ثبت شرکت و نحوه انجام ثبت شرکت و راهکارهای ثبت شرکت


خدمات «دانا و توانا» ثبت شامل ثبت شرکت داخلی و خارجی, ثبت برند , ثبت تغییرات و صورتجلسات, اخذ کارت بازرگانی و کد اقتصادی, ثبت طرح صنعتی و ...ثبت شرکت و ثبت برند به صورت کاملاً تخصصی با کمترین هزینهاخذ و تمدید جواز تاسیس صنایع , اخذ و تمدید پروانه بهره برداری , اخذ گواهی استاندارد , اخذ مجوز بهداشت واحد تولیدی , تعریف ایزو و مراحل اجرائی , ثبت شرکت , ثبت شرکت در مناطق آزاد , رتبه بندی شرکتها , کارت بازرگانی , کد اقتصادی، ارزش افزوده , علامت، برند تجاری , طرح صنعتی و اختراع , ثبت شرکت , شرکت سهامی خاص , شرکت با مسئولیت محدود , شرکتهای تعاونی , شرکتهای هلدینگ , شرکتهای لیزینگ ,شرکتهای دانش بنیان , موسسات غیرتجاری , شرکت سهامی عام , ثبت شعبه شرکتهای خارجی , ثبت نمایندگی شرکتهای خارجی , ثبت صندوقهای قرض الحسنه , ثبت کنسرسیوم .هزینه های ثبت شرکت.

ثبت شرکت و نحوه انجام ثبت شرکت و راهکارهای ثبت شرکت

تعریف شرکت


شرکت ، سازمانی است که حداقل بین دو شخص حقیقی یا حقوقی تشکیل می شود . طبق قانون ثبت شرکت ها ، ثبت شرکت به تنهایی امکان پذیر نمی باشد . پس از طی مراحل ثبت شرکت ، شخصیت مستقلی به نام شخص حقوقی شکل می گیرد که دارای حقوق و تعهداتی است و هر یک از اعضا در جهت پیشبرد اهداف شرکت ، آورده هایی را با خود وارد شرکت می کنند .

ثبت شرکت

چرا باید شرکت ثبت کنیم ؟


اولین سوالی که برای تمامی متقاضیان پیش می آید این است که چرا شرکت ثبت کنیم ؟

دو تعریف مهم ثبتی برای شخصیت ها وجود داره

شخصیت های حقیقی ( فرد بدون شرکت ) : یکنفر شخص عادی که فعالیت تجاری یا مالی دارد .

شخصیت های حقوقی ( شرکت ثبت شده ) : که در چهارچوب قانون تجارت شرکت به صورت شرکت ثبت شده اند .

دلایل ثبت شرکت ها


ثبت شرکت به دلایل قانونی و اجتماعی بسیار زیادی انجام می شود که ما در اینجا به هفت مورد آن اشاره می کنیم .

1- الزام دولتی ، بسیاری از امور مربوط به دولت مانند شرکت در مناقصه ها و مزایده ها و صدور و اخذ بسیاری از مجوز های قانونی و انجام امور مالیاتی دریافت وام و تسهیلات چه به صورت ارزی و چه به صورت مالی ، چه در بخش های دولتی و یا خصوصی فقط در چهارچوب شرکت ثبت شده قابل اجراست .

2- امنیت قانونی ، چون در قانون تجارت کلیه روابط و مقررات شراکت و شرکت ها از گیش تعیین شده اند و قانون بر این اساس شرکاء را ملزم به اجرای تعهدات می نماید و این ثبت شرکت باعث آسودگی خاطر و امنیت قانونی طرفین و منافع آنهاست .

3- سابقه رسمی ، رزومه یا سابقه رسمی در ارائه به اشخاص حقیقی و یا حقوقی تعیین کننده سوابق موفق و اعتماد برانگیز شماست ، در این رابطه روزنامه رسمی سندی است که از تعاریف شغلی شما و تایید دیگران و معرفی های کلامی دیگر معتبر تر است .

4- نمایندگی ، شما برای اخذ و اعطای نمایندگی های مجاز و اخذ شعبه قانونی در داخل و یا خارج کشور نیازمند ثبت شرکت هستید .

