شرکت طراحی یا ساخت سایت دانا و توانا

"Hiring a SEO Job "or" SEO training"

بجای"استخدام سئو کار" خودتان "آموزش سئو" ببینید | شرکت دانا و توانا

بجای"استخدام سئو کار" خودتان "آموزش سئو" ببینید

در این مقاله (بجای"استخدام سئو کار" خودتان "آموزش سئو" ببینید) با آموزش رایگان سئو نکاتی ساده ای را می آموزید و اگر نتوانستید یک سئوکار حرفه ای استخدام کنید، خودتان سئو سایت خود را شروع کنید. در غیر اینصورت با استخدام سئوکار به صورت پروژه ای و حضوری انجام دهید. آیا سئوکار آموزش دهیم یا سئو کار استخدام کنیم؟ اگر می خواهید برای وب سایت خود یک سئو کار حرفه ای استخدام کنید یا تصمیم به استخدام یک سئوکار دارید دست نگه دارید. با آموزش سئو توسط خودتان بدون نیاز به استخدام یک سئوکار می توانید سئو را یاد بگیرید. نمی خواهیم ادعا داشته باشیم که شرکت دانا و توانا، بهترین سئوکار ایران هست .

چرا بجای"استخدام سئو کار" باید "آموزش سئو" ببینیم؟

امروزه شغلی با عنوان «مهندس سئو» یا «متخصص سئو» و یا به‌طور عامیانه‌تر «سئوکار» به وجود آمده است که این افراد به شما کمک می‌کنند تا بتوانید وب‌سایتتان را در کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان به رتبه‌های اول نتایج جستجوی گوگل برسانید.

یک سئوکار حرفه ای، یک کارشناس سئو است که سئو را حرفه ای انجام می دهد. متخصصین سئو را میتوان به سه دسته تقسیم کنیم:

1- کارشناسان سئو که خودشان یک شرکت یا تیم دارند.
2- کارشناسان سئو که به صورت آزاد کار یا فریلنسر کار می کنند.
3- کارشناسان سئوکه قصد استخدام در یک شرکت یا تیم را دارند.

اگر سئو را جدی نگیرید ساخت یک سایت فقط هزینه اضافی است و سایت شما تنها زینت بخش کارت ویزیت شماست!

وب‌سایتتان را سئو کنید! نیازی به استخدام هیچ سئوکاری نیست؛ خودتان بهترین سئوکار برای وب‌سایتتان باشید.

چرا بجای

متخصص سئو (seo) یا به اصطلاح سئو کار کیست؟

شما اگر صاحب بهترین، زیباترین و مدرن‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران نیز باشید، بدون ورود بازدیدکنندۀ هدفمند به وب‌سایتتان تقریباً هیچ فروشی نخواهید داشت! بهترین راه جذب بازدیدکنندگان هدفمند به وب‌سایتتان، کار بر روی سئو و بهینه‌سازی سایت است.

سئو مخفف سه کلمۀ Search Engine Optimization است که به‌صورت خلاصه به شکل SEO نوشته می‌شود.

یک متخصص سئو یا سئو کار فردی است که آموزش دیده است تا سایت‌ها را برای موتورهای جست‌وجوگر بهینه‌سازی (سئو) کند.شما نیز می‌توانید از طریق دستورالعمل‌هایی که از سوی شرکت‌هایی همچون گوگل ارائه شده بخشی از کارهای سئو (seo) خود را انجام دهید و سایت خود را بهینه‌سازی یا به بیان صحیح‌تر سئو کنید. اما اگر به دنبال آن هستید تا تمامی صفحات سایت خود را سئو کنید در چنین حالتی به یک کارشناس حرفه‌ای سئو نیاز دارید تا بتواند این‌ کار را برای شما انجام دهد.

برخی می خواهند خودشان متخصص سئو شوند و برخی دیگر به دنبال استخدام سئوکار هستند.

خیلی از صاحبان سایت ها به دنبال سئوکار حرفه ای هستند و برای آن اقدام به استخدام سئوکار می کنند. آن ها به دنبال بهینه سازی سایت خود هستند و می دانند با این کار، بهبود جایگاه سایت در گوگل را خواهند داشت.

