درباره شغل دیجیتال مارکتینگ | Digital Marketi ng Jobs

شما در حال خواندن مقاله "درباره شغل دیجیتال مارکتینگ یا فرصت های شغلی و مشکلات دیجیتال مارکتینگ در ایران یا همه چیز درباره شغل جذاب دیجیتال مارکتینگ" می باشید. می خواهیم شغل دیجیتال مارکتینگ را در یک نگاه بررسی کنیم. ولی قبل از آن مقاله "آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران" را نیز مطالعه کنید.

فرصت های شغلی و مشکلات دیجیتال مارکتینگ در ایران


فارغ التحصیلان به دنبال فرصت های شغلی در دیجیتال مارکتینگ هستند. تقاضای مدیران برای آموزش در زمینه بازاریابی دیجیتال به سرعت در جهان در حال رشد می باشد . شرکت ها با توجه به مزایایی که دارد از بازاریابی دیجیتال برای رشد کسب وکارشان استفاده می کنند.

امروزه تب استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ توسط کسب و کارهای کوچک و بزرگ در ایران داغ داغ است. حقوق و دستمزد به طور متوسط برای یک مدیر دیجیتال مارکتینگ از یک و نیم میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان است. امروزه هر شرکت کوچیک یا بزرگ در حال استفاده از بازاریاب دیجیتال برای کسب وکارشان هستند. فردی که در بازاریابی دیجیتال حرفه ای است دستمزد بالایی نیز به او پرداخت می شوند.

مشکلات دیجیتال مارکتینگ در ایران

بزرگترین مشکل در هزاران نفر از افراد آموزش دیده در حرفه بازاریابی دیجیتال این است که درک درستی از اجرای تکنیک های عملی بازاریابی دیجیتال ندارند. بیشتر فارغ التحصیلان این علم را به صورت تئوری آموزش دیدند و دانش عملی شان بسیار ضعیف است. و مشکل بزرگتری که وجود دارد آموزش ها بر اساس رفتارهای کاربران و ترندهایی است که در جهان در حال استفاده است در حالیکه رفتار کاربران ایرانی در اکثر موضوعات کسب و کار با جهان تفاوت های زیادی دارد.

مشکلی بزرگتر از نکات فوق این است که در آگهی های استخدام شاهد این موضوع هستیم که چندین تخصص و تسلط را از تدوین استراتژی تا مدیریت شبکه های اجتماعی تا تسلط به فتوشاپ را که برای هر کدام از تخصص ها بعضا نیاز به جذب یک کارشناس متخصص یا مدیر می باشد را ذکر می کنند.

امروزه کسب وکارها نیاز دارند افرادی را استخدام کنند که مفاهیم بازاریابی دیجیتال را درک می کند و قادر می باشد که آن مفاهیم را به صورت عملی نیز انجام دهد.

فرصت های شغلی بازاریابی دیجیتال چیست؟

مشاغلی که پرداخت های بالا به افراد صورت می گیرد در زمینه های زیر می باشد:

مدیر بازاریابی دیجیتال

متخصصان SEO

مدیر بازاریابی شبکه های اجتماعی

مدیر بازاریابی محتوایی

مدیر تبلیغات دیجیتال

متخصص گوگل ادورز

مدیر ایمیل مارکتینگ

نقش های شغل در بازاریابی دیجیتال

نقش های گسترده ای که هر یک از شغل های بالا ایفا می کند در زیر آورده شده است:

وظایف مدیر بازاریابی دیجیتال

اجرای بازاریابی دیجیتال یا نقش مدیر یک نقش کلی مثل مدیر بازاریابی می باشد. او مسئول اداره کلی بازاریابی دیجیتال است و از نزدیک با تیم بازاریابی برای پیاده سازی بازاریابی دیجیتال کار کرده است.

وظایف متخصص SEO

این نقش متخصص که در آن فرد تنها بر روی پیاده سازی بهینه سازی موتور جستجو متمرکز است. یکی از بیشترین پرداخت های بازاریابی دیجیتال به متخصص سئو می باشد چون ماهیت سئو در حال تغییر می باشد و فرد متخصص باید همیشه به روز باشد. تقریباً تمام شرکت ها سرمایه گذاری زیادی در این بخش می کنند.