5- تعیین صلاحیت ، قراردادها ، سوابق بیمه ، بکارگیری افراد متخصص راه هایی هستند که سازمان های ذی ربط در زمینه رتبه بندی و تایین صلاحیت ،شرکت شما را با آن می سنجید بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی گیش از ارتباط و تصمیم برای همکاری تعیین صلاحیت شما را طبق مطالعه قرار می دهند .

6- امنیت مخاطب ، ثبت شرکت به مخاطب شما این باور را میدهد که منافعش در چهارچوب قانون از جانب شما تامین می شود و این اعتماد برانگیز است که گاسخ سوالشان از شما درباره ثبت شرکتشان مثبت باشد .

7- سرمایه انسانی ، امروزه ثابت شده که در سرمایه های اصلی یک شرکت سرمایه سازان یعنی مدیران ، کارمندان و مشتریان هستند ، شما برای حفظ منافع این 3 گروه مهم در بهره مندی از امکانات عمومی و کشوری نیازمند ثبت شرکت هستید ، بخشی از این منافع مهم و امنیت ذهنی ثبت سوابق ایشان جهت بیمه و بازنشستگی هستند .

در ادامه دلایلی برای ثبت شرکت باقی مانده و انگیزه هایی برای عم انجام آن

انواع ثبت شرکت


با توجه به ماده 2 قانون تجارت ، شرکت ها به هفت نوع تقسیم می شوند که در ذیل به آنها اشاره شده است :

ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت سهامی ( شرکت سهامی عام ، شرکت سهامی خاص )
ثبت شرکت تضامنی
ثبت شرکت مختلط سهامی
ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
ثبت شرکت تعاونی
ثبت شرکت نسبی
ثبت موسسه حقوقی
ثبت موسسه غیرتجاری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود ، عبارت است از شرکتی که بین حداقل دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی تشکیل شده باشد و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط تا میزان سرمایه ( آورده منقول یا غیر منقول ) خود در شرکت مسئول سود و زیان و تعهدات شرکت خواهند بود . به شرکت مسئولیت محدود یک تا دو برابر میزان سرمایه اولیه ، وام تعلق می گیرد .

در شرکت مسئولیت محدود یک نفر مدیر عامل و یک نفر دیگر یا شریک و یا عضو هیئت مدیره می باشد و بر خلاف شرکت های سهامی در شرکت مسئولیت محدود ، سرمایه شرکت به سهم الشرکه تبدیل می شود و نیازی به واریزی سرمایه اولیه نمی باشد . در حدود اختیارات ، شرکت با مسئولیت محدود بار حقوقی کمتری نسبت به شرکت سهامی خاص دارد . در دنیای تجارت واردات و صادرات ، شرکت با مسئولیت محدود تحت عنوان Limited company و یا LTDشناخته شده است و تجارت با این نوع شرکت ها بسیار محبوب می باشد .

ثبت شرکت سهامی عام


شرکت سهامی عام شرکتهایی هستند که سرمایه آنها به قطعات سهام تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد و قسمتی از سرمایه این شرکتها از طریق فروش سهام به مردم تامین می شود . تعداد سهامداران در شرکت سهامی عام حداقل 5 نفر است ، تعداد اعضای هیات مدیره در شرکت های سهامی عام حداقل 5 نفر می باشد .

ثبت شرکت نسبی


شرکت نسبی ، یک شرکت تجاری که بین 2 یا چندنفر تشکیل می شود و مسئولیت هرکدام از شرکاء به میزان سرمایه ای که توی اون شرکت دارن ، در در اسم شرکت باید عبارت شرکت نسبی و اسم حداقل یکی از شرکاء ذکر بشه ، در صورتی که اسم همه شرکاء در نام شرکت ذکر نشده باشه باید از عبارتی مثل ( و شرکاء ) یا ( و برادران ) در نام شرکت استفاده کرد .

ثبت موسسه غیرتجاری


تشکل و موسسات غیرتجاری موسساتی هستند که با امور غیرتجاری مثل امور ادبی ، علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شوند موسسات غیرتجاری نمی توانند فعالیت بازرگانی انجام دهند عموما موضوع فعالیت موسسات موضوعاتی نظیر خدمات فرهنکی-هنری ، خیریه مشاوره حقوقی و نظیر اینهاست .