در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت:

متخصص سئو به چه کسی گفته می شود؟

چگونه می توان متخصص سئو شد؟

آیا کسب و کار ما نیز به یک متخصص سئو نیازمند است؟

متخصص سئو چه مهارت هایی دارد؟

وقتی که میخواهیم کار سئو سایت خود را شروع کنیم:

1- یک متخصص سئو استخدام کنیم؟
2- کار را به یک متخصص سئو برون سپاری کنیم؟
3- کار را به یک تیم سئو یا آژانس دیجیتال مارکتینگ برون سپاری کنیم؟
4- خودتان شروع به یادگیری سئو یا آموزش سئو داشته باشید.

حال این سئوال اینجا مطرح می شود که آیا باید یک سئو کار استخدام کنیم یا آموزش سئو را شروع کنیم به یاد گرفتن؟

استخدام سئو کار حرفه ای یا برون سپاری به شرکت دیجیتال مارکتینگ یا آموزش سئو؟

سئو کار حرفه ای یا متخصص سئو، فردی است که به تمام اصول SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوی نظیر گوگل تسلط دارد. افرادی که کارشناس با سابقه در سئو هستند معمولا یا خود تیم یا شرکتی برای انجام خدمات سئو دارند یا به صورت فریلنسر (Freelancer) کار می کنند. به طور کلی اگر به دنبال استخدام به عنوان استخدام سئو کار حرفه ای ، استخدام سئو کار دورکاری یا سئو کار در تهران یا شهرستان ها هستید ، بهترین شرکت سئو در تهران را انتخاب کنید. دانا و توانا یکی از بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ در تهران است که توانایی آموزش سئو به سئو کاران را دارد.

افراد و شرکت‌های مختلفی در ایران به ارائۀ خدمات سئو می‌پردازند اما توصیۀ من این است که خودتان کار بر روی سئو را آغاز کنید. یادگیری سئو نیاز به کمی صبر و حوصله دارد اما نتایج آن می‌تواند کسب‌وکارتان را برای همیشه متحول کند.

به طور کلی و بر اساس تجربه ، به هیچ عنوان استخدام یک متخصص سئو ، برای انجام یک پروژه سئو را پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه یک شرکت و مجموعه خیلی بزرگ و میلیاردی هستید.

یک متخصص سئو برای استخدام یا آموزش سئو چه باید بداند؟

 1. تسلط کامل بر سئو محتوا
 2. قابلیت برنامه ریزی و ارائه پلن سئو
 3. قابلیت تولید محتوای مخصوص سئو برای شرایط خاص
 4. قابلیت رفع ایرادات سئو داخلی
 5. تسلط بر ابزار سرج کنسول گوگل
 6. تسلط بر ابزار گوگل آنالیتیکس
 7. انجام کامل سئو خارجی از جمله لینک بیلدینگ ایمن ، افزایش سوشیال سیگنال و …
 8. تسلط بر اصول افزایش سرعت
 9. ترجیحا تسلط بر “”اصول”” CMS مورد استفاده شما
 10. تسلط کامل بر تحقیقات کلمات کلیدی

سوالات کلیدی که قبل از استخدام سئو کار باید از او بپرسید:

مسلما شما به عنوان مدیر کسب و کار یا هر فرد مسئول جهت استخدام افراد دانش فنی کاملی از سئو ندارید و استخدام سئوکار چالش های خودش را دارد و خوب مسلما باید یکسری از سوالات کلیدی برای یافتن میزان خبرگی او بپرسید :

 • برای یک گوگل شدن چقدر باید هزینه کنم ؟
 • برای یک گوگل شدن چقدر زمان می برد؟
 • استراتژی لینک سازی شما برای برند ما چیست ؟
 • اگر محتوا نداشته باشیم که مشکلی نیست؟
 • از چه ابزارهایی برای سئو سایت استفاده می کنید ؟
 • نمونه کارهای قبلی شما در سئو چیست ؟

استخدام کارشناس سئو سایت یا استخدام تئوریسین سئو

پیدا کردن کارشناس واقعی و توانمند سئو مثل گشتن دنبال سوزن در انبار کاه است و اگر پیدا شود شاید پرداخت حقوق درخواستی اش مقرون به صرفه نباشد

واگذاری سایت به سئو کار بجای استخدام سئو کار

حال میریم سراغ گزینه دوم یعنی واگذار کردن سایت جهت بهینه سازی به یک شخص سئوکار یا بهترین شرکت بهینه سازی سایت : خیلی از شرکت ها این راه را انتخاب میکنند و به نوعی این راه معقول ترین و سریعترین راه برای ارتقاء رنکینگ سایت در کلید واژه های مورد نظر است .