وظایف کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی

کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی مسئول و مدیر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، لینکدین، توییتر، یوتیوب ، ایستاگرام و تلگرام می باشد. امروزه شبکه های اجتماعی سریع ترین و پراستفاده ترین شبکه هایی است که مشتریان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

وظایف مدیربازاریابی محتوایی

این رشته تقریباً جدید است و به عنوان یک فرصت شغلی در بازاریابی دیجیتال در چند سال گذشته بوده است. شرکت ها میلیون ها دلار صرف می کنند تا نویسندگان محتوای خوب و مناسبی برای مصرف کنندگان بنویسند. محتوا می تواند مقالات، فیلم باشد. به عنوان یک مدیر بازاریابی محتوایی بر محتواهای تولید شده نظارت می کند.

وظایف کارشناس تبلیغات دیجیتال

امروزه تبلیغات دیجیتال رشد نسبتاً سریع تری نسبت به روش سنتی یعنی نمایش در تلویزیون، رادیو، تبلیغات در روزنامه می باشد. شغل بازاریابی دیجیتال به عنوان یک مدیر تبلیغاتی می تواند چالش برانگیز و بسیار پرارزش باشد.

وظایف کارشناس گوگل ادورز

نقش یک متخصص ادورز صرفاً مدیریت گوگل ادورز برای شرکت ها است. این متخصص با جستجو در کلمات کلیدی در گوگل ادورز پرکاربردترین کلمه کلیدی را انتخاب می کند. و کمپین تبلیغات کلیکی گوگل بهینه و هدفمندی را برای مجموعه برنامه ریزی می کند.

وظایف کارشناس ایمیل مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال هرگز نمی تواند بدون بازاریابی ایمیل کامل باشد. بازاریابی ایمیلی اگر به درستی انجام شود می تواند یک فرم بسیار موثر از بازاریابی باشد. امروز، شرکت میلیون ها دلار صرف می کنند تا میلیاردها ایمیل ارسال شود.

با تغییر فناوری هرگز روش های بازاریابی دیجیتال از رده خارج نشده اند . شما می توانید روشی را انتخاب کنید که در آن تخصص دارید . البته اگر می خواهید مهارت هایتان را بیشتر کنید بهتر است دوره های آموزشی که برگزار می شود شرکت کنید..

درباره شغل دیجیتال مارکتینگ

علیرضا عزلتی

شغل دیجیتال مارکتینگ چیست؟

با گسترش فضای دیجیتال و محیط آنلاین، مشاغل زیادی به بازار کار در زمینه دیجیتال افزوده شدند که یکی از آنها شغل دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) می باشد. اما معنای دقیق شغل دیجیتال مارکتینگ چیست؟
بر اساس جستجو و پرسیدن این سوال از گوگل، بالاترین نتیجه نمایش داده شده چنین بیان می کند:
توصیف شغل دیجیتال مارکتینگ: حرفه یا تخصصی که مسئول گسترش استراتژی فروش محصول یا خدمات یک شرکت به صورت آنلاین می باشد. در این راه از ابزاری نظیر شبکه های اجتماعی، وبسایت، ایمیل مارکتینگ و موتورهای جستجو بهره گرفته می شود.

این یک توصیف کلی از شغل دیجیتال مارکتینگ است. همانطور که در مطلب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ توضیح دادیم که یدیجیتال مارکتینگ ک مفهوم کلی و چترگونه است، اینجا هم چنین نظری داریم. در واقع باید به طور دقیق تر چنین بیان کنیم: افرادی که به یک حرفه در دیجیتال مارکتینگ علاقمند هستند، می توانند فعالان فروش دیجیتال، متخصصین بازاریابی اینترنتی، متخصصین سئو، مدیران دیجیتال مارکتینگ یا مشاغل دیگر مرتبط باشند.
وبسایت فارسی آکادمی دیجیتال مارکتینگ، وظایفی را برای یک مدیر دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر اعلام کرده است:
به طور کلی، وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ عبارتند از
• برنامه ریزی و مدیریت وب سایت، SEO/SEM، ایمیل، رسانه های اجتماعی و کمپین‌های تبلیغاتی
• نگهداری و بهبود حضور شما در رسانه‌های اجتماعی
• اندازه‌گیری و سنجش عملکرد تمامی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ و تهیه گزارش در مورد آن

