Web design

طراحی سایت دانا و توانا

طراحی سایت در تهران موضوع مورد جستجو برای بسیاری از کاربران در تهران می باشد که در جستجو شرکت طراحی سایت در تهران هستند.

طراحی سایت

شما هم به فکر طراحی، ایجاد، ساخت و درست کردن یک وب سایت و فروشگاه اینترنتی هستید؟
ساخت سایت، طراحی سایت و انجام کلیه خدمات مرتبط با ساخت وب سایت تخصص ما می باشد. طراحی سایت حرفه ای مبتنی بر سئو و تضمین رضایت مشتری با گارانتی بازگشت وجه. طراحی سایت اختصاصی، قالب اختصاصی، حضور در نتایج اول گوگل.

طراحی سایت و طراحی وب سایت کسب و کار خود را با اعتماد به شرکت طراحی سایت «دانا و توانا» بسپارید. شرکت طراحی سایت «دانا و توانا» ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت، سئو سایت، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت خبرخوان فعالیت می کند. شرکت طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت (سئو) با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت، طراحی پرتال، طراحی وب سایت و بازاریابی اینترنتی.


طراحی سایت

طراحی یا ساخت سایت

ساخت و مدیریت یک سایت کار بسیار زمان بر، هزینه بر و پیچیده ای است، اما ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که نه تنها در مدتی کوتاه و با هزینه ای کم می توانید سایت خودتان را بسازید، بلکه با درگیری در کار خودتان، و ایجاد هر تغییری که دلتان می خواهد، لذت نیز خواهید برد.


اما پیش از هرچیزی ببینیم که برای داشتن یک سایت، به چه عناصری نیاز داریم و در ادامه ببینیم که چه روش هایی برای طراحی یا ساخت سایت وجود دارد.

شرکت طراحی یا ساخت سایت دانا و توانا

ساخت سایت رایگان: افسانه یا حقیقت؟


یکی از پرتکرارترین موضوعاتی که در زمینه طراحی سایت همیشه به گوشمان می خورد، مسئله "ساخت سایت رایگان" است! اما بیایید یک بار برای همیشه این بحث را تمام کنیم: آیا طراحی سایت رایگان واقعا ممکن است یا فقط یک افسانه ای برای به دام انداختن علاقه مندان کم تجربه است؟ شما چه فکر می کنید؟ بگذارید برایتان توضیح بدهم: اگر کسی ادعا کند که فرضت طراحی سایت رایگان را به شما می ‎دهد در حقیقت هم به شما دروغ گفته و هم حرف راستی زده است! چطور؟

شما برای اینکه وبسایت خودتان را بسازید، به یک سری مصالح نیاز دارید. تمامی این مصالح را در ادامه مقاله برای شما توضیح داده ام ولی در این بخش می خواهم به روش دیگری مطلب را برای شما باز کنم! تا حالا دیده اید که بناها برای درست کردن سیمان از یک ظرف خاص استفاده می کنند؟ اسم آن ظرف استانبولی است. حالا برای درست کردن این ماده، شما به ظرف، آب و سیمان احتیاج دارید. من هم سر و کله ‍ام پیدا می شود و به شما پیشنهاد ساخت دیوار رایگان را می دهم، اما چطور؟

اگر شما خودتان کارتان را انجام بدهید، باید آجر، سیمان، آب و ظرف را خودتان تهیه کنید ولی من ظرف و آب را به شما مجانی می دهم، اما آجر و سیمان را دوبرابر قیمت بازار با شما حساب می کنم! مدعیان طراحی سایت رایگان هم تقریبا چنین کاری با مردم می کنند، ولی کمی با کلاس تر و مودبانه تر! پس الان متوجه قضیه شدید؟

ساخت سایت را از کجا شروع کنیم؟


تا به حال به ساختار یک مغازه دقت کرده اید؟ به اینکه چگونه باید سازماندهی شود تا بیشترین کارایی را داشته باشد؟ خب ساخت وبسایت هم دقیقا همینطور است! یعنی چه؟

در ساختن یک مغازه شما به چهار مورد اصلی نیاز دارید: نام مغازه، مکان، دکور، و مدیریت. در ایجاد وبسایت هم دقیقا به همین چهار مورد نیاز دارد: دامنه (نام)، هاست (مکان)، قالب (دکور)، و سیستم مدیریتی (مدیریت).


قدم اول: انتخاب دامنه (با چه نامی می خواهید شناخته شوید؟)


هر صفحه اینترنتی، برای اینکه از بقیه صفحات جدا شود دارای یک شماره است (دقیقا مثل شماره ملی که برای هر شخص مجزا است) و اگر شما بخواهید وارد آن صفحه بشوید، باید شماره اش را وارد کنید. اما از آنجایی که حفظ کردن شماره های طولانی کار بسیار سختی است، اینترنت به جای آن از کلمات استفاده می کند.