آموزش سئو و تربیت سئو کار

تعداد کمی از شرکت ها و مدیران هم سعی در آموزش بهینه سازی سایت دارند یا سعی میکنند یک سئو کار در داخل مجموعه خودشان پرورش دهند . این مدیران احتمالا در مسیرشان سختی های زیادی خواهند داشت ولی اگر موفق شوند برنده واقعی هستند .

پیشنهاد سئو دانا و توانا

ما پیشنهاد میکنیم قطعا دنبال تربیت یک نیروی سئو کار در مجموعه و نزدیکان خودتان باشید ولی زمان حال را هم از دست ندهید . چون هر روزی که حضور در صفحه اول گوگل را از دست میدهید ضرر مالی زیادی برایتان دارد . و حضور در صفحه اول گوگل از هم اکنون میتواند آینده و برندینگ شما را تثبیت و تحکیم کند .

از اینرو سایتتان را برای بهینه سازی به یک شخص یا شرکت واگذار نمایید تا به صفحه اول آورند ولی در قراردادتان حتما بندی برای آموزش سئو داشته باشید تا بتوانید برای ماههای آتی این علم را خودتان یا کسی از نزدیکانتان فراگیرید. یا پیشنهاد می کنم یک سئوکار مبتدی را برای وب سایت خود استخدام کنید. پیش از استخدام متخصص سئو، باید مواردی که نیاز دارید را به شرکت سئو یا سئوکار تحت استخدام خود ارائه دهید.

شما در حال خواندن مقاله (بجای" استخدام سئو کار" خودتان "آموزش سئو" ببینید) بودید.
دوست دارید ما کار سئو شما را انجام بدیم ؟ با مشاوره رایگان سئو دانا و توانا با شماره 09128981231 تماس بگیرید.

مشاوره رایگان (Free Advice) توسط شرکت دیجیتال مارکتینگ دانا و توانا

دانا و توانا به عنوان یکی از معتبرترین (Valid) و بهترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات سئو(SEO services) و بهینه سازی وب سایت(Website optimization) و همچنین طراحی سایت(Web design) می باشد که آدرس سایت شرکت https://www.danavatavana.com می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing) دانا و توانا به صورت تلفنی، آنلاین، غیر حضوری توسط مشاورین با تجربه و تخصصی برترین شرکت طراحی سایت و بهترین شرکت سئو سایت در تهران، مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان، یزد، اردبیل، بندرعباس، اراک، اسلامشهر، زنجان، سنندج، قزوین، خرم آباد، گرگان، سارئ، شهریار، قدس، کاشان، ملارد، دزفول، نیشابور، بابل، خمینی شهر، سبزوار، گلستان، آمل، پاکدشت، نجف آباد، بروجرد، آبادان، قرچک، بجنورد، ورامین، بوشهر، ساوه، قائم شهر، بیرجند، نسیم شهر، سیرجان و خوی با شماره 09128981231 تماس بگیرد.

سئو چیست؟ سئوی داخلی و سئوی خارجی

سئو یک فعالیت کوتاه مدت نیست، سئو می بایست به موازات نگهداری سایت دائما انجام شود. سئو یک فعالیت پیوسته و همه روزه است. به محض اینکه دست از آن بکشید پس از مدتی شاهد کاهش رتبه سایت خود در موتورهای جستجو خواهید بود. البته ناگفته نماند که سئو یکی از روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل و افزایش رتبه گوگل است اما به نظر من کم هزینه ترین، موثرترین و پایدارترین است.

سئو مجموعه اقداماتی است که برای رسیدن به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو انجام می‌دهیم. بخشی از این اقدامات بر روی وب‌سایت و برخی دیگر نیز بیرون از وب‌سایت انجام می‌شوند تا درنهایت موجب رسیدن به رتبه‌های برتر در کلمات کلیدی هدف و افزایش بازدیدکننده از موتورهای جستجو شود. در ادامه با دو بخش اصلی فرایند سئو یعنی سئوی داخلی و سئوی خارجی آشنا خواهیم شد.