همین وبسایت در پاسخ به اینکه مدیر دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد، گفته است:
مدیر دیجیتال مارکتینگ باید دارای درک قوی از استراتژی‌ها و ابزارهای بازاریابی فعلی باشد، همچنین قادر به هدایت کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ یکپارچه(با هدف مشترک) از زمان شروع کار تا زمان اجرا با در نظر گرفتن بودجه اختصاصی باشد. مدیران دیجیتال مارکتینگ با تیم بازاریابی، پشتیبانی و فروشندگان، برای راه‌اندازی به موقع یک کمپین، کار می‌کنند.
اما آنچه واضح است اینست که کسی که در شغل دیجیتال مارکتینگ مشغول به کار می شود، کاری مشابه حرفه بازاریابی را دارد. یعنی باید برای برندسازی، پشتیبانی از محصولات یا خدمات، افزایش فروش و جذب مخاطبان بیشتر برای سازمان خود تلاش کند. البته این کارها تماما در بستر دیجیتال و در فضای آنلاین انجام می گیرد تا عبارت بازاریابی دیجیتال را تکمیل کند.
شخص شاغل در دیجیتال مارکتینگ در هر سمت و موقعیتی لازم است تمام مفاهیم مرتبط با بازاریابی دیجیتال و مفاهیم پایه بازاریابی را بداند، هرچند ممکن است در حوزه خاصی متناسب با نیاز و وسعت آن شرکت مشغول به کار شود. به طور مثال یک متخصص سئو یک شاغل در حوزه دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. اما علاوه بر تسلط کافی بر سئو ، لازمست درباره ایمیل مارکتینگ و فعالیت در شبکه های مجازی هم اطلاعاتی داشته باشد.

موقعیت‌های شغلی در حوزه بازاریابی دیجیتال کدامند؟


در سال‌های اخیر شرکت‌های ایرانی زیادی به سمت بازاریابی دیجیتال روی آورده‌اند. اما بازاریابی دیجیتال صرفاً یک شغل را شامل نمی‌شود و بسته به سازمان و صنعتی که در آن فعال هستید نقش‌های متفاوتی را ممکن است به عهده بگیرید که دانش و مهارت متفاوتی را هم طلب می‌کند. با توجه به افزایش تقاضا برای این مشاغل در صنعت، خوب است که متقاضیان کار نیز با این مشاغل و مهارت‌های موردنیاز آشنا شوند و در صورت علاقه مسیر شغلی خود را متناسب با نیازهای موجود در صنعت هماهنگ سازند. در این مقاله به چند موقعیت شغلی اصلی در این حوزه می‌پردازم.

مدیر بازاریابی:

با گسترش فضای بازاریابی دیجیتال به‌تدریج شرکت‌ها این انتظار را دارند که مدیر بخش بازاریابی علاوه بر تسلط در فضای بازاریابی سنتی، مهارت‌ها و دانش موردنیاز در حوزه بازاریابی دیجیتال را هم داشته باشد. به‌طورکلی مدیر بازاریابی وظیفه رصد کردن روندهای بازار و مشخص کردن انتظارات مشتریان در مورد کالاها و خدمات شرکت را دارد. تعیین استراتژی‌های فروش، برندسازی و تبلیغات، ارائه گزارش در مورد روند فروش شرکت و جمع‌آوری اطلاعات در مورد روندهای بازار، فعالیت رقبا، محصولات جدید در بازار و قیمت‌گذاری از وظایف عمده مدیر بازاریابی است.

مدیر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی:

مدیریت کمپین‌های شرکت در فضای شبکه‌های اجتماعی بر عهده این نقش است. مطمئن شدن از محتوا و پست‌های مرتبط با استراتژی‌های کمپین بر عهده این نقش هست. به‌طورکلی هدف این است که از طریق حضور در شبکه‌های اجتماعی آگاهی از برند شرکت افزایش یابد و مشتریان بالقوه ترغیب به خرید از محصولات و یا خدمات شرکت شوند. تیم تحت مدیریت او، به‌طور مؤثر به دنبال این است که دنبال کنندگان و افراد مؤثر در شبکه اجتماعی شکل‌گرفته حول حساب کاربری شرکت را درگیر کند و آن‌ها را همراه شرکت نگه دارد. بر این اساس یکی از وظایف این شغل فراهم آوردن اطلاعات و تحلیل شاخص‌های بازاریابی دیجیتال و ایجاد بهبود فعالیت‌ها متناسب با شرایط است.