دامنه هم دقیقا مشخصات یک صفحه اینترنتی است که به جای شماره، با اسم خاصی ذخیره شده است. برای مثال، دامنه سایت وبلاگ یا سایت ساز آنلاین بصورت www.sitesaz.online است و شما با دیدن آن سریع تشخیصش می دهید.

برای اینکه کار شما راحت بشود، چند مقاله جامع و مفید دیگر هم در زمینه دامنه برای تان آماده کرده ایم:
دامنه چگونه ثبت می شود؟
پسوندهای مختلف دامنه ها را بشناسید.
چگونه یک دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

قدم دوم: انتخاب هاست (به چقدر فضا نیاز دارید؟)


همانطور که برای قرار دادن اطلاعات روی گوشی نیاز به رم دارید، برای قرار دادن اطلاعات روی اینترنت هم نیاز به فضا دارید که به این فضا، هاست گفته می شود. اما فضایی که اینترنت به شما پیشنهاد می دهد، امکانات دیگری هم دارد که از جمله آن ها سرعت، امنیت و پشتیبانی است. به علاوه، شما برای اینکه بتوانید چنین فضایی را در اینترنت در اختیار داشته باشید باید هزینه ای بصورت ماهیانه یا سالیانه پرداخت کنید.

حالا که بصورت کلی در مورد هاست اطلاعات به دست آوردید، بهتر است سری به مقاله "هاست و هر آنچه باید درباره آن بدانید" بزنید تا دیگر جای سوالی برای تان باقی نماند.

قدم سوم: قالب (چه شکلی می خواهید باشید؟)


فرض کنید شما وبسایت تان را ساخته اید و یک کاربر وارد آن شده و در محیط خاصی قرار می گیرد. این محیط همان قالب یا پوسته وبسایت شما است. متاسفانه قالب یکی از مواردی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است اما به نظر ما یکی از موثرترین عوامل در موفقیت وبسایت شما، قالب است. می پرسید چرا؟

قالب خوب مثل یک نقشه دقیق عمل می کند و کاربر را راهنمایی می کند.
قالب خوب از لحاظ بصری بسیار زیبا است و می تواند در جذب مشتری نقش بسیار مهمی ایفا کند.
اگر قالب وبسایت شما زیبا و منسجم باشد، در برندسازی شما تاثیر خواهد گذاشت.
شما به دنبال کلیک نیستید، بلکه دنبال کاربرانی هستید که در وبسایت شما بگردند و شما را بشناسند. هیچ چیز مثل یک قالب زیبا و محتوای مفید نمی تواند کاربر را در وبسایت شما نگه دارد.
اگر بتوانید کاربران را به کمک محتوا و قالب زیبای خودتان در وبسایت نگه دارید، راحت تر می تواند آن ها را به مشتری تبدیل کنید.
مهم تر از همه، یک قالب خوب خیلی سریع می تواند شما را از رقیب هایتان متمایز کند.

حالا با در نظر گرفتن این ها، شما در انتخاب قالب دو گزینه پیش روی خودتان دارید:

قالب های آماده


گزینه اول شما این است که می توانید از بین قالب هایی که از قبل طراحی شده و آماده هستند، انتخاب کنید.چنین قالب هایی معمولا به هزینه کمی نیاز دارند. به علاوه، این نوع قالب ها با اینکه از پیش آماده شده هستند اما امکان ویرایش هم به شما می دهند ولی مشکل اینجاست که قابلیت ویرایش این نوع قالب ها چندان هم زیاد نیست و ممکن است کمی برای تان مشکل ساز باشد.

قالب های سفارشی


همانطور که از اسمش پیداست، این قالب ها توسط خود شما سفارش داده می شوند و دقیقا طبق سلیقه شما ساخته می شوند. بهتر است همینجا خدمت تان عرض کنم که قالب های سایت ها با توجه به کارکردشان طراحی می شوند. یعنی چه؟ یعنی اینکه ممکن است شخصی برای یک موسسه آموزشی و شخص دیگری برای کاربرد پزشکی، نیاز به قالب داشته باشد. پس طراحی و ساخت این دو قالب با یکدیگر فرق خواهد داشت.

علاوه بر چیزی که گفتیم، قالب های سفارشی به هزینه بیشتری نیاز دارند.

اگر می خواهید کامل متوجه منظورم شده و حتی چند نمومنه کار هم ببینید، می توانید سری به قالب های آماده وبلاگ یا سایت ساز آنلاین بیندازید.