سئوی داخلی (On-page SEO)

استانداردهای مشخصی از سوی گوگل برای وب‌سایت‌ها تعریف شده است و تمامی وب‌سایت‌ها ملزم به رعایت این استانداردها هستند. در سئوی داخلی سعی می‌کنیم وب‌سایتمان را بر اساس استانداردهای تعریف‌شده از سوی گوگل، بهینه‌سازی کنیم. منظور از کلمۀ سئوی داخلی این است که در این بخش تمامی تغییرات بهینه‌سازی در داخل وب‌سایت انجام می‌شوند.

اولین گام در جهت رسیدن به رتبه اول گوگل، کار بر روی سئوی داخلی وب‌سایت است.

پارامترهای مختلفی در سئوی داخلی موردتوجه گوگل هستند که می‌توانیم با بهینه‌سازی این پارامترها امتیازات مثبتی از گوگل دریافت کنیم و شانسمان را برای رسیدن به رتبه‌های اول افزایش دهیم. در ادامۀ مقاله با این پارامترها آشنا خواهید شد:

 • تعیین عنوان مناسب برای صفحات سایت

عنوان صفحه مهم‌ترین پارامتری است که گوگل توجه ویژه‌ای به آن دارد و در رتبه‌بندی صفحات وب‌سایت نقش مهمی را ایفا می‌کند. یکی از دلایل توجه ویژۀ گوگل به‌عنوان صفحات، نمایش عنوان در نتایج جستجو است؛ زیرا کاربران با مشاهدۀ عنوان صفحات تصمیم می‌گیرند که بر روی آن وب‌سایت کلیک کنند یا خیر.

منظور از عنوان صفحات همان عبارتی است که هنگام مشاهدۀ یک وب‌سایت، در تب مرورگرها به نمایش درمی‌آید. به این عبارت Title گفته می‌شود که در این مقاله برای سهولت نوشتاری ما از کلمۀ «عنوان» به‌جای آن استفاده کرده‌ایم. درواقع عنوان صفحات می‌توانند بیشترین اطلاعات را در مورد موضوع متن در اختیار گوگل قرار دهند. به همین دلیل لازم است در انتخاب عنوان دقت بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را از این بخش کسب کنید.

توجه کنید که مهم‌ترین مکان برای استفاده از کلمات کلیدی، عنوان صفحات هستند.

 • تولید محتوای استاندارد و بهینه

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پارامترهایی که گوگل هنگام رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها به آن توجه دارد، محتوای صفحات هستند. متن‌های موجود در صفحات مختلف وب‌سایت درواقع مواد خامی هستند که ما قصد داریم با استفاده از ترفندهای سئو، در معرض دید کاربران قرار دهیم. به فرایند تهیۀ این متن‌ها، تولید محتوا گفته می‌شود. تولید محتوا که می‌تواند با فرمت‌های مختلفی انجام شود، اصلی‌ترین بخش از فرایند سئوی داخلی است.

اگر می‌خواهید رتبۀ خوبی در کلمات کلیدی موردنظرتان کسب کنید بهتر است برنامۀ ویژه‌ای برای تولید محتوا داشته باشید. محتوای شما باید به‌منظور جلب رضایت کاربران نوشته شود تا بتواند رتبۀ خوبی در گوگل کسب کند.

گوگل بارها بر این موضوع تأکید کرده است که محتوا را صرفاً برای کاربرانتان تولید کنید نه برای کسب رتبه در موتورهای جستجو.

 • بهینه‌سازی چگالی کلمات کلیدی

در گذشته‌ای نه‌چندان دور و در اوایل ورود اینترنت به ایران، چگالی کلمات کلیدی نقش مهم و پررنگی را در رتبه‌بندی نتایج گوگل ایفا می‌کردند. به همین دلیل کاربران برای اینکه بتوانند در گوگل به رتبۀ خوبی برسند، از کلمات کلیدی به‌دفعات و به تعداد زیاد در متن خود استفاده می‌کردند و اتفاقاً در بسیاری از موارد نیز می‌توانستند رتبه‌های خوبی کسب کنند؛ اما در حال حاضر شرایط کاملاً متفاوت است و الگوریتم‌های گوگل به حدی هوشمندانه عمل می‌کنند که نمی‌توان آن‌ها را فریب داد.

