SEO Job Market

بازار کار سئو | بازار کار سئو در ایران | آینده بازار سئو

شما در حال خواندن مقاله " بازار کار سئو | بازار کار سئو در ایران | آینده بازار سئو " هستید. براستی بازار کار سئو در ایران چگونه است و چگونه می توان در بازار سئو پول بدست آورد. آینده بازار کار سئو در ایران به چه صورت می باشد.چرا باید با تکیه بر سئو سایت، در چند سال آینده بازار کار خود را رهبری کنید؟


سئو، قوی و به صرفه‌ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ در بازار ایران

سئو SEO یکی از پردرآمد ترین مشاغل در بازار ایران است. سئو یکی از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ است و اتفاقا قوی ترین و به صرفه‌ترین آنها هم هست.

وضعیت بازار سئو را بین شرکت های ایرانی چگونه ارزیابی می کنید؟

اگر بخواهم به لحاظ بازار کار سئو را بسنجیم باید بگویم که خیلی از شرکت‌های ایرانی از وضعیت داشتن سایت گذشته‌اند و الان دیگر باید به فکر موثر بودن و مفید بودن سایت خودشان باشند که باز بهینه‌ترین روش سئو است.

سئو، قوی و به صرفه‌ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ در بازار ایران


بهینه سازی سایت برای دریافت رتبه های بهتر در موتورهای جست و جو که اصطلاحا سئو و بهینه سازی (SEO) گفته می شود، پروسه ای پیچیده و زمان بر می باشد که عواملی مانند بروزرسانی الگوریتم های گوگل و استفاده مداوم، از الگوریتم های جدید در بهبود نتایج جست و جو، چالش های پیش رو سئوکارها را دو چندان نموده است، بنابراین دستیابی به سئو سایت به صورت پایدار یک امر سخت و مشکل می باشد. در در این مقاله تصمیم داریم در مورد بازار کار سئو در ایران صحبت نماییم.

موتورهای جست و جو مانند گوگل علاوه بر اینکه شما را در یافتن آنچه که می خواهید یاری می نمایند، به صورت مستقیم و غیر مستقیم توانسته اند میلیون ها شغل را در سرتاسر جهان ایجاد نماید. از طرفی با نمایش محصولات و خدمات به کاربران میلیاردها دلار برای کسب و کارهای اینترنتی کسب درآمد داشته باشند.

جذابیت سئو باعث شده است که افراد زیادی سئو را به عنوان حرفه و شغل خود انتخاب نمایند. اما آن چیزی که قبل از انتخاب شغل سئو مهم است تحلیل بازار کار سئو در ایران و میزان درآمد یک سئوکار و متخصص سئو می باشد.

سوالات متداول در خصوص بازار کار سئو ایران

 • میزان درآمد سئو در ماه چقدر است؟
 • با ارائه چه نوع خدماتی می توان پول دریافت نمود؟
 • ایا برای کسب درآمد حتما باید حرفه ای باشیم؟
 • با چه میزان مطالعه می توان حرفه بود؟
 • آیا بعد آموزش سئو بازهم نیازمند مطالعه می باشیم؟

می توان با بهینه سازی سایت پول بدست درآورد؟

اگر به سئو و بهینه سازی سایت مسلط باشید می توانید ماهانه با مبالغ بالا کسب درآمد نمایید. با مسلط شدن به مباحث سئو، می توانید اقدام به راه اندازی یک سایت نموده و با سئو و بهینه سازی سایت و کسب رتبه های برتر در نتایج جست و جو از فروش کالا و خدمات آن سایت درآمد کسب نمایید. با عملی کردن این کار به شرط مسلط بودن به مباحث سئو می توانید کسب درآمد نمایید.

پولی را که از سئو و بهینه سازی سایت می توان به دست آورد متغیر می باشد که بستگی به تخصص و همت شما دارد.

روش های پول درآوردن از سئو

برای کسب درامد از سئو روش های مختلفی وجود دارد که با کمی آموزش می توانید مباحث مربوط به آن را فرا بگیرید

سئو رایتر- کپی رایتر

به کسی که به اصول و قواعد سئو مسلط می باشد و بر اساس این اصول محتوا تولید میکند سئو رایتر گفته می شود. هدف اصلی سئو رایتر ها بهبود رتبه سایت با استفاده از تولید محتوای با کیفیت می باشد.

