مهمترین فاکتورهای سئو سایت گوگل

seo google ranking factors

فاکتور سئو یا فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت

گوگل از یک لیست فاکتورها و معیار هایی برای رتبه بندی وب سایت ها و صفحات در الگوریتم ها و رتبه بندی هایش استفاده می کند. همه فاکتورهای سئو که در رتبه بندی گوگل تاثیر گذار است. بیش از 200 فاکتور سئو سایت در گوگل اخرین اپدیت 2019 (فاکتورهای نهایی رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۹) را در شرکت سئو دانا و توانا دنبال کنید.

مهمترین فاکتورهای سئو سایت گوگل کدامند و چگونه می توان فهمید که چه عواملی در بهینه سازی موتورهای جستجو تاثیر گذار است؟ در این مقاله لیست کاملی از عواملی که باعث رتبه بندی سایت شما می شود جمع آوری شده است. 205 فاکتور سئو ! شاید تاکنون به گوشتان خورده باشد که گوگل از یک لیست فاکتورها و معیار هایی برای رتبه بندی وبسایت ها و صفحات در الگوریتم ها و رتبه بندی هایش استفاده می کند.


205 فاکتور سئو در گوگل که رتبه بندی وبسایت های دنیا را رقم میزند/ 205 فاکتور سئو برای قرار گرفتن در لینک 1 گوگل

گوگل برای رتبه بندی یک سایت بیش از ۲۰۰ فاکتور مختلف استفاده می کند. موتور جستجوی گوگل از فاکتور های مختلفی برای رتبه بندی یک سایت استفاده می کند. در میابیم که 205 فاکتور مهم گوگل ، چگونه رتبه بندی سایت ما را بهتر می کنند. گوگل در هر سال قوانین و فاکتورهای خود را آپدیت می کند و فاکتورهای اصلی خود را عنوان می کند. اگر همه فاکتورهای گوگل را بررسی کنید می‌بینید که هرکدام از این فاکتورهای اصلی برای ارتقای seo زمانبر هستند و به هیچ عنوان هیچ کدام از این تکنیک ها زودبازده نیستند.

این 205 فاکتور سئو از مهمترین عواملی است که مدیران سایت ها و سئوکاران می توانند با رعایت آن ها، خود را به نتایج اول گوگل برسانند. گوگل 205 فاکتور برای رده بندی سایت و بهینه سازی سئو دارد. فاکتورها یا همان قوانین سئو می باشند که رعایت آنها در ارتقا و بهبود سئو کمک زیادی به وب مستر ها می کند. در زیر بصورت مختصر و مفید تعدادی از فاکتورهای موثر بر سئو را آورده ایم .

فاکتورهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

فاکتورهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو تقریبا به طور مستمر تغییر می کنند، از این رو متخصصان سئو و وبمسترها باید همیشه فاکتورهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو را به روز نگه دارند. کامل ترین لیست فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل را میتوانید در سایت دانا و توانا دنبال کنید. توجه کنید که این صفحه سال به سال بروز رسانی خواهد شد و فاکتورهای جدید روی این صفحه اعمال میشود.

در زمینه دیجیتال مارکتینگ ، روش‌های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت و معرفی برند وجود دارد. در این میان این روش‌ها، استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل و تکنیک‌های سئو از بیشترین محبوبیت برخوردار است. نکته خوبی که در رابطه با تبلیغ گوگل وجود دارد تأثیر آن در کوتاه مدت در صورتی که بدون خطا انجام شده باشد قابل مشاهده است.

اما در رابطه با فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل این مسئله چندان صادق نیست!تکنیک‌های سئو همواره در حال تغییر و به روز رسانی است.

فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل
آموزش سئو  با مهم ترین معیارهای گوگل

اگر کسی بخواهد در این زمینه موفق شود و با مشکل عدم رتبه گرفتن سایت رو به رو نشود، باید همواره در این زمینه آگاهی‌اش را بیشتر و بیشتر کند. هنگامی که شما فعالیت خود را در فضای وب آغاز می‌کنید، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن پرداخته شود، بهینه‌سازی سایت است.

بنابراین اگر سایت شما بر اساس فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل بهینه شده باشد، شانس شما برای افزایش ترافیک سایت، مشتری و میزان فروش بیشتر می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید با هزینه کمتر از تبلیغات گوگل، هنگام جستجوی کاربر در صفحه نتایج گوگل نمایش داده شوید، استفاده از تکنیک‌های سئو را دست کم نگیرید.

فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل

تا کنون در مورد سئو و بهینه سازی های موتور جستو و جو گر تحقیق و مطالعه کرده اید؟ اگر چنین است باید بدانید که گوگل الگوریتم ها و عواملی را که در این رتبه بندی ها تاثیر گذارند را انتشار داده که در این مقاله به 205 عامل برتر می پردازیم. اما این فاکتور ها چه هستند و چه تاثیری بر روی رتبه ی وب سایت می گذارند. در این مقاله قصد داریم به تمام این 205 عامل بپردازیم . برخی از آن ها تایید شده اند و برخی دیگر هنوز جای سوال دارند. پس با ما همراه باشید.

فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل
آموزش سئو  با مهم ترین معیارهای گوگل

آموزش سئو با مهم ترین معیارهای گوگل

آموزش سئو سایت بر اساس مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل، موجب بالا بردن بازدید سایت در گوگل شده و جهت صدرنشینی در گوگل به شما کمک می کند. چنانچه با عوامل مهم سئو سایت آشنا نیستید، باید در نظر داشته باشید که لینک ها، به عنوان مهم ترین معیارهای گوگل محسوب می شوند و نرخ کلیک بالا، هنوز هم جزئی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل می باشد. به کمک مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل، برای سایت خود بهترین استراتژی های سئو را تنظیم کنید تا هر چه سریع تر افزایش رتبه گوگل و در نتیجه افزایش بازدید سایت خود را شاهد باشید.

شاید تاکنون شنیده باشید که گوگل از یک لیست فاکتورهایی برای رتبه بندی وبسایت ها و صفحات در الگوریتم هایش استفاده می کند، اما این فاکتورهای سئو چی هستند؟
در این مقاله قصد داریم تمام این 205 فاکتور را برای شما به طور کامل توضیح بدهیم. البته باید درنظر بگیرید که بعضی از این فاکتورها ثابت شده هستند، برخی هنوز جای بحث و چالش دارند و برخی برای کشف حقه های مخفی سئو هستند.

1# الگوریتم های دامنه سایت در رتبه بندی گوگل

معیارهای رتبه بندی گوگل در صفحه


1. سن دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

Matt Cutts از متخصصات گوگل می گوید: “فرق بین دامنه ای که 6 ماه تاریخ انقضا دارد با دامنه ای یک سال تاریخ انقضا دارد، در حقیقت زیاد نیست”. به عبارت دیگر گوگل در رتبه بندی هایش از سن دامنه استفاده می کند ولی خیلی مهم نیست.

2. کلمات کلیدی که در هدر وبسایت و دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

داشتن کلمه کلیدی در دامنه به عنوان یک سیگنال ارتباط عمل می کند. گوگل کلمات کلیدی که در دامنه ظاهر می شده اند را تفکیک می کند.

3. اولین کلمه در دامنه به عنوان کلمه کلیدی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

دامنه ای که با کلمه کلیدی شاخص خود شروع می شود، از سایت های دیگری که کلمات کلیدی در دامنه خود ندارند یا کلمه کلیدی در میانه یا انتهای دامنه ظاهر شده است، یک سطح بالاتر است. البته این میزان بیشتر برای وبسایت های لاتین تاثیر گذار است. حال آنکه در وب و سئو فارسی به آن پرداخته نشده است. کلمه کلیدی وبسایت شما اگر Marketing باشید، و نام وبسایت شما Marketing-teacher باشد، در این صورت تاثیر خواهد داشت. اما وقتی وبسایت شما در ایران است و کلمه Marketing از زبان انگلیسی برای وبسایت شما کلمه کلیدی به حساب نمی آید چون مردم کلمه بازاریابی اینترنتی را در گوگل جستجو میکنند نه صرفا خود کلمه Internet Marketing را…

4. مدت زمان ثبت دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

گوگل می گوید:
” دامنه های با ارزش اغلب برای حداقل بالای چند سال ثبت می شوند و بر عکس، دامنه های کم ارزش به ندرت برای بالای یک سال ثبت می شوند”.
بنابراین تاریخ ثبت یک دامنه یک عامل مهم در پیش بینی مشروعیت یک دامنه استفاده می شود. و رابطه مستقیمی با داشتن سابقه خوب و تاثیر روی رتبه بندی وبسایت دارد.

5. کلمات کلیدی در نام زیر دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

MOZ 2011 نشان می دهد که افزودن کلمه کلیدی در زیر دامنه به بهبود رتبه بندی کمک می کند.

6. تاریخچه دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

یک سایت با یک مالک فرار که چندین بار از گوگل درخواست کرده که تاریخچه سایت اش را بازسازی کند، از گوگل لینک های منفی برای دامنه دریافت می کند. سابقه وبسایت در رتبه بندی وبسایت تاثیر گذار است. اگر شما بخواهید دامنه ای که در دست چندین مالک بوده است را سئو و بهینه سازی کنید، کاری بسیار سخت پیش رو دارید، به نظر من بهتر است دوستی در گوگل پیدا کنید که به صورت دستی برای شما تاریخچه را پاک کند.

7. تطابق دقیق کلمه کلیدی با دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

چقدر کلمه کلیدی با دامنه سایت مطابقت دارد؟ هرچه بیشتر باشد بهتر است.
اما از توییتی که در حساب توئیتر یکی از مهندسین گوگل مشخص است، دقت کلمه کلیدی در دامنه به کیفیت وبسایت در رتبه بندی وابسته است. منظور ما از وابستگی پشت پرده این است… اگر کلمه کلیدی marketing را داشته باشید اما نتوانید دارنده خوبی برای آن باشید و محتوای درجه یک تولید کنید که همگان را شادمان کند نمیتوانید در رتبه بندی وبسایت خود پیشرفت زیادی تجربه کنید.

8. مالکیت مخفی یا عمومی دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

اطلاعات مالکیت مخفی یا عمومی مالک دامنه سایت یک نشانه است از اینکه چیزی برای مخفی کاری وجود دارد یا نه.
Matt Cutts در کنفرانس پاپکن 2006 گفته است:
” در بررسی مالکیت سایت ها، وقتی با سایتی مواجه می شویم که سرویس محافظت از اطلاعات مالک دامنه را روشن کرده است و اگر در کنار آن با فاکتور سئوی ناخوشایند و منفی دیگری هم مواجه شویم، این سیگنال ها برای سایت یک وب مستر روی هم رفته نشانه خوبی نیست و اگر سایت کوچک هم باشد، قضیه خیلی بدتر خواهد شد”.
این یعنی در رتبه بندی وبسایت شما، خود شما دخیل هستید، صداقت شما در روند فعالیت، میتواند در رتبه بندی وبسایت شما تاثیر گذار باشد.

9. جریمه مالک دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

اگر گوگل یک شخص خاص را به عنوان خلافکار شناسایی کند تمامی سایت های متعلق به آن فرد خاص را جریمه می کند.
یا حتی اگر احساس کند، مشغول زیر آبی رفتن هستید رتبه بندی وبسایت شما را برداشته و مدتی شما را از نتایج حذف خواهد کرد.. این کار میتواند در طول یک روز انجام گیرد و این زمان تغییر در رتبه بندی وبسایت و نتایج، سرعت قابل ملاحظه ای دارد.

