The difference Domain Authority and Page Authority

تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی و تاثیر بر سئو

شما در حال خواندن مقاله "تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی" هستید. تفاوت دامین آتوریتی (Domain Authority) و پیج آتوریتی (Page Authority) در اعتبار و ارزش وب سایت ها می باشد هر چه اعتبار وب سایت بیشتر باشد ارزش صفحات آن وب سایت نیز بیشتر خواهد بود. برعکس با دامین آتوریتی پایین پیج آتوریتی آن سایت نیز کاهش پیدا می کند.

تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی

تفاوت دامین آتوریتی (Domain Authority) و پیج آتوریتی (Page Authority). تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی در بررسی صفحات مختلف وب سایت و براساس قدرت و شهرت آن سایت می باشد یعنی بر اساس اعتبار و ارزش وب سایت می باشد.

اگر از همراهان سئو دانا و توانا باشید طبیعتا مطالبی که درباره دامین آتوریتی و پیج آتوریتی برایتان منتشر کرده ایم را مطالعه کرده اید. امروز و در تکمیل دو مطلب قبلی می خواهیم درباره تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی اطلاعات مختصری را در اختیار شما همراهان سئو ایران قرار دهیم.

قبل از اینکه بخواهیم درباره تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی برایتان توضیح دهیم بار دیگر به اختصار به تعریف این دو معیار بررسی جستجو در گوگل می پردازیم.

Domain Authority & Page Authority

پیج آتوریتی

PA یا همان پیج آتوریتی همانطور که قبل هم اشاره کردیم به بررسی صفحات مختلف وب سایت ها می پردازد. که مقدار آن معمولا برای صفحات اولیه وب سایت بیشتر از دیگر صفحات سایت می باشد. اما نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که در برخی از موارد امکان این وجود دارد که اعتبار صفحات دیگر نسبت به صفحه اول وب سایت مورد نظر شما بیشتر باشد. همانطور که می دانید پیج آتوریتی از بین اعداد ۰ تا ۱۰۰ می باشد که هرچه این اعداد به ۱۰۰ نزدیک تر باشد طبیعتا اعتبار آن صفحه بیشتر خواهد بود.

دامین آتوریتی

با وجود وب سایت های بسیاری که در فضای مجازی و اینترنت فعالیت دارند بسیار زیاد می باشد و برخی دارای کیفیت بیشتر و کارایی بهتری نسبت به دیگر وب سایت ها می باشند. وب سایت هایی را که معیار اندازه گیری آنها براساس قدرت و شهرت آن سایت در تمام صفحات نمایش داده می شود را دامین آتوریتی می گویند. در حقیقت domain athurity اعتبار دامنه وب سایت است. اعدادی که برای دامین آتوریتی برای امتیاز در نظر گرفته می شود بین ۱ تا ۱۰۰ می باشد و مانند پیج آتوریتی هر چه این اعداد برای وب سایت بزرگتر باشد اعتبار آن وب سایت بیشتر خواهد بود و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیز برای آن راحت تر می باشد.

تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی

تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی

Domain Authority که همان اعتبار دامنه نیز می باشد در حقیقت اعتبار یک وب سایت را نمایش می دهد برای مثال دامین آتوریتی را خانواده معروفی در منطقه خود فرض کنید که همه آنها را می شناسند در اینجا دامین آتوریتی همان خانواده است که اعتبار بسیاری در محله شما دارد. اما Page Authority که به آن اعتبار صفحه وب سایت می گویند در مثال فوق نقش اعضای خانواده را ایفا می کند مثلا اعتبار فرزند کوچک در خانواده نسبت به فرزند بزرگتر کمتر است و یا برعکس این اعتبار در حقیقت همان دامین آتوریتی می باشد. بنابراین تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی در اعتبار و ارزش وب سایت ها می باشد هر چه اعتبار وب سایت بیشتر باشد ارزش صفحات آن وب سایت نیز بیشتر خواهد بود و برعکس با دامین آتوریتی پایین پیج آتوریتی آن سایت نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

تاثیر دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بر سئو

پیج آتوریتی و دامین آتوریتی در واقع مانند کارنامه پایان ترمی می باشد که دانش آموزان دریافت کرده و نتیجه چند ماه خود را شاهد هستند. زمانیکه وب سایت شما به خوبی و با اصول درست سئو و مدیریت شده باشند نتیجه به دست آمده در نتایج جستجو موتورها نیز طبیعتا بهتر خواهد بود.
page authority کارنامه دریافتی همان صفحات وب سایت شما می باشد که نمایش داده می شوند و Domain Authority همان اعتبار و ارزش سایت شما می باشد. بنابراین هر چه سئو سایت خود را اصولی تر مدیریت کنید ارزش و اعتبار بهتر و بیشتری را در نتایج جستجو موتورها در گوگل بدست خواهید آورد و رتبه و جایگاهی را که شایسته وب سایت شما باشد در گوگل خواهید داشت.

چه مقداری برای دامین اتوریتی و پیج اتوریتی مناسب است؟

  • عدد بالای ۷۰ بسیار بالا و ایده آل است! کمتر سایتی در ایران چنین است!
  • عدد ۶۰ و بالاتر بسیار بسیار عدد مناسبی است.
  • عدد ۵۰ و بالاتر نشان از قدرتمند بودن یک سایت یا صفحه است.
  • عدد ۴۰ تا ۵۰ عدد مناسبی است و بسیاری از سایت های معتبر بین ۴۰ تا ۵۰ هستند.
  • عدد ۳۰ عدد پایینی نیست ولی آنچنان هم، نشان از قوی بودن سایت نیست.
  • عدد ۲۰ برای سایت های تازه تاسیس، ممکن است عدد مناسبی باشد و کمتر از آن، عدد پایینی است.