تحلیل سایت

ابزارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید سایت را از لحاظ پارامترهای مختلف بررسی نمایید اما آنچه که در این تحلیل ها باید بیان شود بیان نمودن رتبه سایت، نقاط قوت و ضعف یک سایت و ارائه استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت برای یک سایت می باشد.

ارائه خدمات مشاوره

بسیاری از متخصصان با تجربه، با ارائه خدمات مشاوره در زمینه سئو برای سایر کسب و کارها از مدیران آن کسب و کارها به صورت ساعتی حق مشاوره دریافت می نمایند.

فروش سایت های سئو شده و آماده

برخی از سئوکارها چندین سایت سئو شده در حوزه های خاصی دارند که این سایت ها را به افرادی که در این حوزه فعالیت دارند و یا تصمیم به ورود به آن را دارند می فروشند. این سایت ها دارای بازدیدکنندگان طبیعی از نتایج جست و جو و مطالب بهینه سازی شده می باشد. این سایت ها را افرادی خریداری می نمایند که می خواهند بدون فوت وقت وارد بازار شوند. هر کدام از این سایت ها را می توان با مبالغ 3الی 5 میلیون به فروش رساند اما آن چیزی که اهمیت دارد به دلیل وجود تقلب در این روش افراد کمتری از این روش استقبال می کنند.

لینک سازی

فرآیند لینک سازی پروسه ای زمانبر و طولانی می باشد. وجود لینک های با کیفیت در تعداد بالا برای سایت، حاکی از محبوبیت سایت دارد بنابراین اگر شما بتوانید به خوبی فرآیند لینک سازی را انجام دهید می توانید از این روش نیز کسب درآمد داشته باشید.

آموزش مباحث سئو

بعد از سالها تجربه در زمینه سئو و بهینه سازی سایت می توانید با برگزاری کلاس های آموزشی اقدام به کسب درآمد نمایید.

این 6 روش تنها برخی از روش های کسب درآمد از طریق سئو سایت می باشد. اگر شما هم بخواهید سئو را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنید لازم است انواع این روش را بشناسید.

بهترین روش کسب درآمد از سئو در بازار سئو ایران

بدون شک بهترین روش کسب درآمد در بازار سئو ایران، شامل روش های ترکیبی از چند روش می باشد. با ترکیب مدل های مختلف با یکدیگر می توانید در ازای خدمات بیشتر پول بیشتری دریافت نمایید. به راحتی می توانید برای سایت ها محتوای سئو شده بنویسید و با آنالیز وب سایت ها و با ارائه استراتژی های مناسب اقدام به کسب درآمد نمایید. ترکیب و یادگیری این 6 دانش در صورتی امکان پذیر است که بتوانید حرفه ای عمل نمایید و به عنوان یک سئو کار حرفه ای و متخصص شهرت داشته باشید

آینده بازار کار سئو در ایران چگونه است؟

بدون شک هرچه که به سوی آینده پیش برویم دیگر کسب و کارهای سنتی کاملا جای خود را به کسب و کارهای اینترنتی می دهند و آینده متعلق به کسب و کارهای اینترنتی می باشد. با افزایش تعداد سایت های ارائه دهنده خدمات و کالای مورد نیاز کاربران، سایت هایی موفق هستند که برای کلمه کلیدی که کاربر جست و نموده است در رتبه بهتر باشند. اینجاست که اهمیت سئو و بهینه سازی سایت دو چندان خواهد شد. بنابراین آینده ای کاملا روشن را می توان برای سئو متصور بود. از آن جهت که الگوریتم های گوگل مرتب بروزرسانی می شوند و سایت های رقیب نیز برای سئو و بهینه سازی سایت خود دست به کار خواهند شد. بنابراین سئو سایت یک پروسه کاملا زمانبری می باشد که در صورت داشتن تجربه ای موفق می توانید برای چندین ماه پیاپی مدیر سئو یک سایت باشید.