10. عبارات مخفف کشورها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

داشتن عبارات مخفف کشور ها مانند ir. و du. و uk. و غیره به رتبه بندی سایت برای آن منطقه خاص کمک می کند، ولی توانایی رتبه بندی وبسایت در سطح جهانی را کمی محدود می کند. یعنی وقتی میتوانید دامنه .com داشته باشید چرا سراغ دامنه .ir رفته و سطح کار را محدود میکنید. البته این مورد تاثیر اهرم مانندی در رتبه بندی وبسایت ندارد، ولی خب میتوانید با .com شروع کنید

2# فاکتورهای درگیر با صفحات در رتبه بندی گوگل


فاکتورهای درگیر با صفحات

11. کلمه کلیدی در برچسب عنوان (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

برچسب عنوان دومین بخش مهم محتوای صفحه است و یک سیگنال قوی سئوی درون صفحه به گوگل می فرستد.

12. برچسب عنوان که با کلمه کلیدی شروع می شود (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

مطابق با داده های MOZ Data، برچسب عنوان که با کلمه کلیدی شروع می شود کارکرد بهتری از برچسب عنوانی که کلمه کلیدی در انتهای آن ظاهر می شود، خواهد داشت.
برچسب عنوان که با کلمه کلیدی شروع می شودبه عبارت دیگر، وقتی محتوا تولید میکنید کلمه کلیدی را در محتوای خود پخش کنید، این کار در رتبه بندی وبسایت و برگه تاثیر گذار است.

13.کلمه کلیدی در برچسب توصیفی یا توضیحات متا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

ظاهر شدن کلمه کلیدی در برچسب توصیفی یک سیگنال ارتباطی ارسال می کند که شاید زیاد مهم نباشد، اما موجب تفاوت هایی در رتبه بندی وبسایت می شود. علی الخصوص اینکه به کاربران اطمینان میدهد محتوای بهتری را انتخاب کنند. البته کلمات کلیدی مناسب کمک میکنید که توضیحات متا برای کلمات بیشتری در نتایج باشد پس استفاده درست از آن در رتبه بندی وبسایت تاثیر گذار است.

14. کلمه کلیدی در برچسب H1 ظاهر شود (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

برچسب های H1 دومین برچسب عنوان هستند که سیگنال ارتباطی قوی به گوگل می فرستند،


15. کلمه کلیدی عبارتی است که بیشترین تعداد رخداد در متن را دارد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

کلمه کلیدی که رخدادش در متن تکرار شده است، یک سیگنال ارتباطی به گوگل می فرستد. وقتی کلمه کلیدی شما به طور معقولانه و نه کلیشه ای در متن و محتوا پدیدار شود نتیجه ی مثبتی به همراه خواهد داشت. با افزونه سئو Yoast میتوانید روی کلمه کلیدی متمرک کار کنید (در اینترنت میتوانید آموزش کار با این افزونه را جستجو کنید). وقتی بهترین متن را برای یک کلمه کلیدی بنویسید رتبه بندی وبسایت بهتر خواهد شد.

16. تاثیر طول محتوا یا میزان کلمات مقاله (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

محتوا با کلمات بیشتر احتمالا مفصل تر است و می تواند مفاهیم بیشتری را بپوشاند و از طرف گوگل به آنها توجه بیشتری می شود.
SerpIQ نشان می دهد که طول محتوا با موقعیت SERP مرتبط است.


17. چگالی کلمه کلیدی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

گوگل هنوز هم از چگالی کلمه کلیدی به عنوان معیاری برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده می کند، اما زیاده روی در آن هم می تواند به سایت شما صدمه بزند. زیاده روی یعنی اینکه شما بیشتر از 2.5 درصد متن را با کلمه کلیدی متن پر کرده باشید.
به جای تمرکز روی یک کلمه، میتوانید برای پیشرفت در رتبه بندی وبسایت برای یک کلمه مشخص، کلمات دیگری هم انتخاب کنید.

18. استفاده از مترادف های کلمه کلیدی در محتوا (LSI) (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

مترادف های کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می کند که معنی کلماتی که بیش از یک معنی می دهند را استخراج کند. وجود یا عدم وجود LSI هم احتمالا به عنوان یک سیگنال کیفیت محتوا عمل می کند. در گوگل برای کلمه بازاریابی اینترنتی جستجو کنیدسپس کلمات مترداف بازاریابی اینترنتی را خواهید دید که اینها هستند : تبلیغات اینترنتی / فروش اینترنتی / دیجیتال مارکتینگ

19. مترادف کلمات کلیدی در عنوان و برچسب توصیفی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

مترادف کلمات کلیدی در صفحه متاتگ ها احتمالا به گوگل در تشخیص مترادف ها کمک می کند. و ممکن است به عنوان یک سیگنال ارتباطی عمل کند. این کار کمک میکنید در رتبه بندی وبسایت در نتایج جستجو، برای کلمات بیشتری پیشنهاد شوید. این کار به دلیل زیادی کلمات قابل استفاده در جستجو فارسی و پراکندگی کلمات زائد مانند (از، و، در و …) شاید در ایران تاثیری همانند زبان لاتین نداشته باشد.

20. سرعت بارگذاری صفحه توسط HTML (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.7)

گوگل و بینگ، هر دو از سرعت بارگذاری صفحه به عنوان فاکتورهای مهم رتبه بندی وبسایت ها استفاده می کنند. عنکبوت موتور جستجوگر می تواند سرعت سایت شما را با توجه به کد صفحه و سایز فایل آن نسبتا دقیق حدس بزند. در رتبه بندی گوگل خصوصا وبسایت و سرعت آن برای موبایل باید بهینه سازی شده باشد.

21. محتوای تکراری (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

شناسایی محتوا در سایت های دیگر حتی با وجود دستکاری مجدد آن، بر روی قابلیت مشاهده موتور جستجوگر تاثیر منفی می گذارد. اگر وبسایت شما یک وبسایت کپی کار است و اینکار را با دست کمی از سایت های دایرکتوری انجام میدهید در رتبه بندی گوگل هیچ وقت رتبه بندی وبسایت خود را در تک رقم که هیچ در دو رقمی هم مشاهده نخواهید کرد. شاید اصلا در رتبه بندی گوگل شما را در 10 صفحه اول هم نمایش ندهد.
اما دلیل اهمیت این فاکتور سئو اینست که به شدت از آن اجتناب کنید، یعنی هیچ وقت کپی نکنید تا رتبه وبسایت خود را مبتلا به سرطان نکنید.

22. محتوای نگارش شده واقعی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اگر بتوانید به درستی از canonical link element استفاده کنید و محتوای اصلی خود را برای ایندکس گذاری به گوگل معرفی کنید،
از گوگل برای محتواهای تکراری سایت تان نمره منفی دریافت نمی کنید. من این طور از این مورد برداشت میکنم، من یک اینفوگرافیک همراه با توضیحات و محتوای کامل دارم، و دو ماه است که آن را منتشر کرده ام، حال میخواهم در جای دیگری از مقالات وبسایت خودم ، از 70 درصد محتوای اینفوگرافیک استفاده کنم و آن را با محتوای تازه ولی کمی ترکیب کنم.
حال باید من برای این مقاله جدید که نگارش میکنم، یک آدرس متعارف هم بنویسیم این آدرس متعارف آدرس اینفوگرافیک و محتوای دوماه پیش آن است که انتشار داده ام است. به این ترتیب من به گوگل خواهم گفت که محتوای من فقط برای آشنایی بیشتر مخاطب است روی کلمه کلیدی تازه ای کار نکرده ام، مقاله ی تازه ای نداشته و اهل تکرار کردن محتوا هم نیستم.

23. سرعت بارگزاری صفحه با مرورگر کروم (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

گوگل از داده های کاربری کروم برای رتبه بندی وبسایت از سرعت زمان بارگذاری در حساب سرور سایت، گنجایش شبکه تحویل محتوای (CDN) سایت و سیگنال ها ی سرعت سایت غیر مرتبط با HTML استفاده می کند. در صوت اهمیت بالای این فاکتو سئو از نظر گوگل، یک نقض قانون حقوق کاربر و البته رقابت و انحصار گرایی بین شرکت هاست. به چه صورت ؟ …
گوگل شماره یک جستجو است. همچنین مرورگر این شرکت موسوم به گوگل کروم شماره یک استفاده عمومی در سطح جهانی است اگر گوگل بخواهد وبسایت ها را مجبور به تطابق بیشتر با مرورگر کروم کند و کاربران را از روش های معمول انحصار گری تشویق به استفاده از سرویس های گوگل و جستجو با گوگل کند، در این صورت گوگل متهم به این است که میخواهد از طریق برخی ابزارهای خود هر چه بیشتر فرایند جستجو را در خود نگه دارد. همین جستجو های زیاد در گوگل سبب پیشی گرفتن تبلیغات گوگل از تبلیغات بینگ است.
اما همانطور که عرض کردیم گوگل و هیچ شرکت دیگری حق انحصار گرایی ندارند. پس از اینکه آیا بهتر بودن وبسایت شما در کروم میتواند تاثیری زیاد داشته باشد نگران نباشید. گوگل فقط از داده های کاربری برای گرفتن امار وبسایت های محبوب کاربر استفاده کرده و نتایج کاربر در کروم میتواند با حالت خصوصی در مرورگر موزیلا یا اج متفاوت باشد و این تفاوت صرفا برای شخص کاربر کروم است.

24. بهینه سازی عکس ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

عکس ها در صفحات وب به موتور های جستجو سیگنال های ارتباطی مهمی مانند نام فایل، متن جایگزین، عنوان و توضیحات می فرستند. متن جایگزین در جستجو های صوتی و جستجو های نابینایان و صد البته تشخیص بهتر محتوای متن و ماهیت تصویر
به موتور جستجو کمک میکنند. وقتی از جستجوی تصویری در گوگل استفاده کنید متوجه اهمیت این فاکتور سئو در رتبه بندی گوگل خواهید شد.

25. تاخیر در بروزرسانی محتوا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

تاخیر در بروز رسانی محتوای سایت، تاثیر منفی در رتبه بندی سایت دارد. حتما تا کنون متوجه شده اید که رتبه بندی گوگل در نتایج، تاریخ آخرین بروزرسانی صفحه اصلی را نشان می دهد.
این یعنی در رتبه بندی وبسایت و رتبه گوگل برای محتوای پیشنهاد شده به کاربر، همیشه میزان تازگی محتوا و زمان ماندگاری کاربر در آن با هم ترکیب شده و نتایج را نمایش میدهد.

26. اندازه محتوای بروز رسانی شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

مطمئنا تغییر یک بخش از متن یا افزودن یک قسمت به محتوا خیلی بیشتر از افزودن چند کلمه، در تغییر رتبه بندی وبسایت تاثیر خواهد داشت. در رتبه بندی گوگل شما خواهید دید که وقتی محتوای خوبی تولید کرده باشید و سپس با بازسازی محتوا شروع به افزایش کیفیت کنید. میتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

27. تاریخچه بروزرسانی صفحه به روز شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

اینکه صفحه های سایت هر چند روز یا چند هفته یا چند ماه یکبار بروزرسانی می شوند هم از نظر گوگل در رتبه بندی سایت تاثیر می گذارد.

28. برجستگی کلمه کلیدی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

اگر کلمه کلیدی در 100 کلمه اول محتوا ظاهر شود، گوگل یک سیگنال ارتباطی مهم دریافت می کند. این کار بیشتر روی کیفیت محتوا تاثیر گذار است و مستقیما در رتبه بندی وبسایت تاثیر ندارد. وقتی محتوای با کیفیت داشته باشید در رتبه بندی گوگل پیشرفت میکنید

29. کلمه کلیدی در برچسب های H2 , H3 (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

اگر کلمه کلیدی در برچشب های H2 , H3 ظاهر شوند یک سیگنال ارتباطی ضعیف طبق توافق نامه پنل MOZ، به گوگل ارسال می شود.

