بهترین شرکت برای استخدام در زمینه دیجیتال مارکتینگ کجاست | دانا و توانا


بهترین فرصت های شغلی دیجیتال مارکتینگ برای من چیست؟ استخدام در آژانس دیجیتال مارکتینگ مطلوب تر است یا استخدام در یک برند؟ بهترین مسیر شغلی برای کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟ به کدام شرکت بروم تا سریعتر پیشرفت کنم؟ در این مقاله قصد داریم تا با بررسی این موضوع، به شما کمک کنیم تا بهترین مسیر شغلی و سریعترین راه پیشرفت در زمینه دیجیتال مارکتینگ را برای خود بیابید.

برای یک دیجیتال مارکتر، فرصت های شغلی در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با فرصت های شغلی در یک برند تفاوت های بسیار زیادی دارد و به همین علت این دو حالت را باهم مقایسه خواهم کرد.

کجا می توانم خلاقیت خود را بیشتر بروز دهم؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که در یک آژانس کار کنید یا یک سازمان، باید مشخص کنید که خلاقیت برای شما چقدر اهمیت دارد و سپس به این فکر کنید که کجا می توانید آن را بروز دهید.

آژانس: یک آژانس دیجیتال مارکتینگ این فرصت را در اختیار شما قرار خواهد داد که خلاقیت خود را در حوزه های مختلف و روی برندهای گوناگون پیاده کنید. شما به طور مداوم ایده های خود را روی نمونه های مختلف تست می کنید و نتیجه آن را می بینید. بارها و بارها برای ایده پردازی روی کیس های کاملا متفاوت جلسات طوفان فکری برگزار خواهید کرد و ایده های تازه به وجود خواهید آورد.

اگر به دنبال یک فضای سریع و هیجان انگیز با فرصت یادگیری و رشد سریع هستید، بهترین فرصت های شغلی دیجیتال مارکتینگ برای شما در آژانس دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

برند: کار کردن برای یک برند به شما این امکان را می دهد که راجع به یک گروه مخاطب هدف خاص به شناخت و درک بسیار دقیقی برسید، امکانی که در یک آژانس کمتر وجود دارد. با کار کردن در یک برند، فرصت بیش تری برای تفکر بلندمدت و استراتژیک دارید و متمرکزتر خواهید بود.

اگر به برند علاقه خاصی دارید و می خواهید آن را شکوفا کنید، یک کمپین برای آن طراحی کنید و کنترل آن را به عهده بگیرید کار کردن در یک برند برای شما مناسب است.

کجا می توانم بیش تر یاد بگیرم؟

برای پاسخ دادن به این سوال و تشخیص بهترین فرصت های شغلی دیجیتال مارکتینگ برای یک دیجیتال مارکتر، باز هم کار کردن در آژانس و برند مطرح می شود چراکه این دو تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. در ادامه به ظرفیت های هرکدام از این دو محیط اشاره خواهم کرد.

در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

ابزارهای مختلف: ابزارهای بسیار زیادی برای راهکارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که بسته به پروژه می توان از آن استفاده کرد. کار در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ توانایی کار با ابزارهای مختلف را برای شما به ارمغان می آورد و دید شما را برای حل هر مسئله ای در این حوزه گسترده تر می کند.

مهارت مدیریت مشتری: در یک آژانس ویژگی های فردی شما برای کار و ارتباط با افراد و مشتری ها توسعه یافته و پیشرفت می کند. به مشتری ها کمک خواهید کرد به اهداف و انتظارات خود برسند. شما یاد می گیرید کار خود را به بهترین نحو پرزنت کنید و از آن دفاع کنید.

مهارت مدیریت زمان: اکثر آژانس ها با توجه به نوع پروژه و قرارداد، مدت زمان کاری که پروژه نیاز دارد را تخمین می زنند و بر مبنای آن کار می کنند. در یک آژانس شما یاد می گیرید که چگونه در قبال زمان مسئولانه عمل کنید و به ازای نفر- ساعت گزارش دهید.

مهارت انطباق پذیری: در یک آژانس، شما یاد می گیرید که تحت فشار فکر کنید و واکنش نشان دهید، می آموزید که انعطاف پذیر باشید و مسائل را با استفاده از اطلاعات هرچند کوتاه حل و فصل کنید.

مهارت مولتی تسک: شما توانایی مدیریت چند مشتری به صورت همزمان را به دست خواهید آورد به صورتی که از کیفیت کار استاندارد کاسته نشود.

نتورک: دیجیتال مارکترها در آژانس های دیجیتال به راحتی می توانند ارتباطات خود را افزایش دهند و نتورک بسازند. در یک آژانس دیجیتال دفعات ارتباط با رسانه ها، اینفلوئنسرها و افراد متخصص در حوزه های مختلف بسیار زیاد است و این یک فرصت برای افراد است که با یکدیگر آشنا شوند و بستر همکاری در آینده را ایجاد کنند.