار , هزینه راه اندازی سایت دیوار , هزینه ساخت سایت دیوار , هزینه ثبت آگهی در سایت دیوار , پرداخت هزینه در سایت دیوار , هزینه طراحی سایت وردپرس , هزینه سئو سایت وردپرس , هزینه ساخت سایت وردپرس , هزینه طراحی سایت وردپرسی , هزینه راه اندازی سایت وردپرس , هزینه طراحی سایت با وردپرس , هزینه ساخت سایت با وردپرس , هزینه ساخت سایت شرط بندی , هزینه طراحی سایت شرط بندی , هزینه راه اندازی سایت شرط بندی , سایت شرط بندی داوود هزینه , قیمت سایت شرط بندی , قیمت ساخت سایت شرط بندی , سایت شرط بندی اقای هزینه , هزینه ساخت سایت اینترنتی , هزینه سایت فروشگاه اینترنتی , هزینه راه اندازی سایت اینترنتی , هزینه ساخت یک سایت اینترنتی , هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی , هزینه اینترنت سایت انتن , هزینه ساخت سایت فروشگاه اینترنتی , هزینه راه اندازی یک سایت اینترنتی , هزینه ثبت نام در سایت سماح , هزینه ویزا در سایت سماح , هزينه سايت انتن , هزينه طراحي سايت , هزینه راه اندازی سایت وردپرس , هزینه طراحی سایت حرفه ای , برآورد هزینه طراحی سایت , هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی , هزینه راه اندازی سایت خبری , هزینه ثبت سایت , محاسبه آنلاین هزینه طراحی سایت , هزینه طراحی سایت با جوملا می باشد. کلمات کلیدی : تعرفه طراحی سایت , هزینه طراحی وب سایت , هزینه های راه اندازی سایت , هزینه ساخت سایت , قیمت طراحی سایت , قیمت سایت , تعرفه طراحی وب سایت , کمترین قیمت طراحی سایت , هزینه راه اندازی وب سایت , قیمت ساخت سایت می باشند .