گوگل به‌طور پیوسته در حال بهبود عملکرد الگوریتم‌های خود برای نمایش بهترین نتایج به کاربران است و در حال حاضر با دور شدن از تمرکز بر روی کلمات کلیدی، به ارتباط معنایی کلمات و عبارات مختلف می‌پردازد که به آن «Semantic Search» یا «جستجوی معنایی» گفته می‌شود. حال تصور می‌کنید باوجود چنین الگوریتم‌های هوشمندی می‌توان صرفاً با استفادۀ مکرر از کلمات کلیدی به نتایج اول گوگل دست پیدا کرد؟ به این کار Keyword Stuffing گفته می‌شود.

کافی است به‌طور مکرر و پی‌درپی از کلمات کلیدی در متن صفحه استفاده کنید تا ببینید چگونه از سوی گوگل جریمه خواهید شد. با استفاده از درصد چگالی کلمه کلیدی می‌توان تشخیص داد که آیا به تعداد استاندارد و صحیح از کلمات کلیدی در متن خود استفاده کرده‌اید یا با Keyword Stuffing در حال آسیب رساندن به وضعیت فعلی وب‌سایتتان هستید.

منظور از چگالی کلمه کلیدی، نسبت تعداد تکرار کلمه کلیدی به تعداد کلمات کل متن است.

 • استفادۀ مناسب از لینک‌های داخلی در صفحات سایت

اگر می‌خواهید یک خوراک خوشمزه و جذاب برای ربات‌های گوگل آماده کنید، از هر مقاله‌ای که تهیه می‌کنید، به صفحات مرتبط و مقالات دیگرتان لینک بدهید. این کار به ربات‌ها کمک می‌کند که به‌راحتی به صفحات دیگر وب‌سایتتان نیز دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن، لینک‌های داخلی این امکان را فراهم می‌کنند که بتوانید از قدرت صفحات مهم وب‌سایتتان برای رشد صفحات دیگر استفاده کنید.

لینک‌های داخلی بیش از آنچه تصور می‌کنید می‌توانند به بهبود رتبۀ صفحات مختلف وب‌سایتتان کمک کنند.

 • استفادۀ مناسب از تگ‌های Heading

تگ‌های هدینگ برای مشخص کردن تیترهای موجود در متن صفحات ایجادشده‌اند و سایز آن‌ها به ترتیب از H1 تا H6 کوچک‌تر شده و به همین نسبت از اهمیت آن‌ها نیز کاسته می‌شود. ما باید از تگ‌های هدینگ به‌طور مناسب و بهینه در صفحات مختلف وب‌سایتمان استفاده کنیم تا ازنظر سئو وب‌سایتی استاندارد و بهینه داشته باشیم.

بهتر است یک عبارت شامل کلمات کلیدی اصلی هر صفحه را در تگ H1 قرار دهیم تا موتورهای جستجو بتوانند درک بهتری از محتوای صفحه داشته باشند. تگ‌های H2 و H3 نیز برای زیر تیترها مورداستفاده قرار می‌گیرند. ازنظر سئو، تگ H2 تأثیر بیشتری نسبت به تگ H3 دارد و می‌توانید برای زیر تیترهای مهمتان از H2 و برای زیر تیترهایی که اهمیت کمتری دارند از H3 استفاده کنید. تگ‌های H4 تا H6 تأثیری در فرایند سئو ندارند و بهتر است از آن‌ها استفاده نکنید.

تگ H1 مهم‌ترین تگ هدینگ است که عنوان اصلی صفحه در آن قرار می‌گیرد و بهتر است در هر صفحه از وب‌سایت فقط یک‌بار استفاده شود.

 • استفادۀ مناسب از متا تگ دیسکریپشن (توضیحات)

متا تگ دیسکریپشن از اهمیت بالایی در فرایند سئو و بهینه‌سازی سایت برخوردار است. دیسکریپشن می‌تواند از دو جهت دارای اهمیت باشد:

 1. قرار دادن کلمات کلیدی
 2. جلب‌توجه کاربران هنگام جستجو

درصورتی‌که در دیسکریپشن هر صفحه به شکل صحیح و اصولی از کلمات کلیدی همان صفحه استفاده کنید، سیگنالی به گوگل ارسال می‌کنید که بتواند درک بهتری از محتوای صفحه داشته باشد. بسیاری از کاربران به شکل نادرستی از دیسکریپشن استفاده می‌کنند که نه‌تنها کمکی به رشد وب‌سایت آن‌ها نمی‌کند، بلکه منجر به افت رتبۀ صفحات مختلف وب‌سایتشان خواهد شد. بهترین روش این است که به‌جای استفاده از کلمات کلیدی به‌صورت پشت سر هم و بدون معنی و مفهوم، از این کلمات در یک جملۀ صحیح و با مفهوم استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید دیسکریپشن مناسب و بهینه‌ای برای صفحات مختلف وب‌سایتتان بنویسید توصیه می‌کنم حتماً مقالۀ نوشتن بهترین Meta Description را مطالعه کنید.

