سئو کار حرفه ای، کارشناس یا متخصص سئو کیست؟

سئوکار کیست؟ کار سئو چیست؟ متخصص سئو کیست؟ سئو کار کیست؟


سئوکار کیست؟

کار سئو چیست؟ متخصص سئو کیست؟ سئو کار کیست؟ یا به عبارتی Search engine optimization specialists, or SEO specialists. سئو کار حرفه ای، کارشناس یا متخصص سئو کیست؟ متخصص سئو به چه کسی گفته می شود؟چگونه می توان متخصص سئو شد؟ آیا کسب و کار ما نیز به یک متخصص سئو نیازمند است؟ متخصص سئو چه مهارت هایی دارد؟ متخصص سئو کیست و چه می کند؟ متخصص سئو را، کارشناس سئو یا سئوکار یا مشاور سئو هم می گویند. اینترنت , سئو , seo , بهینه سازی موتور جستجو , بهینه سازی وب سایت , سئو کار , سئو کار حرفه ای ,

سئوکار کیست؟ کار سئو چیست؟ متخصص سئو کیست؟ سئو کار کیست؟ یا به عبارتی Search engine optimization specialists, or SEO specialists

سئو کار یا کارشناس سئو کیست | چگونه متخصصی سئو شویم - دانا و توانا


سئو کار کیست ؟ مراحل تبدیل شدن به یک متخصص سئو

سئو کار ، متخصص سئو یا کارشناس سئو اصطلاحی است که امروزه بسیار شنیده می شود و افراد زیادی هستند که دوست دارند سئو کار شوند و بتوانند از این طریق به درآمد برسند و افرادی هم هستند که می خواهند برای وب سایت خود یک سئو کار حرفه ای استخدام کنند ، در این مقاله شما با تعریف متخصص سئو ، وظایف یک سئو کار حرفه ای ، راه های تشخیص یک سئو کار خوب و روش های تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای آشنا می شوید.

 • نواع متخصص سئو
 • روش تشخیص سئو کار ناشی
 • ویژگی‌های یک متخصص سئوی حرفه‌ای:
 • معرفی وظایف یک سئو کار:
 • چگونه می‌توانیم یک سئو کار خوب و متخصص شویم:
 • مراحل تبدیل شدن به سئوکار حرفه‌ای:

سئوکار، متخصص سئو یا کارشناس سئو کیست؟

سئو کار یا کارشناس سئو به کسی گفته می شود که توانایی این را دارد که رتبه وب سایت را در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر مثل بینگ ، یاهو و … افزایش دهد ، سئوکار فردی هست که دانش خوبی در مورد اصول کارکرد موتور جستجوی گوگل و قوانین آن دارد، متخصص سئو با رعایت کردن آن اصول و قوانین در وب سایت کمک می کند رتبه سایت در گوگل افزایش پیدا کند .

انواع متخصص سئو :

سئو کارها و متخصصین سئو به ۲ دسته تقسیم بندی می شوند که هر کدام کار سئو و بهینه سازی سایت را انجام می دهند ولی با روش های متفاوتی این کار را انجام می دهند که در زیر هر دو نوع سئو کارها را معرفی می کنیم .

متخصص سئو کلاه سفید :

سئو کلاه سفید (white hat seo) نوعی از روش سئو سایت محسوب می شود که توسط آن سئو کار با استفاده از اصول و قوانین موتور جستجو سایت را بهینه سازی و سئو می کند، سئوی کلاه سفید اصولی ترین روش سئوی سایت محسوب می شود ، این روش مورد تایید موتور های جستجو می باشد.

متخصص سئو کلاه سیاه :

سئو کلاه سیاه (black hat seo) نوعی از روش سئوی سایت محسوب می شود که توسط آن سئو کار با استفاده از روش هایی سعی در گمراه کردن موتور های جستجو دارند و به این روش کار سئو و بهینه سازی سایت را انجام می دهند، سئو کارهای کلاه سیاه مورد تایید موتور های جستجو نیستند و موتور های جستجو همواره در حال مبارزه با سئوی کلاه سیاه هستند .