30. کلمه کلیدی طبق عبارت سفارشی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

اگر کلمه کلیدی صفحه دقیقا همان چیدمان عبارت جستجو را داشته باشد، مطمئنا در رتبه بندی گوگل نتیجه بالاتری نسبت به سایت دیگری که کلمه کلیدی اش همان عبارت جستجو است اما ترتیب کلمات در آن یکی نیست کسب می کند. به واقع وقتی بهترین محتوا را با نرخ ماندگاری بالا برای یک کلمه کلیدی نوشته باشید، در رتبه بندی گوگل بهتر کار کرده اید و رتبه بندی گوگل اغلب رتبه بندی وبسایت شما خواهد بود.

31. کیفیت پیوندهای خروجی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

تا بحال با خود فکر کردید که گوگل چرا از سایت شما متنفر است؟
اغلب سئوکاران معتقد هستند که لینک های خروجی به سایت های معتبر به گوگل سیگنال اعتماد ارسال می کند.
دلیل اهمیت این فاکتور سئو در رتبه بندی گوگل به خاطر پادرمیانی عنصری به نام لینک است.
در مورد اعتماد و رتبه اعتماد باید بیشتر بدانید
این عنصر تاثیر زیادی روی وبسایت و رتبه بندی وبسایت دارد.
چرا گوگل از سایت شما متنفر است؟ رتبه اعتماد چیست و با رتبه اعتماد چکارها که نمی توان انجام داد

33. دستور زبان و املا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

نگارش و گرامر صحیح به گوگل سیگنال کیفیت می فرستد، اگرچه Mat Cutts در سخنرانی های سال 2011 اش این مطلب را نه تایید کرد و نه رد کرد. این مورد در رتبه بندی گوگل به این صورت موثر است که شاید گوگل سطح سواد ناشر را از طریق مقدار صحیح کلمات تشخیص دهد. البته کیفیت کلمات و دستور زبان درست، در خوانایی هم تاثیر گذار است که به اهمیت آن در رتبه بندی وبسایت خواهیم پرداخت. (فاکتور 41)

32. مضمون لینک خروجی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

طبق اصول MOZ، موتورهای جستجو ممکن است محتوای صفحات لینک داده شده در مقاله شما را به عنوان یک سیگنال ارزیابی استفاده نمایید. برای مثال، اگر شما به یک سایت که فیلم های اتومبیل پخش می کند لینک بدهید ممکن است گوگل اینطور برداشت کند که صفحه شما در مورد فیلم اتومبیل است و نه خود اتومبیل. این کار به اصول علامت گذاری موتور جستجو یا Schema مربوط میشود.

34. محتوای کپی شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

اینکه محتوایی که در صفحه اصلی وبسایت شماست متعلق به قلم خود شما باشید در رتبه بندی گوگل تاثیر مثبت دارد.
اما اینکه بخشی از آن از صفحه های دیگر وبسایت های ایندکس شده دیگران آمده باشد. و کپی شده باشد در رتبه بندی وبسایت تاثیر منفی خواهد داشت.

35. محتوای تکمیلی کمکی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

بر اساس سند راهنمای رتبه بندی جدیدی که گوگل در اختیار عموم گذاشته است، محتوای تکمیلی مفید، یک سیگنال کیفیت صفحه برای گوگل است. مثالهایی از این دست عبارتند از مبدل های ارزی، ماشین حساب و تبدیل تاریخ ها و …

36. تعداد لینک های خروجی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک های خروجی dofollow بسیار زیاد، میتواند باعث کاهش رتبه صفحه شود که در نهایت میتواند روی رتبه بندی وبسایت شما تاثیر منفی و حتی مخرب داشته باشد.

37. چندرسانه ها در رتبه بندی گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

تصاویر، فیلم ها و دیگر عناصر چند رسانه ای به عنوان یک سیگنال کیفیت محتوا عمل می کنند. وقتی کیفتی مقاله افزایش یافت و توانست نرخ ماندگاری خوبی کسب کند پس از آن میتوان به کسب امتیاز خوب در رتبه بندی گوگل امید داشت. (قطعا این طور خواهد بود)

38. تعداد لینک های داخلی که به یک صفحه اشاره کنند. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

تعداد لینک های داخلی به یک صفحه مشخص، نشان دهنده اهمیت آن صفحه نسبت به صفحات دیگر سایت است. البته رتبه بندی گوگل برای این صفحه بهتر از صفحات دیگر خواهد بود. چرا که تاثیر بیشتری از صفحات با رتبه پایین تر دارد.

39. کیفیت لینک های داخلی که به یک صفحه اشاره کنند. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک های داخلی از صفحات معتبر در دامنه، اثر قوی تری از صفحات با رتبه پایین تر در همان دامنه برای رتبه بندی گوگل دارد.

40. لینک های خراب (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

وجود لینک های خراب بسیار در یک صفحه، نشانه ای از یک سایت نادیده گرفته شده و یا رها شده است و به گوگل سیگنال منفی کیفیت می فرستد.

41. میزان خوانایی متن و محتوا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

در ربته بندی گوگل به شما تخمینی از میزان خوانایی سطوح سایت ارائه می دهد:
برخی عقیده دارند که سطح پایه خوانایی به سایت در کسب رتبه بهتر کمک خواهد کرد ولی، برخی دیگر از متخصصان معتقدند که محتواهای ساده میتوانند مانند سایت Ezine Articles باشند و نباید تاثیری در رتبه بندی گوگل داشته باشد.

42. لینک های همکاری و وابسته (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک های وابسته خودشان احتمالا نمی توانند به رتبه شما صدمه بزنند، اما اگر تعداد آنها زیاد شود، آنوقت گوگل توجه بیشتری به سیگنال های کیفیت آنها می کند تا چک کند آیا شما یک سایت کم محتوای وابسته نباشید. در این صورت پس از بررسی و تشخیص رتبه بندی وبسایت شما دچار تغییر خواهد شد.

43. خطاهای HTML و اعتبارسنجی W3C (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

خطاهای HTML زیاد و برنامه نویسی درهم و برهم در یک سایت ممکن است نشانه ای از یک سایت بی کیفیت باشد، در بسیاری از جستجوگرها اعتبار سنجی WC3 یک سیگنال با کیفیت ضعیف است. این مورد روی رتبه بندی وبسایت شما تاثیر منفی خواهد داشت.

44. اعتبار دامنه صفحه میزبان (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

در شرایط مساوی یک صفحه در دامنه معتبرتر نسبت به یک صفحه با اعتبار کمتر دامنه، رتبه بهتری دریافت می کند. این یعنی اگر دو صفحه کاملا یک رتبه بندی گوگل داشته باشند، اما رتبه بندی وبسایت اولی بهتر از دومی باشد، برنده وبسایت اولی خواهد بود.

45. رتبه صفحات (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

برگه هایی که رتبه خوبی در بین نتایج موتور جستجو کسب کرده اند، می توانند روی رتبه بندی کل وبسایت تاثیر خود را داشته باشند، این یعنی هر بخشی از سایت که رتبه خوبی کسب کرده باشد، میانگین رتبه کلی وبسایت را هم بالا خواهد برد

46. طول URL (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

مجله “Search Engine Journal” در شماره ای به این نکته اشاره کرده است که آدرسهای بسیار طولانی به قابلیت مشاهده سایت توسط موتور جستجو صدمه می زند. این یعنی هر چه آدرس مقاله کوتاه تر باشند در رتبه بندی گوگل نتیجه بهتری خواهد داشت.

47. مسیر URL (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

مسیر های صفحه نزدیک به صفحه خانگی، کمی از اعتبار بیشتری برخوردار هستند. در این بخش بیشتر برگه ها در رتبه بندی وبسایت دخیل خواهند بود چرا که مستقیما یکی بعد از آدرس اصلی هستند.

48. ویرایشگر های انسانی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

اگرچه هرگز تایید نشده است اما، در ربته بندی گوگل برای سیستم هایی که به ویرایشگران انسانی اجازه تاثیرگذاری در نتایج موتور جستجو را می دهند، امتیاز حق ثبت اختراع قائل می شود که ظاهرا در رتبه بندی وبسایت بی تاثیر نخواهد بود.

49. دسته بندی صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

دسته بندی صفحات سایت یک سیگنال ارتباطی ارسال می کند. صفحه هایی که به این دسته بندی ها مربوط باشند نسبت به صفحه هایی که به هیچ کدام از این دسته بندی ها متعلق نیستند رتبه بهتری کسب می کنند. البته به طور کلی دسته بندی ها باید نسبت به محور وبسایت و تعداد مقالات ایجاد شوند. پس برای یک وبسایت خبری و فروشگاهی باید تفاوت زیادی با وبسایت تجاری و شرکتی قائل شد.

50. برچسب ها در وردپرس (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

برچسب های وردپرس سیگنال های ارتباطی ارسال می کنند. طبق اصول Yoast: تنها راه بهبود رتبه بندی وبسایت، ایجاد ارتباط بیشتر بین قطعات محتوا با همدیگر و در ادامه ی آن ارتباط بیشتر بین یک گروه از پست ها با همدیگر است. منظور از سیگنال های ارتباطی در وبسایت این است که با برچسب ها میتوانید مطالب خود را دسته بندی و تنظیم کنید.
به این ترتیب برچسب هایی که درست استفاده شوند در رتبه بندی وبسایت به طور کلی موثر خواهند بود.

51. کلمه کلیدی در URL (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

کلمه کلیدی در پیوند یکتا ی مقاله یک سیگنال ارتباطی مهم به گوگل ارسال می کند. در رتبه بندی گوگل برای نتایج، وجود کلمه کلیدی در URL نقطه عطف است اما تاثیر زیادی روی رتبه بندی وبسایت ندارد بلکه تاثیرگذاری خود را روی برگه و نوشته نمایش میدهد.

52. رشته URL (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

دسته بندی ها در رشته URL سایت، توسط گوگل خوانده می شود و به عنوان سیگنال ارتباطی برای موضوع صفحه در نظر گرفته می شود:

53. منابع و مراجع (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

وجود منابع و ماخذ در سایت ممکن است که سیگنال کیفیت ارسال کند اما گوگل استفاده از لینک های خروجی به عنوان سیگنال رتبه بندی را کاملا رد می کند. اگر چه گفته شده که گوگل برای معیار سئو 53 ارزشی قائل نیست. اما این معیار رتبه بندی به اعتماد بیشتر موتور جستجو به وبسایت کمک میکند.

54. لیست های شماره بندی شده یا نشده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

محتواهای تیتر بندی شده بیشتر نظر خوانندگان را جلب می کند، و به احتمال قوی در رتبه بندی گوگل مورد توجه قرار می گیرند. البته، فهرست گذاری و اعداد برای مقاله کیفیت مقاله و در نتیجه نرخ ماندگاری را افزایش میدهند. این کار کمک میکند برگه شما رتبه مناسبی کسب کند. در نتیجه روی رتبه بندی وبسایت به طور کلی موثر باشد.

55. اولویت بندی صفحه ها در نقشه سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

ممکن است اولویت صفحه ها برای ثبت در فایل نقشه سایت sitemap.xml ، تحت تاثیر رتبه های صفحه ها تخصیص داده شده باشند. البته در افزونه های وردپرس چون Google XML Sitemap اولویت صفحه بندی را میتوانید مشخص کنید.

56. لینک های خروجی زیاد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

بعضی از صفحات با لینک های زیاد خروجی به صفحه دیگر در واقع به آن صفحه راه دارند، این خاصیت باعث می شود صفحه مبدا و محتوای آن دیده نشود.

57. تعداد کلمه های کلیدی فرعی صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

کلمه های کلیدی فرعی بیشتر می تواند به گوگل سیگنال داخلی کیفیت ارسال کند.

58. سن صفحه و اهمیت بازسازی محتوا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اگر چه گوگل اغلب مطالب جدیدتر را ترجیح می دهد اما گاهی یک صفحه قدیمی که به طور منظم به روزرسانی می شود
از یک صفحه جدید با مطالب جدید رتبه بهتری کسب می کند. در مورد اهمیت بازسازی محتوا حتما مقاله ای در وبسایت بخوانید.