ثبت شرکت سهامی خاص


شرکت سهامی خاص حداقل بین پنج نفر تشکیل می شود که از این تعداد حداقل 3 نفر جزو اعضای هیئت مدیره شرکت (مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس) و 2 نفر نیز جزو هیئت بازرسی ( بازرس اصلی و بازرس علی البدل ) می باشند . طبق ماده 101 قانون تجارت در شرکت سهامی خاص حداقل بایستی 3 نفر سهامدار حضور داشته باشند . اعضای هیئت مدیره به مدت 2 سال و بازرسین هر سال مالی بایستی تمدید و یا تعویض شوند . ( بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند ) در این نوع شرکت هرشخص به میزان مبلغ اسمی سهام خود در قبال سود و زیان شرکت مسئولیت دارد .

در شرکت سهامی خاص ، بازرسان میتوانند جزو سهام داران شرکت نیز باشند . شایان ذکر می باشند بازرسان نمی توانند جزو فامیل درج 1 تا 4 اعضاء هیئت مدیره باشند . در شرکت سهامی خاص 35% میزان سرمایه ثبتی باید به حساب بانک مرکزی واریز شود .

ثبت موسسه حقوقی


جهت ثبت موسسه حداقل نیاز به دو نفر می باشد . موسسات اجازه فعالیت های تجاری ندارند و تنها می توانند فعالیت های خدماتی انجام دهند . موسسات به دو دسته موسسات انتفاعی و موسسات غیرانتفاعی تقسیم می شوند . موسسات انتفاعی در جهت کسب منافع و تقسیم سود می باشند و موسسات غیرانتفاعی در پی کسب منافع و تقسیم سود نیستند و بایستی از سازمان یا وزارت خانه مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نمایند.

ثبت شرکت تضامنی


این نوع شرکت تحت نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود .

اگر دارایی شرکت برای تأدیه قروض کافی نباشد ، هریک از شرکاء مسئول پرداخت تمام این قروض و دیون شرکت است .

درمقابل اشخاص ثالث کان لم یکن تلقی می شود ، همچنین در نام شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی و لااقل اسم یکنفر از شرکاء آورده شود .

ثبت تعاونی


به موجب ماده 17 قانون تجارت ، تعاونی شرکتی است که تمام یا حداقل 51% سرمایه آن توسط اعضا و در اختیار شرکت قرار می گیرد و مابقی توسط شرکت های دولتی ، بانک ها ، شهرداری ها و … تامین می شود ، بدون اینکه عضو باشند . حداقل اعضا در تعاونی 7 نفر است که سهام به یک نسبت و به صورت مساوی میان اعضا تقسیم می شود . جهت ثبت تعاونی به مجوز از وزارت تعاون نیاز است .

ثبت شرکت در اروپا


با ثبت شرکت در اروپا میتوانید ، حساب بانکی خود را در یکی از کشور های اروپایی باز کرده و از مزایای حساب بانکی بین المللی همچون IBAN و SWIFT
استفاده کنید ، همچنین یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در اروپا دریافت اقامت برای مدیرعامل و خانواده وی می باشد . موسسه حقوقی آرمانی با سالها سابقه درخشان ، در این راه شما را یاری می کند ، برای مشاوره رایگان می توانید با مشاورین مجرب و حرفه ای آرمانی ارتباط بگیرید .

ادامه مطلب …
ثبت شرکت در گرجستان
چرا ثبت شرکت در گرجستان ؟

کشور گرجستان تا چند ماه دیگر وارد شینگن میشود ، از دیگر امکانات و مزاییای ای کشور ،آب و هوای مطبوع

،مردم خونگرم،غذاهای خوشمزه،امنیت بسیار بالا،ارزانی و وفور نعمت میباشد .

واحد پول گرجستان لاری میباشد .