ویژگی های شخصیتی یک متخصص سئوی خوب :

سئو هم مانند هر تخصص دیگری نیاز به برخی ویژگی های شخصیتی دارد و فرد سئو کار باید این ویژگی ها را داشته باشد یا اگر ندارد تلاش کند تا این ویژگی ها را در خود ایجاد کند

 • یادگیری مداوم روش های جدید سئو و بهینه سازی سایت :

یک سئو کار خوب و حرفه ای همواره در حال یادگیری هست و روزی نیست که به دنبال پیدا کردن روش های جدید برای سئو کردن سایت در سایت های داخلی و خارجی نباشد.

 • اطلاع از جدیدترین الگوریتم های موتور جستجو :

متخصص سئو از تمامی الگوریتم های گوگل اطلاع دارد و به تمامی قوانین الگوریتم های جدید و قدیم تسلط دارد .

 • داشتن هدف و زمانبندی مشخص :

یک کارشناس سئوی حرفه ای دارای اهداف مشخص و زمان بندی شده برای سئوی وب سایت می باشد و با داشتن استراتژی دقیق و مشخص روی سئوی سایت کار می کند و نتایج عالی برای سایت ها ایجاد می کند .

معرفی وظایف یک سئو کار:

 • ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز
 • ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس
 • سرچ کلمات کلیدی و ساخت پلن کلمات کلیدی
 • ساخت فایل robots.txt و sitemap.xml و معرفی آن به گوگل
 • بررسی وضعیت سرعت سایت و افزایش سرعت سایت
 • بکاپ گرفتن از اطلاعات وب سایت به صورت روزانه
 • رفع ارور های موجود در گوگل سرچ کنسول
 • رفع مشکل صفحات و عنوان های تکراری
 • بررسی بازدید روزانه سایت
 • افزایش دومین آتوریتی سایت
 • تحلیل سایت رقبا
 • ایجاد بک لینک های قوی برای سایت
 • ایجاد و یا خرید سوشال سیگنال قوی
 • دادن گزارش هفتگی و ماهیانه از وضعیت سایت به مشتری

چگونه می توانیم یک سئو کار خوب و متخصص شویم :

برای تبدیل شدن به کارشناس سئو اولین کاری که باید بکنید این است که تمامی مقالات منتشر شده در سایت های آموزش سئو فارسی و انگلیسی را مطالعه کنید ، سعی کنید از یک سئو کار با تجربه برای گرفتن مشاوره استفاده کنید ، سئو کار بسیار سخت و حساسی هست و از روی احساس نباید کاری انجام داد چون عواقب بدی برای وب سایت خواهد داشت

شما می توانید بعد از مطالعه مقالات منتشر شده در ویتامین سایت و مشاهده ویدیو های رایگان سایت از کارشناسان ویتامین سایت برای ورود به حوضه سئو مشاوره بگیرید .

مراحل تبدیل شدن به سئوکار حرفه‌ای:

تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای کار بسیار سخت و زمان بری هست و نیاز به زمان زیادی دارد ، شما برای اینکه بتوانید به یک سئوکار خوب تبدیل شوید باید اول ویژگی های شخصیتی یک سئوکار را در خود ایجاد کنید ، بعد طبق مراحل گفته شده در زیر عمل کنید تا بتوانید به یک کارشناس سئوی حرفه ای و با تجربه تبدیل شوید :

 • مرحله اول : تمامی مقالات فارسی و انگلیسی مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه کنید ، در هنگام مطالعه مقالات در یک دفتر نکات مهم را یادداشت کنید و حتما به صورت متمرکز مطالعه کنید یعنی روی یک موضوع خاص ( مثل : سئوی داخلی ، سئوی خارجی ، لینک سازی و … ) از سئو تمرکز کنید و تمامی مقالات آن بخش را بخوانید بعد سراغ مقالات بعدی بروید

لیست سایت های خارجی سئو :

 • مرحله دوم : تمامی ویدیو های مربوط به سئو در یوتیوب را مشاهده کنید
 • مرحله سوم : در کنار سایت اصلی خود یک سایت تست ایجاد کنید و یادگرفته های خود را قبل از اعمال روی سایت اصلی روی سایت تست اعمال کنید تا روی سایت اصلی تان مشکل جدی پیش نیاید
 • مرحله چهارم : تمامی تجربیات خود را در حین یادگیری و تست روی سایت ثبت کنید و در یکی از فولدر های سیستم بخشی را داشته باشید و تجربیات تان را همراه با اسکرین از کارهای انجام داده و نتایج بدست آمده را قرار دهید .