59. طراحی صفحه مخاطب پسند UserFriendly (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

طرح بندی کاربرپسند صفحات برتر سایت باعث می شود محتوای اصلی سایت بلافاصله برای کاربران قابل مشاهده و دسترسی باشد.

60. دامنه های پارک شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

از سال 2011، بروزرسانی های گوگل قابلیت مشاهده دامنه های پارک شده را کاهش داده است.

61. محتواهای مفید (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل احتمالا بین محتوای مفید و محتوای با کیفیت تمایز قائل می شود.

3# فاکتورهای درگیر با سایت در رتبه بندی گوگل


معیارهای رتبه بندی گوگل در سطح سایت

62. محتواهایی که ارزش و بینش یکتایی را تولید می کنند (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل اعلام کرده است که آنها در شکار سایت هایی که هیچ چیز جدید و یا مفیدی برای عرضه ندارند، هستند.

63. صفحه “تماس با ما” (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

گوگل سایت هایی که اطلاعات تماس دارند را بر سایر سایت ها ترجیح می دهد و به سایت هایی که اطلاعات تماس خود را با اطلاعات مالک دامنه مطابقت می دهند پاداش می دهد. به طور کلی برخی موارد مانند صفحه تماس با ما که صادقانه نوشته شده باشند در رتبه بندی گوگل تاثیر گذاری مثبت خواهند داشت.

64. رتبه اعتماد / اعتماد دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.7)

رتبه اعتماد سایت یعنی تعداد لینک هایی که سایت شما از سایت های معتبر هسته دریافت می کند، که یک فاکتور بسیار مهم در رتبه بندی است.

65. معماری سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

انتخاب معماری خوب برای سایت (به خصوص معماری سیلو) به گوگل کمک می کند تا بهتر بتواند مطالب سایت را سازماندهی کند.

66. بروز رسانی های سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

وقتی سایت به روز رسانی شده باشد و به خصوص زمانی که مطالب جدیدی به سایت اضافه شده باشد، یک سیگنال تازه سازی از طرف سایت برای گوگل ارسال می شود. درجه اهمیت این شاخص، به علت درگیر بودن با تولید محتوا بوده به همین دلیل در در رتبه بندی وبسایت اهمیت و تاثیر مهم دارد.

67. تعداد صفحات (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

تعداد صفحات سایت یک سیگنال ضعیف نگارش برای گوگل می فرستد. حداقل کمکی که این سیگنال می تواند انجام دهد این است که سایت های بزرگ را از سایت های نازک و وابسته تفکیک می کند. البته همیشه داشتن برگه های زیاد مهم نیست. اما این مورد به محور فعالیت وبسایت باز میگردد.

68. حضور نقشه سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

نقشه سایت کمک می کند تا موتورهای جستجو صفحات سایت شما را آسان تر و کامل تر ایندکس کند، و قابلیت مشاهده سایت شما بهبود پبدا کند. به این ترتیب گوگل و بینگ در رتبه بندی وبسایت نگاه درشتی به نقشه وبسایت دارند. یک وبسایت که نقشه وبسایت محتوای خود را دارد همیشه در نزد گوگل برتر از وبسایت بدون نقشه است همچنین در برگه نتایج، یکی از عوامل مهم در رتبه بندی وبسایت نقشه وبسایت است.

69. میزان فعالیت بدون توقف سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

خراب شدن سایت و تعمیر نکردن آن و نگهداری نامناسب سایت و یا درست عمل نکردن سرور، ممکن است به رتبه بندی شما صدمه بزند. البته اینکار بیشتر کاربران پیگیری شده و سایتی که توسط کاربارن خوشایند نباشد، در رتبه بندی گوگل امتیاز بالایی نخواهد داشت.

70. موقیعیت مکانی سرور ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

محل سرور سایت شما ممکن است بر روی رتبه بندی سایت شما در مناطق مختلف جغرافیایی تاثیر بگذارد. به خصوص اگر جستجو ابعاد جغرافیایی خاصی را هم در بر بگیرد. البته این کار بیشتر متوجه سرعت سایت هم خواهد بود.

71. گواهی های SSL (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

گوگل صریحا اعلام کرده است که از گواهی های SSL و HTTPS به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند. در رتبه بندی گوگل اعلام شده که کاربران در نمایش و تغییر رتبه بندی وبسایت ها درگیر هستند، و کاربران بیشتر دوست دارند که وبسایت امنی را استفاده کنند.

72. شرایط خدمات و حریم خصوصی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

این دو صفحه از سایت به گوگل کمک می کنند که بفهمد آیا این سایت یک عضو قابل اعتماد برای اینترنت هست یا نه اینطور نیست.

73. متاداده تکراری دورن سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

متاداده تکراری درون سایت ممکن است میزان نمایش کل صفحات شما در گوگل را تحت تاثیر قرار دهد.

74. مسیر ناوبری یا مکان کاربر در وبسایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

این سبک از معماری کاربر پسند سایت، به کاربران (و موتورهای جستجو) کمک می کند که بدانند هر محتوایی در کدام قسمت از سایت قرار دارند:
مجله SearchEngineJournal.com و Ethical SEO Consulting هر دو ادعا دارند که این چیدمان ممکن است یک فاکتور رتبه دهی باشد.

75. بهینه سازی موبایل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

موضع رسمی گوگل در برابر حالت موبایل، ساخت یک سایت پاسخگو و رسپانسیو برای دستگاه های موبایل است. به احتمال زیاد هنگام نمایش سایت ها روی دستگاه های موبایل، بخشی از سایت از دسترس کاربر خارج می شود. در حال حاضر برای رفع این مشکل اغلب سایت ها با برچسب “دوستانه با موبایل” بهینه سازی شده اند. گوگل هم شروع به مجازات سایت هایی که دوستانه با موبایل نیستند، کرده است.
به طور کلی در رتبه بندی گوگل وبسایت های موبایل دوست، مشخص شده و پیشنهاد میشوند.

76. یوتیوب (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

شکی نیست که وجود فیلم های یوتیوب، امتیازی برای بالابردن رتبه بندی در موتور جستجو برای سایت شما است. (البته شاید به دلیل اینکه گوگل صاحب یوتیوب است)
متخصصان موتور های جستجو دریافتند که ترافیک سایت یوتیوب بعد از ظهور پاندای گوگل به طور معناداری افزایش پیدا کرده است.

77. قابلیت استفاده سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

سایت هایی که استفاده از آنها دشوار باشد، که از طریق مشاهده کاهش زمان سپری شده در سایت، صفحات بازدید شده و نرخ گزافه گویی تعیین می شود، رتبه بندی سایت شان کاهش می یابد.

78. استفاده از آنالیزگر های گوگل و ابزار توسعه وب گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

برخی فکر می کنند که با داشتن این دو برنامه می توانند ایندکس صفحات سایت خود را بهبود بخشند و با دادن داده های بیشتر به گوگل رتبه بهتری کسب کنند.

79. مروگرهای کاربری/ شهرت سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

حضور در سایت های دایرکتوری مانند Yelp.com و RipOffReport.com، احتمالا نقش مهمی در الگوریتم رتبه بندی آن سایت بازی می کند. گوگل از یک طرح برخورد صحبت کرده است. برخورد با یک سایت فروش عینک که قصد داشت از نظرات مشتریانش برای کسب بک لینک برای خودش استفاده کند سایت خاطی را مجازات کرده است.

4# الگوریتم های بک لینک ها در رتبه بندی گوگل


فاکتورهای بک لینک برای رتبه بندی گوگل

80. سن دامنه لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

بک لینک های دامنه های مسن تر احتمالا خیلی قوی تر از بک لینک های دامنه های کم سن هستند.

81. تعداد دامنه های خالص لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.8)

تعداد دامنه های ارجاع شده یکی از مهمترین معیار های رتبه بندی الگوریتم های گوگل است.

82. تعداد لینک های ارسال شده از آی پی های کلاس c (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک هایی که از طرف سایت های با کلاس IP class c یا آدرس آیپی های جداگانه به سایت شما می رسند، نشان از طیف گسترده تری از سایت هایی هستند که به سایت شما بک لینک می دهند.

83. تعداد صفحات لینک شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

تعداد صفحه های لینک داده شده حتی اگر همه صفحات از یک دامنه هم باشند یک معیار رتبه بندی وبسایت حساب می شود.

84. متن جایگزین یا تگ ATL تصاویر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

متن جایگزین، نسخه تصویری از انکور تکست ها است.
در مورد انکور تسکت بیشتر بیاموزید: تاثیر انکور تکست Anchor Text بر سئو و نحوه بهینه سازی انکور تکست سایت

85. لینک های از دامنه های gov. و edu. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

اگر چه Matt Cutts گفته است که پسوند دامنه فاکتور مهمی برای سایت نیست، اما تمام سئوکاران فکر می کنند که سایت های با پسوند edu. , gov. مستثنی هستند. این سایت ها همیشه رتبه اعتماد بالایی دارند و اگر بتوانید از این وبسایت ها بک لینک مستقیمی بگیرید توانسته اید کار بسیار مهمی انجاد داده باشید. در مورد رتبه اعتماد میتوانید در وبسایت مقاله بسیار مهمی را بخوانید.

86. اعتبار صفحه های لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

رتبه اعتماد صفحه مرجع نیز فاکتور بسیار مهمی در رتبه بندی وبسایت است.

87. اعتبار دامنه های لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اعتبار دامنه مرجع ممکن است نقشی مستقل از اهمیت لینکی که داده در رتبه بندی وبسایت ایفا کند.

88. لینک های وارده از طرف رقبا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک هایی که از طرف رقبای سایت که در نتایج جستجوی موتور جستجو ظاهر می شوند، بسیار مهم تر از لینک هایی هستند که از طرف سایر سایت ها به سایت شما وارد می شوند.

89. صفحه های که از صفحات اجتماعی لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

میزان اشتراک در صفحات اجتماعی می تواند ارزش لینک را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع میزان اشتراک گذاری یک برگه در رتبه بندی گوگل برای آن برگه رابطه مستقیم دارد.

90. لینک هایی از همسایه های بد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک هایی از همسایه های بد می تواند به سایت شما صدمه بزند. زیرا این کار ارتبه اعتماد وبسایت شما را نیز کاهش خواهد داد.

91. پست های مهمان (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

چون ممکن است لینک هایی که از پست های مهمان می آیند بخصوص وقتی در بخش نویسنده پست دیده می شوند، بخشی از کمپین کلاه سفید سئو باشند، به همین دلیل به اندازه لینک هایی که درون متن محتوای پست می آیند با ارزش نیستند. به همین دلیل لینک درون پست های مهمان در رتبه بندی وبسایت وابسته به اعتبار سایت پذیرنده پست مهمان است.

92. لینک های به دامنه صفحات خانگی که در صفحه نشسته است. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک هایی که به صفحه خانگی مرجع می روند ممکن است نقش مهمی در ارزیابی سایت و وزن دهی به لینک داشته باشند.

93. لینک هایی که نباید دنبال شوند. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

در واقع شما با استفاده از این روش به موتورهای جستجو خبر می‌دهید که این لینک نباید در محاسبه رتبه صفحه وارد شود، ولی با این کار همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو می‌دهید.

94. انباشتگی از یک نوع لینک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

داشتن درصد غیر طبیعی زیادی لینک های ورودی از یک دامنه واحد ممکن است نشانه ای از هرزنامه وب باشد. و در رتبه بندی وبسایت تاثیر منفی خواهد داشت.

95. لینک های حمایت شده یا هر صفت دیگری که بتوان به لینک ها نسبت داد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک هایی که صفتی مانند اسپانسر و شریک را با خود یدک می کشند، از ارزش آن لینک می کاهند. این گونه لینک ها بیشتر در وبسایت های لاتین به کرات دیده شده اند.

96. لینک های متنی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک های جاسازی شده در داخل محتوای یک صفحه بسیار قوی تر از لینک های یک صفحه خالی یا لینک هایی که هر جای دیگری از سایت پیدا شده اند، در نظر گرفته می شوند.