سیستم مدیریتی


هر وبسایت نیاز به یک سیستم مدیریتی دارد. چرا؟ چون شما برای بارگذاری، ویرایش و به روزرسانی محتوای وبسایت خودتان نیاز به مدیریت دارید. اما مانند بسیاری از حیطه های مدیریتی، مدیریت سیستم هم سختی های خودش را دارد. اما خوشبختانه در سال های اخیر، به لطف نرم افزارهای ارائه شده در بازار، این کار هم تا حد زیادی ساده و آسان شده است. اگر خیلی کلی بخواهم بگویم، سیستم های مدیریتی به دو دسته تقسیم می شوند:

سیستم مدیریت محتوا (CMS)


این نوع از سیستم ها، گزینه های متنوعی را به شما می دهند که می توانید با استفاده از آن ها، وبسایت تان را مدیریت کنید. نرم افزارهایی مانند ووردپرس (Wordpress) و جوملا (Joomla)، که دو تا از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا هستند، گزینه های زیادی به شما می دهند.

سیستم های مدیریت محتوا هرکدام چقدر استفاده شده اند؟


لازم است بگویم که اگر بخواهید از این نرم افزارها (یا نرم افزارهای مشابه) استفاده کنید، باید دامنه، هاست و قالب را بصورت جداگانه خریداری کرده و بابت هر کدام هزینه جدایی پرداخت کنید. کمی سخت است، نه؟ نگران نباشید. مورد بعدی، چاره کار شماست!

البته اگر تصمیم به استفاده از سیستم های مدیریت محتوا گرفته اید، می توانید از مقاله هر آنچه باید در مورد سیستم های مدیریت محتوا بدانید، استفاده کنید.

سایت ساز/فروشگاه ساز


بهینه ترین و کم هزینه ترین راه مدیریت وبسایت، استفاده از سایت ساز/فروشگاه ساز است. چرا؟ چون وقتی از سایت ساز استفاده می کنید، تمامی امکانات مانند دامنه و هاست و ایمیل اختصاصی و درگاه پرداخت را یکجا و بصورت یک پکیج دریافت می کنید. علاوه بر آن، اگر از این روش استفاده کنید، دامنه تان را خودتان انتخاب می کنید و همچنین نیازی به خرید هاست نخواهید داشت. همچنین سایت سازها قالب های آماده متنوعی را ارائه می دهند تا دست شما در انتخاب باز باشد!

البته این ها تنها مزایای سایت سازها نیستند! اگر از سایت ساز استفاده کنید، می توانید برای وبسایت خودتان پشتیبانی دائمی داشته باشید. به علاوه، سایت سازها برای مدیریت و ویرایش مطالب شما، امکانات بهینه تر و متنوع تری ارائه می دهند. به اضافه، اگر بازهم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و می خواهید بدانید که اصلا چرا باید با سایت ساز کار کنید و این کار چه سودی برای شما دارد، حتما نگاهی به مقاله 35 دلیل برای آنکه سایت ساز وبلاگ یا سایت ساز آنلاین را انتخاب کنید بیندازید.

نکته جالب این اینجاست که شما تمامی این امکانات را فقط و فقط با خرید یک بسته می توانید داشته باشید و درضمن هیچ نیازی به هزینه های اضافی هم نخواهید داشت! اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری از امکانات وبلاگ یا سایت ساز آنلاین داشته باشید، می توانید نگاهی به بسته ها و قیمت های طراحی سایت بیندازید.

خب چه تصمیمی می گیرید؟

تبریک! شما با خواندن این مقاله، کلی اطلاعات جدید و مفید در مورد ایجاد وبسایت جمع کردید و حالا می توانید با اطمینان خاطر، کارتان را شروع کنید. اگر در هر بخشی از این مقاله، سوالی برای تان پیش آمده است، به راحتی می توانید سوال تان را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما باشیم.

مشاوره طراحی سایت دانا و توانا

مشاوره تلفنی ، آنلاین و غیر حضوری رایگان طراحی سایت و سئو توسط شرکت «دانا و توانا» در تهران , مشهد , اصفهان , کرج , شیراز , تبریز , قم , اهواز , کرمانشاه , ارومیه , رشت , زاهدان , همدان , کرمان , یزد , اردبیل , بندرعباس , اراک , اسلامشهر , زنجان , سنندج , قزوین , خرم آباد , گرگان , سارئ , شهریار , قدس , کاشان , ملارد , دزفول , نیشابور , بابل , خمینی شهر , سبزوار , گلستان , آمل , پاکدشت , نجف آباد , بروجرد , آبادان , قرچک , بجنورد , ورامین , بوشهر , ساوه , قائم شهر , بیرجند , نسیم شهر , سیرجان , خوی. با شماره 09128981231 تماس بگیرد.