سئوی سایت کار بسیار سخت و پر زحمت می باشد ، فقط افرادی می توانند در این کار موفق شوند که دارای علاقه شدید و پشتکار زیاد باشند و با تمام وجود روی یادگیری سئو وقت بگذارند و تجربه کسب کنند تا بعد از گذشت مدتی تبدیل به یک سئو کار حرفه ای شوند ، پیدا کردن سئو کار خوب و با تجربه هم کار ساده ای نیست ، برای شرکت هایی که دنبال سئو کار هستند ، این کار بسیار سخت و پیچیده است ، البته اگر موارد گفته شده در بالا خوب مطالعه کرده باشید و با ویژگی های یک سئو کار خوب آشنا شده باشید می توانید سئو کار ماهر را از سئو کار ناشی تشخیص دهید و در دام سئو کار های شیاد نیفتید .متخصص سئو ترجمه SEO Specialist می باشد. اما مانند اکثر امور که در ایران با کل دنیا متفاوت است، در ایران برای متخصص سئو بیشتر لفظ سئوکار استفاده می شود (و اکثر کسانی که با VPN سرچ می کنند کلمه ” مشاور سئو ” را انتخاب می کنند). براساس آمار گوگل ترندز واژه سئوکار در سال های 2010 در ایران شروع به استفاده شد.

خیلی از صاحبان سایت ها به دنبال سئوکار حرفه ای هستند و برای آن اقدام به استخدام سئوکار می کنند. آن ها به دنبال بهینه سازی سایت خود هستند و می دانند با این کار، بهبود جایگاه سایت در گوگل را خواهند داشت.

در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت:

متخصص سئو به چه کسی گفته می شود؟

چگونه می توان متخصص سئو شد؟

آیا کسب و کار ما نیز به یک متخصص سئو نیازمند است؟

متخصص سئو چه مهارت هایی دارد؟

خلاصه که

متخصص سئو کیست و چه می کند؟

این روزها اگر نگویم همه، باید بگویم بخش اعظمی از مدیران کسب و کارهای آنلاین دغدغه حضور در صفحه اول گوگل را دارند. (البته 3 لینک اول بیشتر حائز اهمیت است). اینجاست که همه به فکر بهینه کردن سایت های خود برای موتورهای جستجو یا همان بهینه سازی سایت می افتند. پس تقاضا برای سئو (بهینه کردنی برای موتورهای جستجو) بالا می رود. هر زمان که تقاضا بالا می رود پشت سر خود عده ای سود جو و کم سواد بعد از آنان عده ای بی سواد، وارد مارکت می شوند. برخی از مدیران سایت ها هم کلا در باغ نیستند و فقط از فعالیت آنلاین داشتن یک وب سایت را می دانند و بس. (که این افراد مخاطب بحث ما نیستند)

امروز روز آنقدر تقاضا برای سئو بالا است که نه تنها متخصص های سئو بلکه آن هایی که سئو را در حد مقدمه فرا گرفته اند هم برای خود می توانند پروژه ای بگیرند.

سئو تضمینی:

وعده تبدیل کردن یک سایت معمولی به یک سایت پربازدید (با ترافیک بالا) در صفحه اول گوگل، آنقدر شیرین است که به سختی می توان دست رد به آن زد. با همین وعده است که از اعتماد صاحبان سایت سوء استفاده می کنند. بی شک سئو مناسب، باعث رونق کسب و کار صاحبان سایت می شود و این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست.

سئو و سئو کردن از آن دسته فعالیت هایست که مانند تمام کسب و کارهای دیگر مدعی زیاد دارد. به عمل که می رسد متوجه می شوید که اطلاعاتِ شخص به ظاهر متخصص سئو، به میزان کافی نیست.

در نظر داشته باشید که سئو سایت، مانند نمره سر کلاس از 20 نیست. مانند رقابت کنکور است. خیلی مهم است که شما چقدر سعی و تلاش می کنید اما بدانید که نیمی از ماجرا هم رقبا هستند. اینجاست که وعده سئو تضمینی با مشکل برخورد می کند.