متخصص سئو:

بهبود موتورهای جستجوگر یا سئو کمک می‌کند تا وب‌سایت شرکت در هنگام جستجوی در موتورهای جستجو مانند گوگل در بالای فهرست بیاید. انتخاب کلیدواژه‌های درست و متناسب با مخاطبان احتمالی شرکت و بهینه‌سازی وب‌سایت از طریق فن‌های مختلف سئو از وظایف اصلی این نقش است. بهینه‌سازی عمدتاً شامل تولید محتوای حاوی کلیدواژه‌های اصلی، بهبود عنوان صفحات، برچسب‌گذاری متناسب صفحات و استفاده از متاتگ ها می‌باشد. درمجموع هدف آن است که کاربر تجربه خوبی را از تعامل با وب‌سایت داشته باشد. همچنین هنگام برگزاری کمپین‌های بازاریابی دیجیتال تحلیل اثربخشی سئو و بهبود استراتژی‌های سئو بر عهده این نقش است.

نویسنده محتوا:

یکی از ارکان اصلی در بازاریابی دیجیتال تولید محتوای متناسب است. در این نقش فرد باید پست‌های وبلاگ و سایر فرم‌های محتوا مانند اینفوگرافی، عکس نوشته و مانند آن را تولید کند. خلاقیت در پیدا کردن موضوعات جذاب و مرتبط با کسب‌وکار، مهارت نوشتن و تصویرسازی از الزامات داشتن این شغل است. همچنین با توجه به این‌که به‌سرعت محتواهای ویدئویی رو به گسترش است مشارکت در تولید کلیپ‌های جذاب هم ممکن است به نقش‌های این فرد اضافه شود. گرچه ساخت کلیپ‌های حرفه‌ای معمولاً به خارج از سازمان برون سازی می‌شود. با توجه به این‌که در ایران بسیاری از محتواها از وب‌سایت‌های انگلیسی‌زبان انتخاب و بازنشر می‌شود، تسلط به زبان انگلیسی و ترجمه متن یک مزیت مهم حساب می‌شود.

مدیر تولید محصولات دیجیتال:

روزبه‌روز بر تعداد محصولات دیجیتال افزوده می‌شود. نظارت بر تولید یک محصول دیجیتال از مرحله خلق ایده تا ارائه آن به بازار و مشارکت در برگزاری کمپین‌های بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ آن بر عهده این نقش می‌باشد. این نقش به‌عنوان یک فرد واسط بین تیم فنی و تیم بازاریابی عمل می‌کند و نیازهای مشتریان را به زبان فنی ترجمه و مشخصات محصول را جهت طراحی و تولید به تیم فنی منتقل می‌کند. علاوه بر تسلط بر دانش فنی ازیک‌طرف و دانش بازاریابی از طرف دیگر، مهارت‌های مذاکره و حل اختلاف از توانمندی‌های موردنیاز این نقش است. تسلط بر دانش مدیریت پروژه نیز از الزامات این شغل است.

تحلیل‌گر بازاریابی دیجیتال:

با افزایش تمایل شرکت‌ها به بهره‌گیری از کانال‌های دیجیتال برای انجام کمپین‌ها، تمایل به تجزیه‌وتحلیل داده‌های مربوطه افزایش‌یافته است. فهمیدن این مسئله که آیا کمپین توانسته مخاطبان موردنظر را هدف قرار دهد، عملکرد کمپین چگونه بوده، تجربه مشتری در تعامل با وب‌سایت به چه شکل بوده است و درنهایت جمع‌بندی آن‌ها برای بهبود تصمیمات مرتبط از وظایف اصلی این نقش است.

فضای بازاریابی دیجیتال در ایران هنوز در ابتدای راه خود است و در آینده نیز تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. در حال حاضر ممکن است در برخی از شرکت‌ها یک یا چند نقش باهم ترکیب‌شده باشد. ولی در این مقاله سعی شد تا فضای کلی مسیر شغلی در این حوزه روشن شود.