97. مسیردهی 301 بیش از حد به صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک هایی که از آدرس دهی مجدد 301 می آیند رتبه تعدادی یا حتی شاید همه صفحات را کاهش می دهند.

98. بک لینک انکر تکست یا متن نوشته بک لینک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

انکر تکست ها معمولا توصیفات دقیق تری از آنچه در محتوا نیامده است ارائه می کنند، و امروزه مثل قبل پر اهمیت نیستند اما هنوز هم سیگنال های ارتباطی مهمی در ابعاد کوچک تر ارسال می کنند.

99. لینک های داخلی انکر تکست (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

انکر تکست های داخل متنی سیگنال ارتباطی ارسال می کنند است، اگر چه احتمالا وزنی متفاوت با انکر تکست های بک لینک خواهند داشت.

100. توصیفات عنوان لینک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

عنوان لینک یا توصیفی که وقتی موس روی لینک قرار دارد ظاهر می شود، هم یک سیگنال ارتباطی ضعیف ارسال می کند.

101. TLD های کشوری بخش آدرس دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک گرفتن از پسوند دامنه های کشوری خاص (co.uk .de .ja. ) ممکن است در کسب رتبه بهتر در آن کشور به سایت کمک کند.

102. موقعیت لینک در محتوا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک ها در آغاز مقاله ها، وزن بیشتری از لینک ظاهر شده در پایان محتوا در رتبه بندی وبسایت خواهد داشت.

103. موقعیت لینک در صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک های جاسازی شده در محتوای یک صفحه از لینک های پایین صفحه و یا نوار کناری صفحه تاثیر قوی تری در ربته بندی گوگل دارند

104. میزان ارتباط دامنه مرجع (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

یک لینک از سایت در حوزه مشابه از یک لینک از یک سایت کاملا نامربوط قوی تر است. به همین دلیل است که هر استراتژی جستجو سئو سعی در به دست آوردن لینک های مرتبط دارد. لینک های مرتبط رابطه مستقیمی با رتبه بندی گوگل دارند. هر چه بیشتر از یک دامنه مرتبط با محور خود، بک لینک بگیرید رتبه بندی وبسایت بهتر خواهد شد.

105. میزان ارتباط سطح صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

الگوریتم hillTop می گوید:
“لینک از یک صفحه مرجع مرتبط به محتوا، خیلی قوی تر از یک لینک از یک صفحه غیر مرتبط است”.

106. متن در اطراف لینک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

احتمالا گوگل نمی داند که لینکی که از یک سایت دور آمده است یک توصیه مثبت است یا یک نوشته منفی، اگر شما در حول و حوش همان لینک در متن، لینکی بدهید گوگل می فهمد که به لینک ارجاعی چه وزنی بدهد و با آن چطور برخورد کند.

107. کلمه کلیدی در عنوان (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل به لینک هایی که شامل کلمات کلیدی در عنوان صفحه هستند توجه فوق العاده ای دارد.

108. سرعت دریافت لینک مثبت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

سرعت دریافت لینک های مثبت باعث بهبود رتبه بندی وبسایت می شود.

109. سرعت دریافت لینک های منفی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

سرعت دریافت لینک های منفی باعث کاهش رتبه وبسایت در رتبه بندی گوگل میشود.

110. لینک هایی از طرف صفحات هاب (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک گرفتن از صفحات هاب در یک موضوع خاص، یک نسخه ویژه درنظر گرفته می شود.

111. لینک هایی از طرف سایت های معتبر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.7)

لینک های دریافتی از سایت های معتبر ارزش بیشتری از لینک های دریافتی ازسایت های کوچک در آن حوزه خواهد بود. اهمیت این معیارت رتبه بندی وبسایت را نزد گوگل میتوانید ببینید.

112. لینک هایی از ویکیپدیا به عنوان منبع (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

برخی از مردم معتقدند که گرفتن بک لینک از ویکی پدیا به میزان اعتماد شما می افزاید و آن را از نظر موتور جستجو قوی می کند، این لینک ها معمولا از نوع لینک هایی هستند که نباید دنبال شوند.

113. هماهنگی در جریان بک لینک ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

گوگل به متن هایی که اطراف بک لینک های شما باشد، توجه خاصی دارد و از آنها برای تشخیص بهتر ماجرای صفحه و موضوع برگه و وبسایت استفاده کند. در نتیحه از آن برای رتبه بندی وبسایت استفاده خواهد کرد.

114. قدمت بک لینک ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

لینک های قدیمی تر بیشتر از لینک های تازه تر در رتبه بندی وبسایت تاثیر دارند.

115. لینک هایی از سایت های واقعی به وسیله Splogs (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

با توجه به گسترش شبکه های وبلاگ، احتمالا گوگل بین لینک هایی که از سایت های واقعی می آیند و لینک هایی که از وبلاگ های جعلی می آیند با استفاده از علامت تجاری و سیگنال های تراکنش کاربران تمایز قائل می شود و به آنها وزن متفاوتی می دهد.

116. پروفایل طبیعی لینک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

یک سایت با پروفایل طبیعی لینک، در رتبه بندی وبسایت ها بالاتر خواهد بود و در بروز رسانی با دوام تر ظاهر خواهد شد.

117. لینک های دو طرفه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

صفحه شمای لینک گوگل یک لیست از الگوهای تبادل لینک را ارائه کرده است که باید از ساخت آنها اجتناب کنید.

118. لینک هایی که از طرف کاربر محتوایش تضمین شده است (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل قادر به شناسایی لینک هایی که محتوایش از طرف کاربر ساخته شده است در برابر لینک هایی که توسط مالک سایت تولید شده است هست و به آنها وزن های متفاوتی از هم تخصیص می دهد.

119. لینک هایی از 301 (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک هایی از مسیر دهی مجدد 301 در مقایسه با لینک های مستقیم کمی ضعیف تر هستند ولی شبیه هم عمل می کنند.

120. میکروفرمت های schema.org (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

صفحات دارای میکروفرمت، رتبه های بالاتری نسبت به صفحات مشابه بدون میکروفرمت در نتایج رتبه بندی موتور جستجو کسب می کنند.

121. لیست های DMOZ (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اغلب متخصصان عقیده دارند که گوگل به سایت هایی که بر اساس دایرکتوری های DMOZ لیست بندی شده اند کمی بیشتر اعتماد می کند.

122. رتبه اعتماد سایت های لینک داده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

قابل اعتماد بودن رتبه سایت لینک دهنده موجب می شود بخشی از رتبه اعتماد آن به سایت شما هم منتقل شود.

123. تعداد لینک های خروجی در صفحه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

صفحه با تعداد لینک های خروجی محدود از صفحه ای با لینک های خروجی بیشتر در رتبه بندی وبسایت ها بهتر هستند.

124. لینک های پروفایل انجمن ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل به علت اسپم های زیادی که از طرف فروم ها و انجمن ها ساخته می شود، به لینک های خروجی فروم ها ارزش زیادی نمی دهد.

125. تعداد کلمات محتوای لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

یک لینک خروجی از یک پست 1000 کلمه ای با ارزش تر از یک لینک خروجی از یک پست 25 کلمه ای است. در واقع ارزش لینک ها با میزان محتوا رابطه مستقیمی در رتبه بندی وبسایت دارند. هر چه بیشتر محتوا داشته باشید، ظرفیت نگه داری لینک های بیشتر با ارزش ثابت و متناسب خود را خواهد داشت.

126. کیفیت محتوای لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

لینک های خروجی از محتواهای ضعیف و ساده از لینک های خروجی از محتواهای قوی و دارای صوت و تصویر مرتبط، کم ارزش تر هستند.

127. لینک هایی که در تمام صفحات سایت حضور دارند (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

Matt Cutts می گوید:
“لینک هایی که در تمام صفحات سایت حضور دارند به عنوان یک لینک فشرده شمرده می شوند”.


5# فاکتورهای مربوط به تعامل با کاربران در رتبه بندی گوگل

تعامل با کاربران


128. کلیک ارگانیک در راستای نرخ برای یک کلمه کلیدی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

صفحه هایی که کلیک های بیشتری در راستای نرخ دریافت می کنند، رتبه صفحه بالاتری نسبت به بقیه برای یک کلمه کلیدی خاص کسب می کنند.

129. نرخ کلیک از طریق رتبه ی ارگانیک برای همه کلمات کلیدی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

صفحه هایی که کلیک های بیشتری در راستای نرخ برای همه کلمات کلیدی دارند می تواند به خاطر دستکاری انسانی یا سیگنال های تراکنش کاربر، رتبه بیشتری کسب کنند.

130. نرخ پرش (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

هیچ سئو کاری از با نقاط عطف نرخ پرش موافق نیست یا در واقع همه آنها با بیشتر این بحث یک نظر همگانی ندارند. (منظور تنوع اختلافات است.) اما در رتبه بندی گوگل از آنها به عنوان معیاری برای سنجش کیفیت استفاده میشود. در واقع نرخ پرش اندک برای بک برگه، به گوگل میگوید این برگه محتوای خوبی دارد. پس گوگل در رتبه بندی وبسایت برای نرخ پرش اهمیت زیادی قائل است.

131.ترافیک مستقیم (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل با استفاده از داده های کاربر در کروم چک می کند که کاربر در سایت چه فعالیت هایی انجام داده است. مسلما سایتی که کاربر در آن عکس ها را باز کرده و ویدیو های رو تماشا کرده و ترافیک مستقیم بالاتری دارد از سایت های با ترافیک پایین تر رتبه بیشتری کسب می کند.

132.ترافیک تکراری (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

سایت هایی که بازدید کننده ها از صفحه آن خارج می شوند و دوباره به آن بر می گردند ممکن است گوگل رتبه شان را بهبود ببخشد.

133. سایت های مسدود شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

گوگل سرویس سایت های مسدود شده را در کروم مسدود کرده است، اما هنوز پاندا از این سرویس به عنوان سیگنال کیفیت استفاده می کند. این یعنی همین که وبسایتی مسدود شده باشد در رتبه بندی گوگل امتیاز منقی دریافت میکند.

134. بوک مارک مرورگر کروم (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

ما می دانیم که گوگل اطلاعات مرورگر استفاده شده را جمع آوری می کند. صفحات بوک مارک شده از گوگل امتیاز می گیرند. در واقع وبسایت هایی که جزو مورد علاقه های کاربر هستند در رتبه بندی گوگل امتیاز مثبتی دریافت خواهند کرد.

135. داده های نوار ابزار گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

همه می دانیم که گوگل از داده های نوار ابزار برای رتبه بندی وبسایت استفاده می کند اما دقیقا مشخص نیست این داده ها که گوگل از نوار ابزار بر می دارد دقیقا چه هستند.

136. تعداد کامنت ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

صفحه هایی با کامنت های بسیار، سیگنال خوب برای تراکنش های کاربر و کیفیت محتوا می فرستند. همچنین در رتبه بندی وبسایت ها، از تعداد دیدگاه هایی که صرفا تشکر کلیشه ای ندارند برای بهبود رتبه اعتماد وبسایت نیز در رتبه بندی گوگل استفاده میشوند.

137. زمان Dwell (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

زمان dwell، یعنی مدت زمانی که کاربر پس از جستجو وارد صفحه ای می شود و دوباره به موتور جستجوگر باز می گردد،
هر چه این زمان بیشتر باشد آن سایت سیگنال کیفیت دریافت می کند. دقیقا این مورد شبیه نرخ پرش است، یعنی کاربر پس از امتحان اولین سایت خود در نتایج گوگل به هر چه دیرتر به گوگل برگردد، یعنی بیشتر در وبسایت مانده است و این زمان بیشتر در رتبه بندی گوگل امتیاز مثبتی خواهد بود.

6# الگوریتم های اختصاصی و ویژه در رتبه بندی گوگل

الگوریتم های اختصاصی و ویژه


138. پرسمان هایی که باعث تغییرات می شوند. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل به صفحات جدیدتر برای برخی از جستجو ها امتیاز می دهد.