امکان دارد در زمینه ای رقابت بسیار کم باشد، خُب شما کمی تلاش کنید درصفحه اول گوگل هستید، چه بسا جزو 3 لینک اول

امکان دارد در زمینه ای رقابت بسیار شدید باشد، شما به راحتی حتی نمی توانید جزو 100 نتیجه اول (10 صفحه اول) گوگل باشید. مانند: فروش بلیط هواپیما، طراحی سایت

سئو قیمت ندارد

برای سئو هیچ قیمتی نمی شود در نظر گرفت. برای اینکه سئو تشکیل شده است از تعداد زیادی فعالیت و هر کدام برای خود کلی ریز کاری دارند که حتی پس از پیاده سازی هم امکان دارد اصلا متوجه نشویم. چیزی به نام قیمت سئو یا تعرفه سئو سایت وجود ندارد.

به همین دلیل یکی از مهمترین نکات در برون سپاری فعالیت سئو، صداقت در تجارتِ نفر یا شرکت سئوکار است. به دلیل اینکه خیلی از مسائل اصلا توضیح دادنی نیستند و خیلی از موارد هم نکاتی هست که براساس تجربه کسب شده و همین ها باعث موفقیت در کار متخصص سئو است. البته گفتن آن ها به کارفرما هم عایدی ندارد چون به احتمال فراوان اصلا متوجه نمی شود.

پس به رزومه، نحوه برخورد و صداقت متخصص سئو باید بسیار دقت کرد.

سئو یک فعالیت کوتاه مدت نیست، سئو می بایست به موازات نگهداری سایت دائما انجام شود. سئو یک فعالیت پیوسته و همه روزه است. به محض اینکه دست از آن بکشید پس از مدتی شاهد کاهش رتبه سایت خود در موتورهای جستجو خواهید بود. البته ناگفته نماند که سئو یکی از روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل و افزایش رتبه گوگل است اما به نظر من کم هزینه ترین، موثرترین و پایدارترین است.

سئو باعث می شود که سایت شما از گوگل ورودی بگیرد و این به دو دلیل بسیار مهم است:

 • کسی که از گوگل وارد سایت شما شده، احساس این را دارد که خودش شما را انتخاب کرده و حس خوبی دارد.(درصورتی که شما در جایگاهی در گوگل بودید که می بایست انتخاب می شدید، چیزی شبیه Merchandising)

Merchandising: حتماً شنیده‌اید که در سوپرمارکت ها و هایپرمارکت‌ها، محصولاتی که هم ارتفاع چشم مشتری هستند، شانس خریده شدن بیشتری دارند. مدیریت حضور فیزیکی قدرتمند در فروشگاه‌ها، خود دانش و تخصص بزرگی است که از آن به عنوان Merchandising نام برده می‌شود. (منبع: متمم )

 • معمولا زمانی عمل سرچ انجام می شود که در همان لحظه به آن محصول یا خدمت نیازمندیم. به همین دلیل تاثیر سئو از بنر بالاتر است. به عنوان مثال شما در سایتی در حال خواندن یک مقاله علمی هستید اما گوشه صفحه تبلیغ سماور است. اما شما که سماور لازم ندارید (حداقل در همان لحظه)

شرایط لازم برای تبدیل شدن به متخصص سئو:

 • اهل مطالعه و سرچ هستند – اطلاعات به روز بسیار مهم است

اگر اهل مطالعه نیستید یا دست به سرچتان زیاد قوی نیست بعید می دانم که بشود تبدیل به متخصص سئو شد. به عنوان مثال اگر قرار است سئو برای سایت وردپرس انجام دهد از اکثر پلاگین ها اطلاع داشته باشد. یا اکستنشن هایی که باعث سهولت کار بشوند را بشناسد. آگاهی از آپدیت های الگوریتم گوگل

 • اهل کشف رمز باشد – کنجکاو باشید (شاید در وهله اول فکر کنید این را هم می شد در دسته بندی قبلی قرار داد اما از آنجایی که برای من کنجکاو بون مهم بود ترجیح دادم تاکید کنم)

چون سئو علم نیست و حاصل یک سری تجربه است باید بتوانید در این آزمون و خطاها به دنبال جواب مناسب بگردید و خسته نشوید. مثلا شناخت ابزارهای سئو

 • زبان انگلیسی خوب باشد – به میزان لازم

به دلیل پیشرو بودن تکنولوژی و فعالیت های آنلاین می بایست زبان انگیسی شما خوب باشد تا در هر زمانی از سایت های معتبر بتوانید استفاده کنید و سوالات خود را از آن جا رفع کنید.