نکته های مهم درباره دامین اتوریتی و پیج اتوریتی:

تمام اعداد بالا، برای پیج اتوریتی صفحه نخست وب سایت تخمین زده شده است و طبیعتا دامین اتوریتی عدد کمتری (با اختلاف حدود ۱۰ تایی) می شود.

صفحات داخلی و پست های جدید، در بسیاری از مواقع، پیج اتوریتی برابر با یک یا صفر دارند و این نشان از ضعیف بودن آن صفحات نیست.

این دو فاکتور، درباره صفحات یا دامنه هایی که حاصل از ریدایرکت هستند (یعنی آدرس صفحه یا دامنه عوض شده است)، معمولا دارای خطاست و اعتبار آدرس قبلی، به آدرس جدید منتقل نمی شود. لذا ممکن است، یک سایت قدرتمند را ببینید که دامین اتوریتی یا پیج اتوریتی پایینی داشته باشد.

ممکن است صفحه نخست وب سایتی دارای پیج اتوریتی بین ۳۰ تا ۵۰ باشد، اما سایتی بسیار ضعیف و حتی اسپم باشد (مانند سایت های ضعیفی که دارای پیج رنک بالایی هستند). البته تقریبا غیر ممکن است که یک وب سایت ضعیف پیج اتوریتی بالای ۵۰ داشته باشد. در کل این دو مشخصه، مواردی نیستند که بخواهید حساب کاملی روی آنها باز کنید و همانند بسیاری از فاکتور های دیگر سئو، حتی فاکتور های رسمی مثل پیج رنک که توسط خود گوگل، ارائه شده بود، قابل تکیه نیستند. همه فاکتور های سئو همیشه در کنار هم، می توانند مفید باشند، نه به صورت تکی.

تفاوت بین دامین اتوریتی و پیج رنک چیست؟

دامین اتوریتی امروزه بیشتر از پیج رنک استفاده می شود. در واقع چند سالی که است که الگوریتم پیج رنک دیگر به روز نمی شود.

برای قدرت دامنه، قدرت هر صفحه به صورت جداگانه اندازه گیری می شود ولی در پیج رنک کل صفحه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اندازه گیری پیج رنک توسط گوگل انجام می شود ولی دامین اتوریتی با استفاده از موز توسعه یافته است.

پیج رنک تاثیر مستقیمی بر روی حضور سایت شما در SERP (نتایج جستجوی یک کلمه خاص در موتورهای جستجو) ندارد ولی دامین اتوریتی اثر مستقیم دارد.

معیارهای پیج رنک خیلی محدود است در واقع فقط لینک است ولی قدرت دامنه دارای معیارهای بیشتری است که در بالا بیان کردیم.

الگوریتم های دامین اتوریتیو نتایج حاصل از آن در هر ماه چند بار به روزرسانی می شود ولی پیج رنک چند سالی است که الگوریتم خود را تغییر نداده است.

ارزش دامین اتوریتی در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است اما ارزش پیج رنک نه تنها افزایشی نداشته است بلکه محبوبیت و استفاده از آن کاهش پیدا کرده است.

برای دامین اتوریتی معیارهای بیشتری نسبت به پیج رنک وجود دارد. رعایت این معیارها باعث افزایش قدرت دامنه شما می شود.


تفاوت بین دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چیست؟

معمولا دامین اتوریتی از پیج اتوریتی عدد کمتری است. دامین اتوریتی مربوط به اعتبار کل دامنه است، اما پیج اتوریتی فقط اعتبار یک صفحه (URL) را نشان می دهد. این مشخصه، همانند پیج رنک، برای صفحه نخست یک سایت، دارای مقدار بیشتری است و عددی بین صفر تا صد است. هر چه این عدد بالاتر باشد بهتر است و نشان از اعتبار و قدرت بیشتر در موتور های جستجو از جمله گوگل می باشد. ارتقای این عدد به صورت تصاعدی سخت می شود. برای مثال، رسیدن از صفر به ۲۰ بسیار آسان تر از رسیدن از ۲۰ به ۴۰ است و همینطور تا صد ادامه دارد. دامین اتوریتی توسط مجموع پیج اتوریتی صفحات سایت، محاسبه می شود.

این مقدار، بیشتر بر پایه مواردی همچون تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت ها (مشابه پیج رنک گوگل)، عمر دامنه یا صفحه، میزان signal هایی که از شبکه های اجتماعی دریافت کرده است و چند فاکتور دیگر، که کسی از نحوه محاسبه دقیق آن باخبر نیست، محاسبه می شود. اما سعی کرده اند، عددی ارائه دهند، که با الگوریتم های گوگل و سایر موتور های جستجو (تا جایی که بتوانند الگوریتم ها را حدس بزنند)، نزدیکی بیشتری داشته باشد.برچسب های A , DA چیست , Domain Authority , Domain Authority چیست , PA , PA چیست , Page Authority , Page Authority چیست , page rank , pagerank , pagerank چیست , SERP چیست , اعتبار دامنه , اعتبار صفحه , افزایش Domain Authority , افزایش Page Authority , افزایش پیج اتوریتی , افزایش دامین اتوریتی , پیج آتوریتی , پیج اتوریتی , پیج اتوریتی چیست , پیج رنک , پیج رنک چیست , تفاوت دامین اتوریتی و پیج اتوریتی , تفاوت دامین اتوریتی و پیج رنک , دامین آتوریتی , دامین اتوریتی , دامین اتوریتی چیست , قدرت دامنه , قدرت صفحه , می باشد.