139. پرسمان هایی که باعث تنوع می شوند. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

در رتبه بندی گوگل ممکن است برای برخی کلمات کلیدی مبهم خودش تنوع در نتایج موتور جستجو ایجاد کند.

140. تاریخچه کاربری مرورگر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

سایت هایی که شما به طور مرتب بعد از وارد شدن به حساب گوگل خود از آنها بازدید میکنید در نتایج موتور جستجو یک جهش بلند خواهند داشت. در رتبه بندی وبسایت گوگل از میزان اعتباری که به شخصه برای وبسایت ها قائل هستید در کنار داده های دیگر کاربران برای رتبه بندی وبسایت استفاده میکند.

141. تاریخچه جستجوی کاربر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

نتایج یک جستجو در موتور جستجو برای جستجو های بعدی هم استفاده می شود، به طور مثال اگر شما قبلا لغت “بازاریابی اینترنتی” را جستجو کرده بودید اگر دوباره بخواهید لغت “بازاریابی” را در گوگل جستجو کنید، گوگل نتایج سایت های مبتنی بر “بازاریابی اینترنتی” را بالاتر از بقیه نشان خواهد داد. بیشتر اوقات شاید متوجه شده باشید که چرا رنگ برخی نتایج در میان جستجو ها آبی تر از دیگر موارد است.

142. برچسب جغرافیایی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل اولویت را به سایت ها با IP سرور محلی و پسوند نام دامنه خاص کشور می دهد. وقتی از شبکه توزیع محتوا Content Delivery Netwwork یا به اختصار CDN استفاده کنید در رتبه بندی وبسایت ها امتیاز بیشتری خواهید داشت.

143. جستجوی امن (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

نتایج جستجوی گوگل با کلمات نامناسب یا محتواهای مناسب بزرگسالان برای زمانی که گزینه جستجوی امن روشن است، نشان داده نمی شود. البته این مورد در موتور جستجوی بینگ خودنمایی بیشتری میکند، در واقع وقتی به حساب خود وارد نشده باشید، (از حساب برای تشخیص سن استفاده میشود) در بینگ هر گونه محتوایی مغایر با سن کودک و نوجوان به طور کلی مسدود میشود. حتی تصاویر غیر اخلاقی نیز به شکلی بلوری نمایش داده میشود.

144. حلقه های گوگل پلاس (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

گوگل، نویسندگان و سایت های که شما به حلقه های گوگل پلاس تان اضافه کردید، را در رتبه های بالاتری قرار می دهد.
این کار به اعتبار وبسایت اضافه میکند. در واقع وقتی نویسندگان وبسایت شما حساب گوگل پلاس و نویسندگان گوگل دارند و به عنوان تولید کننده محتوای ناب شناخته میشوند، در رتبه بندی گوگل دارای امتیاز هستند. البته این سیاست گوگل است که میخواهد کاربران را بیشتر با سرویس های خود درگیر کند. اگر چه گوگل در تولید یک شبکه اجتماعی خوب و مناسب، شکست خود را نسبت به گوگل پلاس پذیرفته است.

145. شکایت های DMCA (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

گوگل سایت هایی را که از آنها بابت قانون حق کپی رایت شکایت شده باشد را طبقه بندی و رتبه بندی وبسایت را دستخوش تغییر خواهد کرد در نتیجه رتبه آنها را کاهش می دهد. اهمیت این فاکتور سئو به دلیل ارتباط آن با تولید محتوا است.

146. تغییرات دامنه (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اصطلاحی به نام “بروز رسانی پاگنده ” در گوگل وجود دارد که سعی می کند در هر مرحله بروز رسانی گوگل، دامنه های بیشتری از نتایج موتور جستجو را بروزرسانی کند.

147. جستجوهای متقابل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

گاهی گوگل نتایج متفاوتی را برای کلمات کلیدی که جستجو کرده ایم ارائه می دهد، مثلا اگر کلمه “خرید” را جستجو کنیم ممکن است درنتایج به کلماتی مانند “جستجوهای پرواز” هم برسیم. البته این مورد بیشتر در حوزه جستجو های آسیای شرقی، آمریکا و اروپا دیده میشود.

148. جستجو های محلی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

گوگل اغلب نتایج محلی گوگل پلاس را بالاتر از نتایج رتبه صفحه موتور جستجو نرمال و ارگانیک قرار می دهد.

149. جعبه خبرهای گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

کلمات کلیدی خاص مانند اسم باند ها باعث ساخت یک جعبه اخبار گوگل می شود.

150. ترجیح برند های بزرگ (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

گوگل برای برندهای بزرگ برای عبارت جستجو با طول کوتاه شان، امتیاز بیشتری قائل می شود.

151. نتایج فروش (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل گاهی “نتایج فروش گوگل” خود را در نتایج رتبه بندی موتورجستجو نمایش می دهد.

152. نتایج عکس ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل از یک لیست ارگانیک برای جستجو در جستجوی تصاویر گوگل استفاده می کند.

153. موارد استثنا مانند نتایج جستجو برای تخم مرغ عید پاک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

گاهی زمانی یک عبارت جستجو را در جستجوی عکس گوگل وارد می کنید، از مشاهده نتایج که غیر قابل پیش بینی هستند تعجب می کنید.

154. نتایج سایت های تک برای برند ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

دامنه یا کلمات کلیدی شبیه علائم تجاری، ممکن است چندین نتیجه از همان سایت را بالا بیاورد. این مورد در گوگل در سال 2010 تا به امروز پابرجا بوده و هست.

7# شاخص ها و سیگنال اجتماعی در رتبه بندی گوگل

شاخص ها و سیگنال اجتماعی در رتبه بندی گوگل


155. تعداد توییت ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

مانند لینک ها، توییت کردن صفحه هم ممکن است رتبه صفحه را در گوگل تحت تاثیر قرار دهد. البته این کار باید واقعی باشد، به فاکتور بعدی توجه فرمائید:

156. اعتبار حساب های کابران توییتر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

احتمالا توییت هایی که سن بالاتر و پروفایل نویسنده قوی تر و یا هزاران دنبال کننده دارند، بیش از یک توییت جدید که از حساب های کم نفوذ آمده است بر رتبه سایت اثر می گذارد.

157. تعداد لایک های فیس بوک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

گوگل چون نمی تواند همه حساب های کاربران فیس بوک را رصد کند، تعداد لایک های فیس بوک یک صفحه را به عنوان سیگنال ضعیف برای آن صفحه در نظر می گیرد.

158. به اشتراک گذاری فیس بوک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

اشتراک گذاری صفحه در فیس بوک چون مانند بک لینک ها عمل می کند، یک سیگنال قوی برای رتبه بندی وبسایت و صفحه ارسال می کند.

159. اعتبار حساب های کاربران فیس بوک (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

همانند توییتر، لایک ها و اشتراک گذاری ها از صفحات محبوب فیس بوک، وزن بیشتری کسب می کنند.

160. پین های پینترست (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

این احتمال وجود دارد که گوگل پین های پینترست را به عنوان یک سیگنال اجتماعی در نظر می گیرد. همچنین پین های وبسایت شما چون میتواند

161. رای گیری ها در سایت های به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

احتمالا گوگل سایت های اشتراک گذاری را به عنوان یک سیگنال اجتماعی در نظر می گیرد.

162. تعداد تک های گوگل پلاس : گوگل پلاس +1 (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

احتمالا این سایت اجتماعی نیز به گوگل سیگنال اجتماعی می فرستد. به عبارتی خیلی بعید است که تاثیر گوگل پلاس در رتبه بندی گوگل مشاهده نکرد. گوگل پلاس شبکه خود گوگل است. اما از اینکه تا به امروز گوگل پلاس نداشته اید ناراحت نباشید چون تاثیر مستقیمی ندارد. ولی به این معنی نیست که در رتبه بندی وبسایت بی تاثیر باشد.

163. اعتبار کابر اکانت گوگل پلاس (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

این منطقی است که گوگل پلاس از اکانت های معتبر بیشتر از اکانت های با دنبال کننده کم وزن بیشتری دریافت کند.

164. ناشرین شناخته شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل Authorship این امکان را برای نویسندگان فراهم آورده تا با ثبت مالکیت محتوایی که تولید می نمایند خود را به عنوان متخصص در زمینه های گوناگونی که مطلب می نویسند معرفی نمایند. گوگل با توجه به سابقه یک نویسنده به کیفیت مطالب نوشته شده امتیاز خواهد داد.


165. سیگنال های ارتباطی با شبکه های اجتماعی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل احتمالا از اطلاعات مرتبط حساب کاربری که محتوا را به اشتراک گذاشته و نوشتار اطراف لینک برای رتبه بندی وبسایت استفاده می کند.

166. سیگنال های شبکه های اجتماعی سطح سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

سیگنال های اجتماعی گسترده در سایت ممکن است قدرت کلی سایت را افزایش دهد و در نتیجه دید جستجو برای همه صفحات آن سایت افزایش خواهد یافت. پس پروفایل شبکه های اجتماعی خود را درست کنید تا در رتبه بندی وبسایت خود امتیازی داشته باشید.

8# شاخص ها و سیگنال برند ها و شرکت ها در رتبه بندی گوگل


شاخص ها و سیگنال برند ها و شرکت ها


167. انکور تکست های نام برند (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

انکور تکست های برند ساده و در عین حال قدرتمندی هستند و سیگنال برند ارسال می کنند.

168. جستجوهای برند شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

وقتی بارها یک عبارت در کنار عبارات دیگر جستجو کنید، گوگل قانع می شود که آن کلمه کلیدی را به عنوان برند (ترند) در نظر بگیرد.

169. سایتی که صفحه فیس بوک و لایک دارد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

برند ها مایل هستند که یک صفحه فیس بوک با تعداد زیادی لایک داشته باشند.

170. سایتی که پروفایل توییتر و دنبال کننده دارد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

پروفایل های توییتر با دنبال کننده های بسیار، سیگنال برند محبوب برای گوگل می فرستد.

171. صفحه شرکت رسمی لینکدین (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

اغلب شرکت های تجاری واقعی، یک صفحه لینکدین برای شرکت شان دارند.

172. لیست کارمندان در لینکدین (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

داشتن پروفایل لینکدین که نشان بدهد که کارمندان برای شما کار می کنند یک سیگنال برند ارسال می کند.

173. حقیقی بودن حساب های رسانه های اجتماعی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 05)

مسلما بین حساب اجتماعی که مثلا 1000 دنبال کننده دارد و فقط 2 پست دارد و حسابی که 1000 دنبال کننده دارد و تراکنش های کاربری زیادی در آن صورت گرفته است، تفاوت زیادی وجود دارد.

174. یادآوری برند ها در سایت های خبری (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

برند های بزرگ همواره در سایت های خبری گوگل یاد آوری می شوند. در حقیقت این برند های بزرگ فید خودشان را در صفحه اول دارند.

175. روابط استنادی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

برند ها بدون لینک دادن به آنها یادآوری می شوند. نام برند بدون اینکه حتی هایپرلینک شده باشد باز هم یک سیگنال برند ارسال می کند.

176. تعداد مشترکان RSS سایت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل داده های مشترکان RSS سایت را به عنوان یک سیگنال محبوبیت یا برند ارسال می کند.

177. موقعیت جغرافیایی با موقعیت های لیست شده در گوگل پلاس (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.2)

اغلب مشاغل دارای دفتر کار هستند، منتها در رتبه بندی گوگل از وجود دفتر اداری و ساختمان کاری برای بزرگ بودن یا نبودن برند وبسایت استفاده میشود.

178. وبسایت – آیا مالیات پرداخت میکند (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

MOZ گزارش می دهد که آیا سایت به فعالیت های مرتبط با پرداخت مالیات می پردازد یا نه مالیات نمی پردازد.