همه چیز درباره شغل جذاب دیجیتال مارکتینگ


کار دیجیتال مارکتینگ علاقه تعداد زیادی از افراد جامعه در این روزها شده هست، بافراگیر تر شدن روز به روز اینترنت در دنیا این شغل نیز رونق گرفته هست. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی الکترونیکی روشی از بازاریابی هست که با بهره گیری از فن آوری هاي دیجیتال، به بهره گیری کنندگان دسترسی پیدا کرده و آنان را به مشتری مبدل میسازد.

انواع دیجیتال مارکتینگ:

فعالیت هاي دیجیتال مارکتینگ شامل اقدامات زیر هست:

بهینه سازی موتور جستجوگر یا همان سئو «SEO»
بازاریابی محتوایی
بازاریابی از طریق تاثیرگذاری
اتوماسیون محتوا
مانورهای بازاریابی «Campaign Marketing»
تجارت الکترونیک«e-commerce»
بازاریابی از طریق شبکه هاي مجازی
تبلیغات نمایشی «بنری و کلیکی»
کتابهای الکترونیکی
دیسکتهای نوری و دیسکت هاي بازی
سایر فرم هاي رسانه هاي دیجیتال

بعلاوه دیجیتال مارکتینگ را می‌توان به سایر کانال هاي غیر اینترنتی رسانه هاي دیجیتال مثل تلفن هاي همراه «SMS, MMS»، خدمات پاسخ دهی تلفنی و یا متن پیام گونه تلفن در حالت انتظار نیز گسترش داد.

مزایای دیجیتال مارکتینگ؟

در قرن حاضر، بدون شک دیجیتال مارکتینگ، مطمئن ترین روش رابطه دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب هست. در این نوع بازاریابی، میتوانید پیامها را به گونه اي طراحی کنید تا به طور کامل پاسخگوی نیازها و خواسته هاي معین مخاطبان باشد.

در تبلیغات دیجیتالی می توان براحتی و با صرف زمان و هزینه کم پیام بسیار جذابی طراحی کرد که ضمن اطلاع رسانی سریع و دقیق جایگاه خود را در فضای مجازی ارتقا داد.

سئو «بهینه سازی موتور جستجو»

بهینه سازی موتور جستجوگر «سئو،Search Engine Optimization»، فرآیندی را گویند که سبب اکثر دیده شدن یک وب سایت یا صفحه وب در جریان بهره گیری مجانی از یک موتور جستوجوگر هست که معمولا بدان نتایج طبیعی یا اکتسابی گویند.بطور کلی هر اندازه که در موقع بهره گیری از موتورهای جستجوگر، صفحه یا سایت مورد جستجو زودتر و یا در رده هاي بالاتر ظاهر شود، مراجعه کننده بیشتری را بخود جذب خواهد کرد.

سئو ممکن هست اهداف مختلفی را برای جستجو مورد بهره گیری قرار دهد مثل جستجوی عکس، جستجوی مکانی، جستجوی ویدیو یا آکادمیک یا جستجوی اخبار.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ:

۱. مهم تر از تعداد ، کیفیت بازدید کنندگان هست. یادتان باشد که همۀ مشتری شما نیستند!

۲. در کمپین دیجیتال مارکتینگ، فقط به دنبال اعداد و ارقام نباشید. زیرا دیجیتال مارکتینگ یک هدف نیست! یک وسیله و ابزار کمکی برای رسیدن به هدف هست.

۳. تعداد تعاملات یعنی تعداد لایک ها، نظر ها، به اشتراک گذاری ها حائز اهمیت هست و این موضوع هست که نهایتا به ارتقاع برند و فروش اکثر شما کمک می‌کند.

۴. دقت به این نکته مهم هست که هدف دیجیتال مارکتینگ افزایش تعاملات کاربران در وب سایت و شبکه هاي مجازی هست. و در نهایت باید منجر به کسب درآمد و بازگشت هزینه هاي دیجیتال مارکتینگ شود.

۵. نکته ي مهم دیگر این هست که بهینه سازی فقط برای وب سایت ها نیست بلکه برای تمامی کمپین هاي دیجیتال مارکتینگ، از جمله شبکه هاي مجازی هست.