حداقل حقوق کارمند در گرجستان 500 الی 600 لاری میباشد (تقریبا هر لاری 1400 تا 1450 تومان میباشد)

ادامه مطلب …
ثبت شرکت در انگلستان

بسیاری از شرکتهای موفق در ایران سعی دارند جهت گسترش حوزه فعالیتشان در عرصه بین المللی، کسب و کارشان را از طریق ثبت شرکت در انگلستان ارتقا دهند.چه شما بصورت شخص مستقل و چه بصورت شرکتی فعال بخواهید در این زمینه اطلاع کسب نمایید ما با کسب اطلاعات مورد نیاز از وکیل مهاجرت به انگلستان ، شما را با اطلاعات مورد نیاز آشنا می نماییم ، شما می توانید برای مشاوره رایگان با مشاورین مجرب و حرفه ای آرمانی ارتباط بگبرید .

ادامه مطلب …

اسامی پیشنهادی ما
سرمایه شرکت

هر یک از شرکاء آورده ای با خود به شرکت وارد می کنند که آورده تمامی شرکاء سرمایه شرکت را تشکیل می دهد . آورده شرکاء (سرمایه شرکت) می تواند به صورت نقدی یا غیر نقدی باشد. در شرکت سهامی عام حداقل 20% سرمایه را تعهد می نمایند و 35% مبلغ تعهد را شرکاء بایستی نقداً بپردازند .

آورده غیرنقدی میتواند به صورت اموال منقول ، غیر منقول و اموال غیر مادی مانند حق اختراع ، حق تألیف ، تسنیف و…. باشد . همچنین شرکا می توانند صنعت ، هنر ، دانش ، فعالیت و ……. خود را به عنوان آورده خود به شرکت بیاورد . در واقع سرمایه هم به عنوان دارائی شرکت محسوب می شود و هم بعنوان بدهی شرکت به هیئت مؤسسین .
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت

کپی مدارک شناسایی ( شناسنامه و کارت ملی )
گواهی عدم سوء پیشینه ( که در مرحله اول ” تعیین نام” الزامی نیست) ، فرم در خواست گواهی عدم سوء پیشینه توسط موسسه ارائه می شود
چنانچه در عنوان شرکت عبارت مهندسی قید گردد ، ارائه مدرک مهندسی الزامی است
ارائه مجوز یا تاییدیه ارگان یا وزارت خانه مربوط به موضوع فعالیت (جهت موضوعاتی که به مجوز نیاز دارند)
در پایان هر سال مالی بایستی حتما نسبت به ارائه اظهار نامه مالیاتی اقدام شود ، همچنین دفاتر مالیاتی قبل از شروع هر سال اخذ گردد

زمان ثبت شرکت

تایید نام : 2-3 روزکاری

صدور آگهی : 20-25 روز کاری

انتشار روزنامه به صدورآنلاین : 7-14 روزکاری بعد از آگهی

چاپ روزنامه : 7-10 روز بعد از انتشار آنلاین

ثبت_شرکت_با_مسئولیت_محدود

ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود برای برای ثبت سرمایه نقدی خود نیازی به واریزی بانکی ندارند

از لحاظ مدت زمان تصدی اعضا میتوان آن هاری به صورت محدود و یا نا محدود انتخاب کرد .

ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود در زمینه فعالیت هیچ گونه محدودیتی ندارند ،

ثبت_شرکت_های_تضامنی

در صورتي كه نام برخي مالكان شركت در نام شركت آمده باشد ،

شركت تضامني محسوب مي شود. شركت تضامني شركتي است

كه تحت اسم مخصوصي براي امور تجارتي بين دو يا چند نفر با مسئوليت تضامني تشكيل مي شود

ثبت_شرکت_سهامی_خاص

ثبت شرکتهای سهامی خاص برای برای ثبت سرمایه باید 35% از سرمایه اعلامی خود را در یک بانک افتتاح حساب و واریز کنید .

میزان سرمایه شرکت به صورت سهام بین افراد تقسیم میشود .