9# فاکتور های وب اسپم درون سایت در رتبه بندی گوگل


فاکتور های وب اسپم درون سایت در رتبه بندی گوگل


179. مجازات پاندا (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

سایت هایی با محتوای کم کیفیت که از طریق الگوریتم پاندای گوگل جریمه شده اند قابلیت مشاهده شان از چشم موتور جستجو کم خواهد شد.

180. لینک هایی به همسایه های بد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

لینک دادن به سایت های همسایه بد مانند سایت های داروخانه یا سایت های وام دهی از پدیدار شدن در صفحه نتایج خواهد کاست.

181. مسیردهی های مجدد (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

مسیر دهی های مجدد نباید اتفاق بیافتند اما اگر رخ داد سایت جریمه نمی شود منتهی سایت ایندکس گذاری نمی شود.

182. آگهی های انحرافی یا پاپ آپ ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

آگهی های انحرافی و آگهی های پاپ آپ ها سیگنال کیفیت پایین محتوا می فرستند. در واقع گوگل میگوید امضای یک سایت بد پاپ آپ های آزار دهنده ی آن است.

183. سایت بیش از حد بهینه سازی شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

سایتی که فاکتورهای درون برگه مانند بارگذاری سایت با تعداد مشخصی از کلمات کلیدی، استفاده از کلمات مشخصی در برچسب سرصفحه و دکوراسیون بیش از حد کلمات کلیدی دارد، ممکن است تاثیر منفی روی رتبه بندی سایت داشته باشد.

184. صفحه بیش از حد بهینه سازی شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

افراد زیادی گزارش داده اند که پنگوئن گوگل بیشتر صفحاتی را که دارای کلمات کلیدی خاصی هستند را هدف قرار می دهد. البته این اعتقاد وجود دارد، پنگوئن برخلاف پاندا در ارزیابی، با هر برگه به طور مجزا برخورد میکند.

185. آگهی های بالای خط مخلوط (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

الگوریتم طرح بندی صفحه، سایت هایی که آگهی های بسیاری بالای خط تا دارد را جریمه می کند.

186. مخفی کردن لینک های وابسته (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

تلاش زیاد برای مخفی کردن لینک های وابسته، مخصوصا با پنهان کاری ممکن است برای سایت جریمه به همراه بیاورد.

187. سایت های وابسته (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

گوگل زیاد طرفدار سایت های وابسته نیست و هدف سایت های وابسته را کسب درآمد می داند و آنها را برای بررسی های دقیق تر علامت گذاری می کند.

188. محتوای خودکار تولیده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

گوگل اصلا طرفدار محتواهای تولید شده خودکار نیست و اگر سایت شما محتوایش توسط یک ماشین تولید شده باشد، ممکن از طرف گوگل ایندکس گذاری نشود و یا مجازات شود. منظور وبسایت های دایرکتوری است که صرفا خاص استفاده کاربران است.

189. دستیابی به رتبه مجسمه شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

مدل سازی بیش از حد لینک ها با nofollow ساختن آنها و لینک های ورودی بیش از حد، ممکن است نشانه ای از بازی دادن سیستم باشد و جریمه در پی خواهد داشت. وقتی همه لینک های خروجی را نوفالو کنید، گوگل فکر میکنید که در حفظ رتبه بندی وبسایت خود وسواس دارید، پس این یعنی شما میخواهید الگوریتم ها را دور بزنید.
وقتی لینک های درون محتوای خود را نوفالو کنید در افزونه سئو Yoast چراغ نارنجی نمایش داده میشود

190. آی پی آدرسی که به عنوان اسپم پرچم گذاری شده است. (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

اگر آدرس IP سرور شما به خاطر اسپم پرچمگذاری شده باشد، ممکن است تمام سایت های بر روی آن سرور صدمه ببینند.

191. متاتگ های اسپم شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

بازی با کلمات کلیدی ممکن است برای متاتگ ها هم اتفاق بیافتد، اگر گوگل متوجه شود که شما کلمات کلیدی را برای بازی با الگوریتم ها اضافه کرده اید ممکن است سایت شما را جریمه کند.


10# فاکتورهای وب اسپم برون از سایت در رتبه بندی گوگل


فاکتورهای وب اسپم برون از سایت


192. هجوم غیر طبیعی لینک ها (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

هجوم ناگهانی و غیر طبیعی از لینک ها یک نشانه مطمئن از آتش از اسپم است.

193. مجازات پنگوئن (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

سایت هایی که از طرف پنگوئن گوگل جریمه شده اند از دید موتور جستجو دور خواهند ماند.

194. پروفایل لینک با درصد بالا از لینک های با کیفیت پایین (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

تعداد زیادی از لینک ها از منابعی که معمولا توسط متخصصین سئو کلاه سیاه استفاده می شود (مانند نظرات وبلاگ و پروفایل انجمن) ممکن است نشانه ای از بازی با سیستم باشد.

195. ارتباط با دامنه های لینک داده شده (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

متخصصان سایت MicroSiteMasters.com دریافتند که سایت های با تعداد زیادی لینک از سایت های غیر مرتبط ، بیشتر مستعد مجازات پنگوئن هستند.

196. هشدار های لینک های غیر طبیعی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

گوگل روزانه هزاران پیغام با عنوان “ابزار وب مستر گوگل: لینک های غیر طبیعی تشخیص داده شد” ارسال می کند. ممکن است صددرصد ارسال نشود اما در صورت مشاهده این هشدار منتظر افت رتبه بندی وبسایت باشید.

197. لینک هایی از همان کلاس C IP (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.4)

دریافت تعداد زیادی لینک از سایت هایی در همان IP سرور، ممکن است نشانه ای از “شبکه ای از وبلاگ ها برای ساخت لینک” باشد.

198. انکر تکست های مسموم (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.5)

وجود انکر تکست های مسموم در سایت، ممکن است نشانه ای از اسپم یا هک شدن سایت باشد که ممکن است به رتبه سایت شما آسیب بزند.

199. مجازات دستی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

گاهی گوگل طبق کتابچه راهنمای Interflora fiasco ممکن است سایت ها را جریمه کند. وقتی کار به جایی بکشد، که کارشناسان گوگل شخصا دست به کار شوند و وبسایت شما را بررسی کنند بدانید اگر متخلف باشید، شانس زیادی ندارید که به این زودی ها دوباره به نتایج گوگل برگردید.

200. لینک های فروشی (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

لینکهای فروشی قطعا می تواند روی ابزار رتبه صفحه تاثیر منفی بگذارد و ممکن است قابلیت مشاهده سایت درنتایج موتور جستجوی کاهش دهد.

201. ابزار رد کردن (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

استفاده از “ابزار رد کردن” ممکن است مجازاتی که به صورت دستی یا الگوریتمی از طرف سایت هایی که قربانی سئوی منفی شده اند را حذف کند.


202. درخواست تجدید نظر (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.1)

یک در خواست تجدید نظر موفق می تواند مجازاتی که برای سایت شما تعیین شده است را پاک کند.


203. جعبه شن SandBox گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.7)

گاهی اوقات وقتی سایت های خبری مورد هجوم ناگهانی تعداد زیادی لینک قرار بگیرد، موقتا به جعبه شنی گوگل وارد می شود تا از دید موتور های جستجو دور شود تا جریمه نشود.


204. رقص گوگل (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.6)

گاهی گوگل با استفاده از الگوریتم های تازه اختراع شده سعی می کند تا رتبه ها را تکانی بدهد تا مشخص شود کدام سایت ها با الگوریتم ها بازی می کنند.


205. لینک های موقت (درجه اهمیت این فاکتور سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل : 0.3)

گوگل افرادی که پست های اسپم می گذارند و بعد سریع هم آن ها پاک می کنند را شناسایی می کند، و همین طور قالب لینک موقعیت اسپم آنها را شناسایی می کند.

مهم‌ترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل چیست؟

  • وب‌سایت امن و قابل دسترس
  • سرعت صفحه (از جمله سرعت صفحه در موبایل)
  • سازگاری با سایر دستگاه‌های الکترونیکی مانند موبایل
  • قدمت دامنه، URL، و میزان اعتبار صفحه
  • محتوای بهینه شده
  • تجربه کاربری
  • استفاده از لینک داخلی و خارجی
  • استفاده از شبکه‌های اجتماعی

بعد از اینکه به بررسی جزئی هر یک از فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل پرداختیم، لازم است درک درستی از نحوه عملکرد رتبه بندی گوگل بپردازیم.

رتبه بندی گوگل در سئو چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، SEO به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است. به این معنا که صفحات وب را برای ارائه نتیجه بهتر بهینه می‌کند. به عبارت دیگر، در سئو رتبه بندی گوگل به معنای جایگاه محتوای شما در صفحه نتایج گوگل است. بنابراین رتبه ۱ گوگل به معنای اول بودن سایت شما در صفحه نتایج، بعد از تبلیغات، است.

اهمیت رتبه گوگل در چیست؟

برای موفقیت در فضای آنلاین همه چیز به رفتار کاربر و مخاطب شما بستگی دارد. بر اساس آمار و نتایجی که از سوی گوگل منتشر شده است، بیش از نصف کلیک‌هایی که در صفحه نتایج گوگل زده می‌شود، تنها مربوط به ۳ لینک اول هستند. بنابراین اگر پست سایت شما جزء این ۳ لینک باشد، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

البته زیاد هم ناامید نشوید، چرا که بودن در بین ۱۰ نتیجه اول گوگل نیز خوب است چرا که بیش از ۹۵ درصد از افراد به صفحات بعدی گوگل سر نمی‌زنند!

رتبه بندی گوگل چگونه انجام می‌شود؟

در تمامی مقالات، به این نکته اشاره کردیم که هدف گوگل ارائه بهترین سرویس و خدمات به کاربرانش است. پس برای اینکه بتواند پاسخ درستی به سؤال کاربر بدهد، باید اطلاعات موجود در فضای وب را دسته‌بندی کند. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال می‌کند :

اول از همه خزنده‌های گوگل تنها برای بررسی صفحات وارد وب‌سایت شما می‌شوند.

بعد از آن خزنده‌ها، صفحات شما را به ترتیب وارد لیست ایندکس گوگل می‌کنند.

در مرحله سوم، زمانی که کاربر مطلبی را در گوگل جستجو کند، گوگل بر اساس کلمه کلیدی کاربر، در میان هزاران مطلب ایندکس شده، بهترینشان را به او پیشنهاد می‌دهد.

پس اگر می‌خواهید جزء این پیشنهاد‌های باشید، باید به عنوان مطلب، توضیحات متا، هدلاین های موجود در صفحه و … توجه داشته باشید.

الگوریتم رتبه بندی گوگل چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که کاربران وارد گوگل می‌شوند، عبارتی را جستجو می‌کنند. از نظر گوگل این عبارت “کلمه کلیدی” محسوب می‌شود. اما این کلمات تنها چیزی نیستند که گوگل به آن‌ها توجه می‌کند، بلکه کیفت اطلاعات ارائه شده نیز اهمیت دارد. بنابراین وقتی که مطلب شما برای ایندکس به گوگل ارائه می‌شود، فاکتورهای زیر در آن مورد بررسی قرار می‌گیرند:

هدف از صفحه، مدت زمانی که کاربر در صفحه شما باقی می‌ماند، مقدار محتوا و … . بنابراین هرچه که نتایج بررسی شده با محتوای شما تطابق بیشتری داشته باشد، احتمال قرارگیری محتوای شما در نتایج اول می‌شود.

همراهان عزیز، امیدواریم که تا به اینجا اطلاعات کافی در رابطه با فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل را به دست آورده باشید. بنابراین در مقاله بعدی همراه ما باشید تا به بررسی جزئی هر یک از تکنیک‌های سئو بپردازیم.