مشاغل بازاریابی با بهترین چشم انداز آینده - عناوین شغلی بازاریابی دیجیتال - بازاریابی الکترونیک

Marketing Iran Talent Research Team

مشاغل بازاریابی با بهترین چشم انداز آینده

در این مقاله از مجموعه مقالات مربوط به مشاغل بازاریابی و فروش شما را مشاغل بازاریابی با بهترین چشم انداز آینده و عناوین شغلی بازاریابی دیجیتال ، عناوین شغلی بازاریابی چند کاناله و عناوین شغلی بازاریابی الکترونیک آشنا می کنیم .

آیا شما به دنبال شروع مسیر حرفه ای خود در بازاریابی هستید یا می خواهید تغییر شغل دهید و شغلی متناسب با آرزوهای خود بیابید ؟

چشم انداز بازاریابی در دهه گذشته تغییر کرده است. بسیاری از پست های مورد تقاضا در مشاغل بازاریابی در گذشته وجود نداشته اند ، اما در حال حاضر بسیار پر طرفدار و پردرآمد هستند. شما فقط باید آنها را درک کنید و از آنها برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای در بازاریابی استفاده نمایید. حتی نیازی به فارغ التحصیل شدن از این مشاغل ندارید. در عوض باید از مهارتهای خود برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی استفاده نمایید.

حوزه هایی هستند که هر فردی بایستی نسبت به آنها دقت نظر و توجه داشته باشد که شامل حوزه های بازاریابی دیجیتال ،بازاریابی چند کاناله وتجارت الکترونیک می باشد. با مشاهده و بررسی رشد مشاغل بازاریابی متوجه می شوید که مهارتهای بازاریابی شامل مهارتهای فنی نیز می باشند ، بنابراین شرکت ها به دنبال افرادی با تجربه و دارای مهارت فنی هستند.

البته این بدان معنا نیست که شما باید یک برنامه نویس باشید ؛ اما بایستی درک کافی و کاملی از اصول فنی داشته باشید.

به عنوان یک حرفه ای در بازاریابی شما هیچ گزینه ای پیش رو ندارید ، اما اگر می خواهید در مسیر کاری خود موفق باشید بایستی به دنیای دیجیتال بپیوندید.

عناوین شغلی بازاریابی دیجیتال

بودجه های بازاریابی در بخش دیجیتال سر سام آور اند ، و شرکت ها به جای تمرکز بر تکنیک های سنتی بازاریابی ، بیشتر مخارج خود را در حوزه بازاریابی دیجیتال قرار می دهند . به گفته eMarketer ، ۹/۳ میلیارد دلار در حوزه تبلیغات اینترنتی هزینه شده است.

بازاریابی دیجیتال شامل رسانه های اجتماعی ، copywriting ، تجزیه و تحلیل ، طراحی خلاق ، بازاریابی تلفن همراه از جمله توسعه برنامه ها (app ها) است.


عناوین شغلی در بازاریابی دیجیتال عبارتند از :

 • متخصص بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Specialist)

 • مدیر بازاریابی دیجیتال یا آنلاین (Digital or Online Marketing Manager)

 • نویسنده بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Copywriter)

 • نویسنده یا کپی رایتر فردی است که متون تبلیغاتی را می نویسد.

 • تحلیلگر بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Analyst)

 • مدیر محصول دیجیتال (Digital Product Manager)

 • مدیر پروژه بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Project Manager)


عناوین شغلی بازاریابی چند کاناله

عناوین شغلی بازاریابی چند کاناله

بازاریابی چند کاناله (Multichannel Marketing) به دلیل انتظارات مصرف کننده بسیار پر اهمیت و مهم است. بازاریابی چند کاناله تلاش می کند تا به مشتریان برای خرید کالا / خدمت چندین راه ارائه نماید.

به عنوان مثال ، محصول علاوه بر ارائه در یک خرده فروشی به صورت آنلاین نیز ارائه می گردد. آیا می دانید شخصی که در این نوع بازاریابی تخصص دارد، چقدر ارزشمند است ؟

بازاریابی چند کاناله همچنین شامل استفاده از شرکای تجاری برای فروش کالا و خدمات نیز می باشد. این شرکای تجاری می توانند مشاوران، بسته بندی کنندگان مجدد ، ذینفعان و حتی خرده فروشان باشند.