سئو از پردرآمد ترین مشاغل بازار ایران

خیلی از افرادی که دانشی در خصوص سئو ندارند فکر میکنند که موتورهای جست و جو مانند گوگل، موتورهایی هستند که به صورت خودکار برخی از سایتها را به عنوان نتایج برتر جست و جو نمایش می دهند. در اینکه موتورهای جست و جو ابزارهای پیشرفته ای می باشند که ترکیبی از چندین الگوریتم است شکی نیست. همانطور که می دانید دیگر موتورهای جست و جو مانند بینگ و حتی یاهو نیز به پیشرفتگی گوگل نمی باشند. اما این متخصص سئو است که با بهینه سازی یک سایت می تواند نتایج برتر در موتور جست و جو را تغییر دهد. وقتی صحبت از سئو و بهینه سازی سایت می شود منظورمان سئو و بهینه سازی برای موتور جست و جوی گوگل می باشد.

در حقیقت سئو یک علم و تخصص تجربی می باشد که به دلیل تجربی بودن آن کسی نمی تواند تنها با خواندن برخی از آموزش ها در این بازار موفق باشد. هر چه تعداد تجربه های شما در این خصوص بیشتر باشد وتعداد پروژه های موفق زیادی داشته باشید بدون شک موفق تر خواهید بود این شما هستید که قیمت سئو را به مشتریان خود ارائه می دهید اگر بتوانید در این بازار به یک برند تبدیل شوید بدون شک به صورت میانگین می توانید ماهی 7 الی 30 میلیون در این بازار درآمد کسب نمایید. اما برای افراد مبتدی که تجربه ای خاص در این حیطه ندارند می توان ماهی 500 الی 2 میلیون تومان درآمد را در نظر گرفت.

یک کارشناس سئو در بازار باید چه مهارت هایی داشته باشد ؟

شاید شما هم تخصص هایی را در زمینه سئو کسب کرده اید و با آن آشنا هستید ولی آیا اطلاعات و مهارت هایی که شما اکنون دارید در بازار کاری سئو و بهینه سازی کاربردی دارد. در این مقاله اختصاصی از دانا و توانا میخواهم به شما مهارت هایی که از یک کارشناس سئو در بازار کاری انتظار میرود را معرفی کنم.این اطلاعات با مشاهده اطلاعیه های استخدامی حدود 20 شرکت معتبر برای جذب متخصص سئو جمع آوری شده است پس اگر این مهارت ها رو داشتید مطمئنا آینده شغلی مناسبی خواهید داشت.

از یک کارشناس سئو در بازار انتظار میرود تا با تمامی این مهارت ها آشنایی لازم رو داشته باشد ؟

 1. آشنایی کامل با اصول و مفاهیم پایه ای سئو و بهینه سازی وب سایت
 2. آشنایی کامل به قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو
 3. آشنایی کامل به سئو OFF PAGE و ON PAGE
 4. توانایی شناخت و آنالیز کلمات کلیدی
 5. داشتن استراتژی و روشهای خلاقانه جهت بهبود و ارتقاء سایت با موضوعات مختلف
 6. تسلط کامل به ابزارهای Google Analytics و Google Search Console و Google trends و Google adwords
 7. آشنایی کامل با لینک بیلدینگ همراه با استراتژی
 8. درک مفهوم بازاریابی محتوا و آشنایی با اصول تولید محتوا
 9. توانایی آنالیز رقبا ،مانیتور کردن رتبه سایت ها و افزایش رتبه سایتهای متفاوت و ارائه گزارش
 10. آشنا به شبکه های اجتماعی و تولید محتوا از جمله : + Google
 11. آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا مانند : وردپرس و جوملا و …
 12. درک متون انگلیسی
 13. دارای نمونه کار قوی
 14. دارای نظم و دقت بالادارای روحیه‌ی کار تیمی
 15. خلاق و مسئولیت پذیر
برچسب های بازار سئول تهران , بازار کار سئو , بازار کار سئو در ایران , بازار شهر سئول , بازار سئول , بازار سئول عکس , بازار های سئول , بازار کره جنوبی سئول , بازار میونگ دونگ سئول کره جنوبی , بازاریابی محتوا و سئو , بازاریابی سئو چیست , بازاریابی سئو , بازاریابی اینترنتی و سئو , بازاریابی آنلاین و سئو , بازاریابی و سئو می باشد.