 • پیگیر باشید

پیگیری رمز موفقیت در تمام کسب و کارها است، اما تاکید من به دلیل این است که پیگیر بودن و دائما گزارش گرفتن و ممارست به خرج دادن از خصوصیات مهم متخصص سئو هست.

 • صبر و صبوری

سئو امری زمان بر، حوصله بر و وقت گیر است. پیچیدگی های خاص خودش را دارد. (خیلی وقت ها متخصص سئو می بایست برای یک کلمه کلیدی خیلی راحت 100 نتیجه اول گوگل را بخواند)

 • دقت بالا

سئو بسیار کار ظریفی است و دقت بالایی را طلب می کند.

تعدادی نکات مهم داخل پرانتزی:

 • رتبه الکسا و سئو دو چیز مختلف هستند. امکان دارد شما الکسای خوبی نداشته باشید اما در چندین کلمه کلیدی صفحه اول گوگل باشید.
 • متخصص سئو حیطه وظایف و کارهایش بسیار گسترده است اما می شود گفت با کمی اغماض که هیچ ربطی به برندینگ ندارد. پس سئو یک چیز است و برندینگ چیز دیگری.
 • وب سایت بدون سئو با نبودش تفاوتی ندارد.

بخشی از وظایف متخصص سئو:

 1. چک کردن robot.txt و sitemap
 2. بهینه کردن عکس ها
 3. چک کردن و تصحیح لینک های داخلی و خارجی
 4. بررسی URL ها
 5. چک کردن گوگل آنالیتیک
 6. چک کردن سرچ کنسول گوگل و رفع نواقص
 7. چک کردن ساختار سایت
 8. چک کردن PA، DA و mozrank
 9. بهینه سازی کدها
 10. پیگیری رتبه Alexa
 11. رفع خطاها و هشدارهای سایت
 12. بهینه کردن سرعت سایت
 13. رهگیری دائمی کلمات کلیدی و رتبه صفحات در گوگل
 14. چک کردن وضعیت هاست
 15. بررسی فعالیت در شبکه های اجتماعی
 16. بررسی کامل سئو محتوا
 17. تحلیل رقبا
 18. اهمیت به نسخه موبایل
 19. چک کردن ایندکس صفحات
 20. ازبین بردن بک لینک های بد
 21. راه اندازی سئو محلی در صورت لزوم
 22. تحقیق راجع به کلمات کلیدی مهم و استراتژیک (longtail و LSI keyword)
 23. انتخاب مناسب عنوان محتوا (عنوان جذاب)
 24. لینک بیلدینگ و راهنمایی خرید بک لینک در صورت نیاز

نکته بسیار مهم: متخصص سئو باید تا حدودی به اندازه مدیر همان کسب و کار از اطلاعات محصول و استراتژی شرکت اطلاع داشته باشد. (پیشنهاد من حدود 70 الی 80 درصد است)

تمرین متخصص سئو: دو تا محتوای صفحه را ببیند، بدون اینکه سرچ گوگل بزند، بتواند بگوید کدام از کدام بالاتر است. (با یک خطای خیلی کم)


سئو کار حرفه ای، کارشناس seo یا متخصص سئو کیست؟


اگر از یک سئوکار بپرسید که شغل او چیست احتمالا دچار کمی مکث شده و در حال کلنجار با خود برای پرسش به سوال شما می شود. احتمالا بعد از اینکه جواب سوال شما را با جمله “من یک سئو کار هستم” بدهد، با نگاه عجیب شما رو به رو می گردد.

در بعضی مواقع نیز آنها ممکن است پاسخ ساده تری به این شکل به سوال شما بدهند: “من در زمینه برنامه ریزی سایت ها برای گرفتن رتبه بالاتر در گوگل فعالیت می کنم.” با این پاسخ بسیاری از افراد قانع شده و در ذهن خودشان این کار را بسیار جالب تصور می کنند.

اما موضوعی که در این گونه مواقع ذهن سئوکاران را درگیر می کند اینست که آیا آنها می بایست به همین پاسخ کوتاه اکتفا کنند یا موارد بیشتری را درباره سئو به طرف مقابلشان بگویند.

بسیاری از سئو کارها توضیح درباره کار خود را به یک مسئله چالش بر انگیز تبدیل می کنند. اما اگر همه ما خوب دقت کنیم می بینیم که هر کسی در هر شغلی که فعالیت می کند اگر بخواهد دقیقتر درباره کار خود توضیحاتی دهد، احتمالا همه ما که در آن کار سر رشته ای نداریم دچار سردرگمی می شویم و از یک جا به بعد اصلا متوجه حرف های طرف مقابلمان نخواهیم شد.