 • استفاده از تصاویر کم‌حجم و بهینه

بهینه‌سازی تصاویر به معنی حداکثر کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت محسوس است. به بیانی دیگر، بهتر است حجم تصاویر را تا جایی کاهش دهیم که تأثیر قابل‌توجهی بر کیفیت تصاویر نداشته باشد. با این کار، حجم صفحات وب‌سایت به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش پیداکرده و درنتیجه سرعت لود وب‌سایت افزایش می‌یابد.

برای این کار ابزارهای مختلفی وجود دارند که یکی از ساده‌ترین این ابزارها استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ است. کافی است تصویر موردنظرتان را در فتوشاپ بازکرده و از منوی File روی گزینۀ Save For Web کلیک کنید و تصویر را باحالت JPEG High ذخیره کنید. پس‌ازاین کار مشاهده خواهید کرد که حجم تصویر نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است درحالی‌که تغییر محسوسی در کیفیت تصویر ایجاد نشده است.

 • بهینه‌سازی سرعت بارگذاری وب‌سایت

هنگام بارگذاری وب‌سایت، هرچه تعداد درخواست‌های ارسالی به سرور کمتر باشد، سرعت لود سایت افزایش می‌یابد. یکی از راهکارهای کاهش تعداد درخواست‌های ارسالی به سرور، استفاده از حافظۀ نهان یا کَش است. در این روش، فایل‌های استاتیک وب‌سایت مانند فایل‌های CSS/JS، فونت‌ها، تصاویر و… که معمولاً در هر بار مراجعه به وب‌سایت تغییری نمی‌کنند، به‌صورت فشرده‌شده در مرورگر کاربر ذخیره‌شده و هنگام مراجعۀ بعدی کاربر، به‌جای فراخوانی این فایل‌ها از روی سرور، از سیستم خود کاربر فراخوانی می‌شوند.

روش دیگر این است که نسخه‌ای از وب‌سایت به‌طور آماده در سرور ذخیره‌شده و با هر بار مراجعه به کاربر نمایش داده شود. درواقع به‌جای اینکه هر بار درخواست‌های متعدد به فایل‌ها و دیتابیس ارسال شود، نسخه‌ای از سایت را که قبلاً ذخیره شده است به کاربر نمایش می‌دهیم. شما می‌توانید تنظیم کنید که در بازۀ زمانی مشخص مثلاً هر ۴ ساعت، کَش وب‌سایت خالی‌شده و نسخۀ تازه‌ای از وب‌سایت در حافظۀ کَش قرار گیرد. یا می‌توانید تنظیم کنید که پس از هر بار به‌روزرسانی سایت، ویرایش یک صفحه، انتشار پست جدید و… حافظۀ کَش خالی‌شده و نسخۀ جدیدی ذخیره شود.

سئوی خارجی (Off-page SEO)

سئوی خارجی، مجموعه اقداماتی است که در خارج از وب‌سایت انجام می‌دهیم تا وب‌سایتمان را در کلمات کلیدی هدف به رتبه‌های برتر برسانیم. برای کار بر روی سئوی خارجی نیازی به دسترسی به پنل مدیریتی وب‌سایت و کنترل پنل هاست وجود ندارد؛ زیرا تمامی اقدامات در بیرون از وب‌سایت انجام خواهد شد.

کار بر روی سئوی خارجی بسیار حساس و پیچیده‌تر از سئوی داخلی است؛ زیرا ممکن است با کوچک‌ترین اشتباهی از سوی گوگل جریمه شوید و رتبۀ فعلی وب‌سایتتان را نیز از دست بدهید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم ابتدا به‌طور کامل در این زمینه به مطالعه بپردازید و سپس اقدام به پیاده‌سازی آموخته‌های خود کنید تا بتوانید بهترین بازدهی را از فرایند سئو و بهینه‌سازی وب‌سایتتان داشته باشید.