عناوین شغلی در بازاریابی چند کاناله عبارتند از :

 • مدیر فناوری کسب و کار (Business Technology Manager)

 • مدیر بازاریابی چند کاناله (Multichannel Marketing Manager)

 • مدیر ادغام چند کاناله (Multichannel Integration Manager)

 • متخصص بازاریابی کانال (Channel Marketing Specialist)

 • تحلیلگر چند کاناله (Multichannel Analyst)

 • مدیر بازاریابی کانال (Channel Marketing Director)


عناوین شغلی بازاریابی الکترونیک

عناوین شغلی بازاریابی الکترونیک

اگر به ۱۵ سال پیش بر می گشتیم و ار تجارت الکترونیک سخن می گفتیم ، بسیاری نمی دانستند در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. مردم خرید آنلاین می کنند ؟ به هیچ وجه .

اما اکنون در دنیای امروز تجارت الکترونیک (e-commerce) تثبیت شده است. مصرف کنندگان بیشتر خرید خود را از طریق اینترنت انجام می دهند. اگر هم خریدی انجام ندهند ، حداقل زمان خود را صرف انجام تحقیقات در مورد کالاها یا خدمات می کنند.

شرکت ها در جستجوی حرفه ای های بازاریابی هستند کسانی که به آنها در فروش آنلاین و برقرای ارتباط آنلاین کمک می کنند.

تجارت الکترونیک حوزه ای از بازاریابی است که در برگیرنده بازاریابی ، فنآوری اطلاعات و کسب و کارها می باشد. این شغل انتخاب حرفه ای و عالی برای کسانی است که نه تنها از جنبه خلاق بازاریابی لذت می برند بلکه از نفوذ و تجزیه و تحلیل داده ها نیز خوشحال می شوند.


عناوین شغلی در بازاریابی الکترونیک (e-commerce marketing) عبارتند از :

 • مدیر تجارت الکترونیک (Director of Ecommerce)

 • مدیر کسب و کار الکترونیک (Director of Ebusiness)

 • استراتژیست تجارت الکترونیک (Ecommerce Strategist)

 • متخصص بهینه سازی تبدیل (Conversion Optimization Specialist)

 • متخصص بازاریابی اینترنتی (Internet Marketing Specialist)

 • تحلیلگر تجارت الکترونیک (Ecommerce Analyst)

 • مدیر بازاریابی وب (Web Marketing Manager)

 • متخصص کمپین مدیریت روابط مشتری الکترونیک (eCRM Campaign Specialist)

 • متخصص چیدمان وب (Web Merchandising Specialist)

صنعت بازاریابی از زمانی که به بخش استخدام وارد شده دچار مشکل شده است ، اما با بهبود فضای اقتصادی در حال حاضر کسانی شانس بیشتری در به دست آوردن مشاغل بازاریابی دارند که دارای مهارتهای بیشتری باشند.

برچسب های مرتبط با , شغل بازارات , شغل بازاریابی , شغل بازاریابی چیست , شغل بازاریابی اینترنتی , شغل بازاریابی تلفنی , شغل بازاریابی چگونه است , شغل بازاریابی نی نی سایت , شغل بازاریابی شبکه ای , شغل بازاریابی بیمه , شغل بازاریابی شبکه ای چیست , شغل بازاریابی به انگلیسی , شغل بازاری , شغل بازاریاب , شغل بازاری خوب , معرفی شغل بازاریابی بیمه , شغل بازاریاب چیست , شغل دیجیتال مارکتینگ آموزش , شغل دیجیتال مارکتینگ آموزشی , شغل دیجیتال مارکتینگ دوره آموزشی , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ Pdf , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام , شغل آموزشگاه دیجیتال مارکتینگ , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ لیندا , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ مشهد , شغل آموزش دیجیتال مارکتینگ در مشهد , شغل دیجیتال مارکتینگ آکادمی , شغل آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا , شغل آکادمی دیجیتال مارکتینگ پلن , شغل آکادمی دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام , شغل آکادمی دیجیتال مارکتینگ تهران , شغل آکادمی دیجیتال مارکتینگ سئو , شغل ديجيتال ماركتينگ , شغل ديجيتال ماركتينگ چيست , شغل دیجیتال مارکتینگ , شغل دیجیتال مارکتینگ دوره , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ نادین ایده , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ وارگو , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ رخ داد , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ مگنت , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ میکس , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ نویان , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت , شغل آژانس دیجیتال مارکتینگ رادمان می باشد.