با این حال در صنعت سئو دو مسئله ارتباطات و شفافیت، بسیار مهم هستند. به همین خاطر می توان به طور واضحی به این سوال پاسخ داد: “سئو کار کیست ؟”

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به افراد کمک می کند تا محصولات و اطلاعات موردنظرشان را توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ به راحتی بیابند. یک سئوکار یا متخصص سئو با آنالیز و مطالعه در این باره به جستجوی مواردی می گردد که محبوبیت آنها در موتورهای جستجو در حال افزایش است و با اجرای استراتژی ها و اقداماتی سعی می کند که نتایج جستجو را برای یک سایت مشخص بهبود ببخشد.

هدف نهایی از این کار، افزایش سطح ترافیک وب سایت با استفاده از کلمات و موضوعات کلیدیست. به گونه ای که کاربر پس از ورود به سایت، جذب آن شده و در عین حال وب سایت نیز بر اساس الگوریتم های پیشنهادی گوگل طراحی شده باشد.

موتورهای جستجو همواره در حال تغییر هستند و سئوکار ها می بایست متناسب با آن اطلاعات خود را به روز کنند. در اینجا با استفاده از یک مثال ماهیت کار را به شما نشان خواهیم داد. به عنوان مثال کلمه کلیدی “SEO” را در نظر بگیرید. نتایج جستجو برای این کلمه در سال های گذشته به این شکل بود:

در آن زمان (سال ۲۰۱۱) در رتبه یک و دو سایت های ویکی پدیا و گوگل قرار داشتند و بقیه نتایج جستجو نیز متعلق به آژانس های خدمات سئو بود. اما امروزه نتایج جستجو برای این کلمه کاملا متفاوت به نظر می رسد و به شکل زیر است:

و در ادامه به شکل زیر می باشد:

با یک نگاه متوجه می شویم که هیچ آژانس خدمات سئویی دیگر در بین نتایج صفحه اول قرار ندارد و در عوض جای خود را به سایت های آموزشی داده اند.

گوگل متوجه شد، افرادی که کلمه SEO را جستجو می کنند اغلب به دنبال کلیک بر روی سایت هایی هستند که اطلاعاتی را در این زمینه ارائه می دهند. بنابراین الگوریتم گوگل در این جهت تغییر یافت، به شکلی که پاسخگوی این خواسته کاربران باشد.

یک سئوکار حرفه ای می بایست قادر به شناسایی این تغییرات باشد، مفهوم آنها را درک کرده و استراتژی های جدید متناسب با آنها برای یک وب سایت وضع کند. به همین دلیل بسیاری از آژانس های خدمات سئو از این پس بود که به گسترش بخش وبلاگ و آموزش سئو خود پرداختند.

یک متخصص سئو یا کارشناس سئو دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

فاکتورهای زیادی برای رتبه دهی به سایت ها وجود دارد و درک اینکه کدام فاکتور بیشترین تاثیر را بر رتبه یک سایت مشخص دارد، کار بسیار سختیست. فعالیت یک متخصص سئو یا همان سئو کار، با صرفا چند ترفند و بک لینک در اینترنت خلاصه نمی شود. یک سئو کار می بایست همواره به دنبال کلمات کلیدی محبوب باشد و راه هایی را برای افزایش ترافیک سایت ایجاد کند. به دنبال این افزایش ترافیک نیز احتمال برخورداری از مشتری بیشتر می گردد.

بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو به معنی آگاهی از این فاکتور ها و راه اندازی تاکتیک های جدید و متناسب با آنهاست. با این حال با تغییر رویه کار موتورهای جستجو، دیگر نمی توان به روش های سئو قدیمی اتکا کرد. سئو مدرن چیزی بیشتر از اتکا به کلمات کلیدی و متا تگ هاست.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که سئوکار ها می بایست بر آن مسلط باشند و این مسئله مهارت بالایی را می طلبد. اگر این موارد در سطوح پایین تری بخواهیم بیان کنیم، در حالت کلی یک متخصص سئو می بایست قادر به درک موارد زیر باشد:

 • چرا لینک ها مهم هستند
 • سئو داخلی چگونه بر رتبه صفحه تاثیرگذار است
 • سئو خارجی چگونه بر رتبه صفحه تاثیرگذار است
 • چرا تولید و بازاریابی محتوا برای هر نوع بازاریابی آنلاینی ضروریست
 • چگونه شبکه های اجتماعی بر روی سئو تاثیر گذارند
 • آیا تبلیغات کلیکی ارزش هزینه کردن دارند؟
 • چگونه از روش های مدرن مانند سئو ویدئو می بایست استفاده کرد؟

یک سئوکار حرفه ای مدام در حال ترکیب این روش ها برای کسب بهترین نتیجه است و همواره به دنبال افزایش اطلاعات خود در زمینه سئو می باشد. اگر به دنبال یک سئو کار حرفه ای هستید می توانید با تماس گرفته و از کارشناسان ما، مشاوره بگیرید.

مشاوره رایگان طراحی سایت و سئو سایت دانا و توانا

برای مشاوره تلفنی، آنلاین، غیر حضوری و رایگان طراحی سایت و سئو سایت توسط برترین و بهترین شرکت طراحی وب سایت یعنی «دانا و توانا» در تهران , مشهد , اصفهان , کرج , شیراز , تبریز , قم , اهواز , کرمانشاه , ارومیه , رشت , زاهدان , همدان , کرمان , یزد , اردبیل , بندرعباس , اراک , اسلامشهر , زنجان , سنندج , قزوین , خرم آباد , گرگان , سارئ , شهریار , قدس , کاشان , ملارد , دزفول , نیشابور , بابل , خمینی شهر , سبزوار , گلستان , آمل , پاکدشت , نجف آباد , بروجرد , آبادان , قرچک , بجنورد , ورامین , بوشهر , ساوه , قائم شهر , بیرجند , نسیم شهر , سیرجان , خوی. با شماره 09128981231 تماس بگیرد.


سئوکار حرفه ای

آقای عمیدی

سئوکار کیست؟

سئو کار چیست ، متخصص سئو کیست (seo specialist) سوالی است که این روزها خیلی از افراد آن را در گوگل سرچ می کنند سئوکار حرفه ای چه شخصی است و چه وظایف و کارهایی بر گردن اون است . آیا استفاده از هر سئو کاری درست است . یا بهتر است که در سئوکار حرفه ای استفاده کنیم؟ چرا نیاز به یک سئوکار حرفه ای داریم اینها سوالاتی است که ممکن است در ذهن بیشتر کسب و کارهای آنلاین شکل بگیرد.
اگر برای توسعه کسب وکار خود پا به دنیای دیجیتال و کسب و کارهای آنلاین نهاده اید بهتر است که تلاش خود را بکنید زیرا استفاده از سایت و کسب و کار آنلاین به شما امکان استفاده از مشتریان جدید را می دهد شما باید به گوگل به عنوان یک موتور جست و جوی مشتری یاب نگاه کنید. از اینرو باید یک وب سایت بهینه از نظر سئو و دیگر پارامترها برای کاربران خود داشته باشید. زیرا اگر اینطور نباشد وب سایت شما در میان انبوهی از وب سایت های رقیبانتان دفن شده و حرفی برای گفتن در کسب و کار آنلاین نخواهید داشت. علاوه بر این ازترافیک لازم از مشتریان علاقه مند که توان بالقوه برای تبدیل شدن به یک مشتری خوب را دارند بی بهره خواهید ماند.

طراحی یک سایت کاربر پسند برای یک کسب و کار آنلاین بدون سئو یک هزینه بلااستفاده است زیرا بدون سئو شما نمی توانید مشتریان هدف و حتی مشتریان جدید خود را پیدا کنید.برای انتخاب یک سئوکار حرفه ای چه ملاک هایی مهم است. بیشتر شرکت ها و صاحبان وب سایت هنگام انتخاب یک سئوکار حرفه ای یا همان متخصص سئو دچار سردرگمی می شوند که چگونه یک سئوکار حرفه ای را تشخیص و آن را استخدام کنند.ملاک هایی که باید برای انتخاب یک سئوکار حرفه ای به آن توجه شود شامل موارد زیر است.