از مواردی که در سئوی خارجی به بررسی و بهینه‌سازی آن‌ها خواهیم پرداخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لینک سازی (Link Building)

در بحث سئوی خارجی، لینک سازی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و تقریباً تمامی فعالیت‌هایی که در سئوی خارجی انجام می‌شود در راستای لینک سازی صحیح، اصولی و منطقی است. در فرایند لینک سازی، لینک‌ها باید در وب‌سایت‌های مرتبط و باکیفیت ایجاد شوند. در غیر این صورت الگوریتم پنگوئن دست‌به‌کار شده و وب‌سایت متخلف را پنالتی می‌کند.

پنالتی پنگوئن به‌گونه‌ای است که وب‌سایتی که تا روز قبل در صفحه اول نتایج گوگل قرار داشته است، به‌یک‌باره به صفحات آخر پرتاب خواهد شد. در این حالت، وب‌سایت توسط الگوریتم پنگوئن پنالتی شده است و نمودار سرچ کنسول مانند تصویر زیر با شیب زیادی نزولی خواهد شد.

اهمیت لینک سازی تا حدی است که می‌توان گفت حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد از فرایند سئوی یک وب‌سایت به لینک سازی اختصاص دارد اما منظور این نیست که سئوی داخلی اهمیت کمتری دارد و می‌توان از آن صرف‌نظر کرد یا انجام آن را به بعد موکول کرد!

 • ایجاد لینک با انکرتکست مناسب

متن لنگر یا همان انکرتکست (Anchor Text) به کلمه یا متنی گفته می‌شود که به آدرس دیگری لینک شده است. به‌عنوان‌مثال هنگامی‌که شما در منوی اصلی وب‌سایتتان لینکی به نام «صفحه اصلی» قرار داده‌اید، درواقع با انکرتکست «صفحه اصلی» به آدرس وب‌سایتتان لینک داده‌اید.

انکرتکست مهم‌ترین موضوعی است که هنگام لینک سازی باید به آن توجه کنید. بسیاری از کاربران به‌اشتباه از انکرتکست‌های یکسان هنگام لینک سازی استفاده می‌کنند. مثلاً بسیاری از شرکت‌های طراحی سایت فقط از کلمۀ «طراحی سایت» به صفحه اصلی وب‌سایتشان لینک می‌دهند. درصورتی‌که از انکرتکست‌های یکسان هنگام لینک سازی استفاده کنید قطعاً خیلی زود توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهید شد. جریمه‌ای که در برخی موارد شاید هیچ راه بازگشتی نداشته باشد!

 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

تقریباً تمامی شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و… لینک‌های خروجی خود را Nofollow کرده‌اند و به همین دلیل لینک‌های به اشتراک گذاشته‌شده در شبکه‌های اجتماعی معمولاً توسط ربات‌های گوگل نادیده گرفته‌شده و دنبال نمی‌شوند اما این به معنی بی‌تأثیر بودن لینک‌های نوفالو نیست.

کاربرانی که کمی با مباحث مرتبط با سئو آشنایی دارند، از میان شبکه‌های اجتماعی مختلف ترجیح می‌دهند در گوگل پلاس فعالیت کنند. گوگل پلاس، شبکه اجتماعی متعلق به شرکت گوگل است و به همین دلیل، بسیاری از کاربران معتقدند که فعالیت در گوگل پلاس تأثیر مستقیمی بر افزایش رتبۀ سایت در گوگل خواهد داشت.

بخشی از وظایف متخصص سئو:

 1. چک کردن robot.txt و sitemap
 2. بهینه کردن عکس ها
 3. چک کردن و تصحیح لینک های داخلی و خارجی
 4. بررسی URL ها
 5. چک کردن گوگل آنالیتیک
 6. چک کردن سرچ کنسول گوگل و رفع نواقص
 7. چک کردن ساختار سایت
 8. چک کردن PA، DA و mozrank
 9. بهینه سازی کدها
 10. پیگیری رتبه Alexa
 11. رفع خطاها و هشدارهای سایت
 12. بهینه کردن سرعت سایت
 13. رهگیری دائمی کلمات کلیدی و رتبه صفحات در گوگل
 14. چک کردن وضعیت هاست
 15. بررسی فعالیت در شبکه های اجتماعی
 16. بررسی کامل سئو محتوا
 17. تحلیل رقبا
 18. اهمیت به نسخه موبایل
 19. چک کردن ایندکس صفحات
 20. ازبین بردن بک لینک های بد
 21. راه اندازی سئو محلی در صورت لزوم
 22. تحقیق راجع به کلمات کلیدی مهم و استراتژیک (longtail و LSI keyword)
 23. انتخاب مناسب عنوان محتوا (عنوان جذاب)
 24. لینک بیلدینگ و راهنمایی خرید بک لینک در صورت نیاز


در این مقاله سعی شد ضمن آشنایی کامل با مباحث سئو و بهینه‌سازی سایت، به سرفصل‌های جزئی‌تر مانند سئوی داخلی و سئوی خارجی همراه با توضیحات نسبتاً کاملی در مورد آن‌ها پرداخته شود. امیدواریم این مقاله توانسته باشد ضمن آشنایی با سئو، آموزشی کوتاه و کاربردی در مورد بخش‌های مختلف فرایند سئو برای شما فراهم کرده باشد.

اگر توضیحات این یادداشت توانست شما را متقاعد کند که کار بر روی سئوی وب‌سایتتان را جدی بگیرید، از همین امروز آغاز کنید. شک نکنید که رقیبان شما در حال برنامه‌ریزی برای حضور قدرتمند در دنیای وب و استفاده از این بازار بکر در جهت افزایش فروش محصولات/خدمات خود هستند.

شما می‌توانید به‌سادگی سؤالات خود درزمینۀ سئو و بهینه‌سازی سایت را در بخش نظرات همین صفحه مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهیم.

نتیجه گیری

ابتدا برای استخدام سئوکار به هیچ عنوان عجله نکنید. از یک شرکت متخصص سرچ مارکتینگ که فقط بر روی سئو و تبلیغات گوگل تمرکز دارند به صورت موقت ۶ ماهه استفاده کنید و وضعیت فعلی سایت را به صورت کامل تحلیل و در دست داشته باشید و در حین فعالیت با آن ها کمک بخواهید که در استخدام فرد مناسب به شما کمک کنند .

برچسب های استخدام سئو کار در کرج , استخدام سئو کار شیپور , استخدام سئو کار حرفه ای , استخدام سئوکار در تهران , استخدام سئو کار دورکاری , استخدام سئو کار در اصفهان , آگهی استخدام سئوکار در اصفهان , استخدام سئو کار در مشهد , استخدام سئوکار تبریز , استخدام سئو کار در تبریز , استخدام سئو کار اهواز , ای استخدام سئو کار می باشد.

برچسب های آموزش سئو , آموزش سئو وردپرس , آموزش سئو سایت , آموزش سئو اینستاگرام , آموزش سئو ووکامرس , آموزش سئوی سایت , آموزش سئو حرفه ای سایت , آموزش سئو نویسی , آموزش سئو وبلاگ , آموزش سئو در کرج , آموزش سئو وردپرس Pdf , آموزش سئو وردپرس فارسی , آموزش سئو وردپرس حرفه ای , آموزش سئو وردپرس با Yoast Seo , آموزش سئو وردپرس اپارات , آموزش سئو در وردپرس , فیلم آموزش سئو وردپرس , آموزش کامل سئو وردپرس , آموزش سئو قالب وردپرس , آموزش سئو سایت همیار وردپرس , آموزش سئو سایت وردپرسی , آموزش سئو سایت رایگان , آموزش سئو سایت فروشگاهی , آموزش سئو سایت Pdf , آموزش سئو سایت Html , آموزش سئو سایت ورد پرس , آموزش سئو سایت جوملا , آموزش سئو سایت موزیک , آموزش سئو در اینستاگرام , آموزش کار با افزونه سئو ووکامرس , آموزش سئوی سایت وردپرس , آموزش سئوی داخلی سایت , آموزش افزایش سئوی سایت , آموزش سئوی وب سایت , آموزش بالا بردن سئوی سایت , آموزش برنامه نویسی سئو , آموزش سئو وبلاگ در گوگل , آموزش سئو سازی وبلاگ , آموزش سئو قالب وبلاگ می باشد.