رتبه بندی وب سایت ، دغدغه ی تمامی طراحان و متخصصین سئو در دنیای اینترنت می باشد . به منظور بهینه سازی هرچه بهتر وب سایت ها بهتر است با فاکتور ها یا به بیان ساده تر ، عوامل و مواردی که می بایست رعایت شود آشنا باشیم. متخصصین سئو ۲۰۰ قاکتور گوگل برای بهینه ساز وب سایت را شناسایی کرده اند. آیا تمام این فاکتور ها اساسی اند و تمامی آن ها برای بهینه سازی لازم و ضروری هستند ؟

پاسخ به این سوال کمی مشکل است . اما به طور خلاصه می توان گفت که میزان اهمیت برخی از فاکتور ها از بقیه بیشتر است . یک بهینه ساز می تواند اساسی ترین فاکتور های رتبه بندی وب سایت ها را شناسایی و در اولویت قرار دهد؛ سپس از فاکتور های دیگر بر اساس اقتضائات موجود استفاده نماید . و تمامی این ها به تجربه و میزان دانش یک طراح و بهینه ساز وابسته است . هرچه دانش بهینه ساز از مفاهیم دنیای وب گسترده تر باشد، کشف و پیاده سازی اساسی ترین راه بهینه سازی ، برای وی آسان تر خواهد بود . از اساسی ترین ۲۰۰ فاکتور گوگل می توان به نوع دامنه ، کلمه کلیدی (که نیازمند شناسایی و استفاده به جا در وب سایت است) ، محتوا ، تصاویر ، پیوند های داخلی و خارجی و … نام برد .

گاهی از این ۲۰۰ فاکتور گوگل به عنوان بازاریابی مجازی ، نیز یاد می کنند . چرا که این فاکتورها موجب بالا رفتن رتبه وب سایت ، افزایش بازدید ها ، افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه سود بیشتری عاید مالکین وب سایت خواهد شد . هدف اصلی این فاکتورها شناسایی کلیک کنندگان و جذب مخاطبان بیشتر وب سایت هاست طوری که این مخاطبان یا پابرجا بمانند و یا تعدادشان روز به روز افزایش یابد .

الگوریتم موتور جستجو چیست؟

الگوریتم موتور جستجو گوگل یا الگوریتم موتورهای جستجو قواعد و نحوه رتبه بندی موتورهای جستجو را مشخص می کند. اساسأ یک الگوریتم موتور جستجو مجموعه ای از قوانین یا یک فرمول منحصر به فرد است که موتور جستجو از آن برای تعیین اهمیت یک صفحه وب و رتبه دهی به آن استفاده می کند. الگوریتم های موتور جستجو منحصر به هر موتور جستجو می باشد و در مبحث سئو و بهینه سازی سایت دقیقاً همانند کلمات کلیدی مهم است.

حالا نوبت شماست،

به سایت تان برگردید و سعی کنید این فاکتورها را در سایت تان چک کرده و به بهود رتبه سایت تان در گوگل کمک کنید.

برچسب‌های فاکتور سئو , فاکتور سئو سایت , فاکتورهای سئو , 205 فاکتور سئو , فاکتورهای سئو داخلی , فاکتورهای مهم سئو , مهمترین فاکتورهای سئو , 200 فاکتور گوگل , فاکتور های گوگل , الگوریتم های گوگل برای سئو , الگوریتم های گوگل سئو , الگوریتم های گوگل در سئو , الگوریتمهای جدید گوگل سئو , الگوریتم های گوگل چیست؟ , الگوریتمهای جدید گوگل چیست , الگوریتمهای جدید گوگل در سئو , الگوریتم های گوگل , الگوريتم هاي گوگل , جدیدترین الگوریتم های گوگل , الگوریتمهای جدید گوگل , انواع الگوریتم های گوگل , الگوریتم های سرچ گوگل , جدیدترین الگوریتم های گوگل 2019 , الگوریتم های موتور جستجوی گوگل , الگوریتم های جستجو در گوگل , الگوریتم گوگل مپ , الگوریتم گوگل , الگوریتم گوگل چیست , الگوریتم گوگل پاندا , الگوریتم گوگل پنگوئن , الگوریتم گوگل 2019 , الگوریتم گوگل پاندا چیست , الگوریتم گوگل در سئو , الگوریتمهای گوگل , الگوریتم جدید گوگل , الگوریتم پنگوئن گوگل چیست , الگوریتم های گوگل چیست؟ , الگوریتم کبوتر گوگل چیست , الگوریتم پاندا گوگل چیست , الگوریتمهای جدید گوگل چیست , الگوریتم پاندای گوگل , الگوریتم جدید گوگل پنگوئن , معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل , جدیدترین الگوریتم های گوگل 2019 , الگوریتم جدید گوگل 2019 , الگوریتم های گوگل در سئو , الگوریتمهای جدید گوگل در سئو , الگوریتمهای جدید گوگل , الگوریتمهای جستجوی گوگل , الگوریتم جدید گوگل برای سئو , الگوریتم جستجوی جدید گوگل , فاکتورهای رتبه بندی گوگل , رتبه بندی گوگل , رتبه بندی گوگل اسکالر , رتبه بندی گوگل چیست , رتبه بندی گوگل اسکولار , رتبه بندی در گوگل , الگوریتم رتبه بندی گوگل , رتبه بندی سایت در گوگل , رتبه بندی سایت توسط گوگل , فاکتورهای رتبه بندی گوگل , نحوه رتبه بندی گوگل , رتبه بندی در گوگل مپ , رتبه بندی سایت های ایرانی در گوگل , رتبه بندی وب سایت در گوگل , رتبه بندی سرچ شده در گوگل , الگوریتم های رتبه بندی گوگل , الگوریتم رتبه بندی گوگل , الگوریتم های رتبه بندی گوگل , الگوریتم رتبه بندی , الگوریتم رتبه بندی صفحات وب , الگوریتم رتبه بندی Page Rank , الگوریتم ژنتیک رتبه بندی نامغلوب , الگوریتم های رتبه بندی صفحات وب , الگوریتم های رتبه بندی , الگوریتم های رده بندی SEO آموزش بازاریابی محتوا آموزش سئو ابزار بهینه سازی سایت ابزارهای آنلاین ابزارهای سئو ارتباط با مشتری استراتژی ایمیل مارکتینگ استراتژی محتوا افزایش ترافیک سایت انگیزشی اهمیت سئو ایمیل مارکتینگ ایمیل مارکتینگ چیست بازاریابی اینترنتی بازاریابی محتوا بهینه سازی بهینه سازی سایت بهینه سازی نرخ فرار بینگ تجربه کاربری توجه به مشتری تولید محتوای بهتر جایگاه سئو سئو سئو سایت سئو چیست؟ سئو کلاه سفید سئوی محتوا عادات موفقیت فاکتورهای سئو فرهنگ پشتیبانی از مشتری مدیریت مشتری مشتری محور نرخ تبدیل ایمیل مارکتینگ نرخ فرار نرخ فرار ایمیل نرخ پرش هدف سئو وبمستر بینگ پشتیبانی از مشتری گوگل آنالیتیکز گوگل آنالیتیکس گوگل آنالیتیکس چیست گوگل آنالیتیک چیست افزایش ترافیک سایت , افزایش رتبه سایت , افزایش رتبه گوگل , الگوریتم های گوگل , رتبه اول گوگل , صفحه اول گوگل , صفحه یک گوگل , فاکتورهای مهم گوگل , صفحه اول گوگل فارسی , تغییر زبان صفحه اول گوگل به فارسی , صفحه اصلی گوگل فارسی شود , عکس صفحه اصلی گوگل فارسی , چگونه صفحه اول گوگل را فارسی کنیم , صفحه اول گوگل کروم , صفحه اصلی گوگل کروم , تنظیم صفحه اول گوگل کروم , چگونه صفحه اول گوگل کروم را تغییر دهیم , تنظیمات صفحه اول گوگل کروم , تغییر صفحه اول گوگل کروم , تنظیمات صفحه اصلی گوگل کروم , تنظیم صفحه اصلی گوگل کروم , چگونگی تغییر صفحه اول گوگل کروم , صفحه اول گوگل , صفحه اول گوگل تضمینی , صفحه اول گوگل باشید , صفحه اول گوگل باشیم , صفحه اول گوگل باشد , چگونه صفحه اول گوگل باشیم , قیمت صفحه اول گوگل , چطور صفحه اول گوگل باشیم , چگونه صفحه اول گوگل باشد , چگونه صفحه اصلی گوگل باشد , چگونه سایتمان در صفحه اول گوگل باشد , صفحه اول اینترنت گوگل باشد , رتبه اول گوگل , رتبه اول گوگل باشید , چگونه رتبه اول گوگل شویم , رسیدن به رتبه اول گوگل , افزایش رتبه گوگل , افزایش رتبه گوگل سایت , افزایش رتبه در گوگل , افزایش رتبه در گوگل مپ , افزایش رتبه در جستجوی گوگل , افزایش رتبه سایت در گوگل رایگان , افزایش رتبه وبلاگ در گوگل , روش افزایش رتبه گوگل , اموزش افزایش رتبه در گوگل , بالا بردن رتبه گوگل سایت , افزایش رتبه سایت در گوگل , آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل , روش افزایش رتبه سایت در گوگل , چگونگی افزایش رتبه سایت در گوگل , بالا بردن رتبه در گوگل مپ , بالا بردن رتبه سایت در گوگل رایگان , آموزش بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , کد بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , راههای افزایش رتبه در گوگل , آموزش بالا بردن رتبه سایت در گوگل , افزایش رتبه سایت در گوگل , افزایش رتبه سایت در گوگل رایگان , بالا بردن رتبه سایت در گوگل رایگان , افزایش رتبه وبلاگ در گوگل , آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل , روش افزایش رتبه سایت در گوگل , چگونگی افزایش رتبه سایت در گوگل , نرم افزار افزایش رتبه سایت در گوگل , راه های افزایش رتبه سایت در گوگل , ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل , افزایش رتبه سایت در الکسا , آموزش افزایش رتبه سایت در الکسا , بالا بردن رتبه سایت در الکسا , افزایش رتبه سایت الکسا , افزایش رتبه سایت رایگان , افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو , بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو , افزایش رتبه الکسای سایت , بالا بردن رتبه الکسا سایت , راه های افزایش رتبه سایت در الکسا , افزایش رتبه سایت در موتور جستجو , آموزش بالا بردن رتبه سایت در گوگل , آموزش بالا بردن رتبه سایت در الکسا , آموزش بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , کد بالا بردن رتبه وبلاگ در گوگل , افزایش رتبه وب سایت , بالا بردن رتبه وب سایت در گوگل , افزایش ترافیک سایت با نرم افزار , افزایش ترافیک سایت , افزایش ترافیک سایت رایگان , افزایش ترافیک سایت چیست , افزایش ترافیک سایت نرم افزار , افزایش ترافیک سایت وبمستر خاکستری , افزایش ترافیک سایت دانلود , افزایش ترافیک وب سایت , برنامه افزایش ترافیک سایت , روشهای افزایش ترافیک سایت , روش های رایگان افزایش ترافیک سایت , دانلود نرم افزار افزایش ترافیک سایت , روشهای افزایش ترافیک وب سایت , روش افزایش ترافیک وب سایت , افزایش ترافیک بازدید کنندگان وب سایت , نرم افزار افزایش ترافیک سایت , راه های افزایش ترافیک سایت , افزایش سئو سایت با الگوریتم فلوریدا , افزایش سئو سایت , افزایش سئو سایت رایگان , افزایش سئو سایت وردپرس , افزایش سئو سایت جوملا , افزایش سئو سایت موزیک , افزايش سئو سايت , راهکارهای افزایش سئو سایت , راههای افزایش سئو سایت , آموزش افزایش سئو سایت , بالا بردن سئو سایت وردپرس , بالا بردن سئو سایت جوملا , روش های افزایش سئو سایت , نحوه افزایش سئو سایت , آموزش بالا بردن سئو سایت می باشد


منبع : https://backlinko.com/google-ranking-factors