استفاده از سئوکار حرفه ای

در بهینه سازی سایت تعداد پارامترهای زیادی دخیل است تا یک وب سایت به رنک خوبی بتواند دست یابد. این پارامترها در طول زمانهای مختلف وژن و ارزش متفاوتی در سئو دارند و ممکن است کسانی که تازه به بهینه سازی سئو علاقه مند شده اند از آپدیت و تغییر اهمیت این پارامترها اطلاع نداشته باشند. بدین دلیل استفاده از سئوکار حرفه ای در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند. زیرا یک سئوکار حرفه ای همیشه به دنبال پارامترهای پراهمیت در سئو است تا بتواند در بازه زمانی مشخص به اهداف خود دست یابد. بنابراین اولین پارامتر برای استخدام سئو کار حرفه ای خواهد بود.

سئوکار حرفه ای ( متخصص سئو) را چگونه بشناسیم

راههای مختلفی برای شناخت یک سئو کار حرفه ای وجود دارد که می توان به نمونه کارهای سئو او ، وضعیت فعلی سایت مشتریان در رقابت بازاریابی آنلاین و تجربه و مهارت سئوکار اشاره کرد

سئوکار حرفه ای چه مهارت هایی دارد

یک سئوکار باید همواره خود را با علم روز الگوریتم های گوگل آپدیت کند ودانش خود را بروز نگه دارد علاوه بر این یک سئوکار حرفه ای باید دانش فنی و توانایی لازم برای اجرای تکنیک های سئو داخلی و خارجی سایت را باید داشته باشد

یک متخصص سئو یا کارشناس سئو چه کارهایی انجام می دهد

پارامترها و فیچر هایی که در رتبه دهی سایت ها ، مطابق با الگوریتم های گوگل وجود داردبسیار زیاد است به طوری که حتی یک متخصص سئو هم بدون یادداشت کردن آن ممکن است آنها را فراموش کند حال مشکل وقتی بزرگتر می شود که این پارامترها وزن یکسانی نداردو همواره تاثیرهای متفاوتی روی سئو دارد. کارهای یک سئو حرفه ای تنها به ساخت بک لینک و متا تگ های آن خلاصه نمی شود. متخصص سئو باید بهترین کلمات را برای بهینه سازی انتخاب کند و برای هر کلمه مهم یک صفحه فرود بسازد با انتخاب بهترین کلمات و عبارات توسط متخصص سئو ، تعداد زیادی از افراد علاقه مند به سایت شما به وسیله گوگل هدایت می شود و به خاطر همین گوگل را برای شما یک مشتری یاب معرفی کرده ایم. این افراد علاقه مند توانایی زیادی در تبدیل شدن به یک مشتری باالقوه را دارند بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو به معنی آگاهی از این فاکتور ها و راه اندازی تاکتیک های جدید و متناسب با آنهاست. با این حال با تغییر رویه کار موتورهای جستجو، دیگر نمی توان به روش های سئو قدیمی اتکا کرد. سئو حرفه ای همواره بعد از بهینه شدن صفحات به تولید محتوای بهینه تاکید دارد.

وظایف یک سئوکار حرفه ای

یک متخصص سئو باید تخصص های زیادی داشته باشد تا بتواند سایت شما را حرفه ای سئو کن. این تخصص ها مانند کار و مدیریت سیستم های مدیریت محتوا است علاوه بر آن مهارت های دیکری نیز وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد

ساخت لینک و میزان اهمیت لینک در نحوه سئو کردن سایت
اهمیت سئو داخلی بر روی بهبود رنک سایت
اهمیت و تشخیص پارامترهای تاثیر گذار در سئوی خارجی روی سئو سایت
چرا برای سئو بهینه باید محتوای بهینه و ناب استفاده کنیم
چگونه به صورت هدفمند از شبکه های اجتماعی برای بهبود سئو استفاده کنیم
تاثیر تبلیغات پنجره ای ، کلیکی و بنری روی سئو چگونه است.
چگونه از ویدئو و پادکست برای بهبود سئو خود استفاده کنیم

علاوه بر این یک سئوکار حرفه ای برای انجام سئو حرفه ای سایت شما باید همواره دانش خود را بروز نگه دارد . علاوه بر آن روش های مختلفی را برای گرفتن نتیجه بهتر با هم ترکیب کند و سایت شما را سئو کند. به یاد داشته باشید که فریب کلماتی مانند سئو تضميني در یک ماه را نخورید.

استخدام سئوکار حرفه ای

برای استخدام متخصص سئو میتوانید با کارشناسان دانا و توانا تماس بگیرید.