برای نقل و انتقال سهام باید 4% از ارزش سهام انتقالی را به اداره دارایی پرداخت کنید .برچسب های : ثبت شرکت , ثبت شرکتها , ثبت شرکت در آلمان , ثبت شرکت در ترکیه , ثبت شرکت دانش بنیان , ثبت شرکت تعاونی , ثبت شرکت در کانادا , ثبت شرکت در فرانکفورت , ثبت شرکت در سوئد , ثبت شرکتها روزنامه رسمی , ثبت شرکتها پلمب دفاتر , ثبت شرکتها استعلام , ثبت شرکتهای اصفهان , ثبت شرکتها تهران , ثبت شرکتها تغییرات , ثبت شرکتها تبریز , ثبت شرکتهای قم , ثبت شرکتها شیراز , ثبت شرکت در آلمان واخذ اقامت , ثبت شرکت در آلمان ملک پور , ثبت شرکت در آلمانی , مدارک ثبت شرکت در آلمان , وکیل ثبت شرکت در آلمان , مزایای ثبت شرکت در آلمان , نحوه ثبت شرکت در آلمان , شرايط ثبت شركت در آلمان , هزينه ثبت شركت در آلمان , ثبت شرکت در ترکیه 2018 , ثبت شرکت در ترکیه 2017 , ثبت شرکت در ترکیه اقامت , ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه دارد , ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت , ثبت شرکت در ترکیه هزینه , ثبت شرکت در ترکیه و اقامت , ثبت شرکت در ترکیه 2015 , ثبت شرکت در ترکیه برای ایرانیان , ثبت شرکت دانش بنیان خصوصی , ثبت شرکت دانش بنیان نوپا , ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان , ثبت شرکت دانش بنیان در تهران , ثبت نام شرکت دانش بنیان , سامانه ثبت شرکت دانش بنیان , شرایط ثبت شرکت دانش بنیان خصوصی , راهنمای ثبت شرکت دانش بنیان , مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان , ثبت شرکت تعاونی چند منظوره , ثبت شرکت تعاونی روستایی , ثبت شرکت تعاونی کشاورزی , ثبت شرکت تعاونی مسکن , ثبت شرکت تعاونی تولیدی , ثبت شرکت تعاونی ها , ثبت شرکت تعاونی خدماتی , ثبت شرکت تعاونی دانش بنیان , ثبت شرکت تعاونی دامداری , ثبت شرکت در کانادا و اقامت , ثبت شرکت در كانادا , راهنمای ثبت شرکت در کانادا , ثبت شرکت در ونکوور کانادا , مزایای ثبت شرکت در کانادا , ثبت شعبه شرکت در کانادا , قانون ثبت شرکت در کانادا , چگونگی ثبت شرکت در کانادا , ثبت شرکت بازرگانی در کانادا , ثبت شركت در سوئد , وکیل برای ثبت شرکت در سوئد , شرايط ثبت شركت در سوئد , مزایای ثبت شرکت در سوئد , مراحل ثبت شرکت در سوئد , راهنمای ثبت شرکت در سوئد , قوانین ثبت شرکت در سوئد , نحوه ثبت شرکت در سوئد , هزينه ثبت شركت در سوئد , ثبت شركت روزنامه رسمي , استعلام ثبت شرکتها روزنامه رسمی , اداره ثبت شرکتها روزنامه رسمی , سازمان ثبت شرکتها روزنامه رسمی , آگهی ثبت شرکت ها روزنامه رسمی , ثبت شرکتها در روزنامه رسمی کشور , آگهي ثبت شركت روزنامه رسمي , ثبت شركت ها روزنامه رسمي , آگهی ثبت شرکتها در روزنامه رسمی می باشد.


مشاوره تلفنی ، آنلاین و غیر حضوری رایگان طراحی سایت و سئو توسط شرکت «دانا و توانا» در تهران , مشهد , اصفهان , کرج , شیراز , تبریز , قم , اهواز , کرمانشاه , ارومیه , رشت , زاهدان , همدان , کرمان , یزد , اردبیل , بندرعباس , اراک , اسلامشهر , زنجان , سنندج , قزوین , خرم آباد , گرگان , سارئ , شهریار , قدس , کاشان , ملارد , دزفول , نیشابور , بابل , خمینی شهر , سبزوار , گلستان , آمل , پاکدشت , نجف آباد , بروجرد , آبادان , قرچک , بجنورد , ورامین , بوشهر , ساوه , قائم شهر , بیرجند , نسیم شهر , سیرجان , خوی. با شماره 09128981231 تماس بگیرد.