معرفی سیستم های مدیریت محتوا یا سایت سازهای رایگان

Content management systems or Free website builder

معرفی سیستم های مدیریت محتوا یا سایت سازهای رایگان

از جمله سایت سازهای رایگان (Free website builder) یا سیستم های مدیریت محتوا (Web content management system) عبارتند از:جوملا ، نیوک ، ورد پرس ، دات نت نیوک ، دروپال ، انجمن ساز رایگان.
در این مقاله "معرفی سیستم های مدیریت محتوا یا سایت سازهای رایگان" و معروف، قصد داریم تعدادی از سیستم مدیریت محتوا ، که ترجمه عبارت content management system یا CMS است را معرفی کنیم از جمله : سایت ساز وردپرس (WordPress) , سایت ساز جوملا (Joomla) , سایت ساز دات نت نیوک (DotNetNuke) , فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) ,فروشگاه ساز پرستاشاپ (PrestaShop) , فروشگاه ساز Virtual Freer , انجمن ساز مای بی بی (MyBB) , انجمن ساز پی اچ پی نیوک (PHP-Nuke).

سی ام اس یا (Content Management System) یا سیستم مدیریت محتوا چیست؟

در واقع نرم افزاری جهت مدیریت محتوای وب سایت های پویا یا داینامیک، می باشد که مهمترین سیستم‌های مدیریت محتوای و بعضی سیستم‌های مدیریت محتوای مشهور به شرح زیر هستند: wordpress محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا است، که به عنوان یک CMS وبلاگ‌نویسی شروع به کار کرد، اما بعداً به یک CMS بالغ تبدیل شد. Joomla متداول‌ترین سیستم مدیریت محتوا برای ساختن سایت‌هایی با امکانات گسترده است که می‌تواند برای ایجاد و ویرایش آسان صفحات وب به کار رود، اما از WordPress پیچیده‌تر است. Drupal سومین CMS پرکاربرد است که قبل از WordPress و Joomla ایجاد شده‌است. یادگیری و فهمیدن آن از دو CMS قبلی سخت‌تر، اما از آن‌ها ایمن‌تر است. در سایت کاخ سفید هم از همین CMS استفاده می‌شود.

وردپرس (WordPress)

وردپرس پرکاربردترین سایت ساز رایگان با پنل مدیریت ساده اما کامل برای راه اندازی انواع وبلاگ، فتوبلاگ، گالری، سایتهای شخصی و شرکتی است. وردپرس برای ایجاد وب سایت به علت کاربری ساده گزینه بسیار مناسبی است.

تعداد بسیار زیادی افزونه برای ارتقای امکانات وردپرس در فضای اینترنت وجود دارد و پوسته های متنوع وردپرس امکان انتخاب ظاهر دلخواه و شخصی سازی طراحی سایت را به مدیر وب سایت می دهد.

وردپرس با PHP نوشته شده و از دیتابیس MySQL استفاده می کند. توصیه می شود برای نصب وردپرس از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

سیستم مدیریت محتوا
سیستم مدیریت محتوا

جوملا (Joomla)

جوملا یک سایت ساز رایگان با پنل کاربری کامل مناسب برای راه اندازی انواع وب سایتها شخصی و شرکتی است. جوملا برای وب سایتهای رسمی نیز قابل استفاده است و به علت دشوار نبودن کار با پنل مدیریتش و وجود انواع ماژولها و قالبها امکانات زیادی در اختیار مدیر سایت قرار می دهد.

افزودن امکانات سایت از طریق نصب ماژولها و تغییر و شخصی سازی ظاهر سایت با استفاده از قالبهای متعدد طراحی شده برای جوملا قابل تغییر است.

جوملا با PHP نوشته شده و از دیتابیس MySQL استفاده می کند. توصیه می شود برای نصب جوملا از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

دات نت نیوک (DotNetNuke)

دات نت نیوک یا DNN یک سیستم مدیریت محتوای نوشته شده با فناوری .NET شرکت مایکروسافت است و از دیتابیسهای SQL Server استفاده می کند. این سایت ساز مناسبترین انتخاب رایگان برای سایتهای شرکتی و به ویژه سایتهای رسمی و سازمانی است.

دات نت نیوک با داشتن پنل مدیریت کامل امکان افزودن محتوا و مدیریت تمام اجزا و ماژولهای سایت را به مدیر سایت می دهد.یکی از دشواریهای کار با دات نت نیوک یافتن رایگان ماژولهای مناسب فارسی و قالبهای جدید است.

بنابراین استفاده از این سایت ساز به خریدارانی که ترجیح می دهند سرمایه گذاری محدودی برای وب سایت خود انجام دهند و دانش فنی کمتری دارند توصیه نمی شود. اما کاربرانی که بضاعت مالی و فنی مناسبی دارند می توانند با بهره گرفتن از کمک متخصصان سایتهای بسیار حرفه ای با دات نت نیوک ایجاد کنند.

سیستم مدیریت محتوا
سیستم مدیریت محتوا

فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart)

اپن کارت یک سیستم سبد خرید آنلاین رایگان است. اپن کارت دارای پنل مدیریت کامل است و به مدیران وب سایتها امکان کنترل کامل فروشگاه، دسته بندی محصولات، قیمتها، روشهای تحویل، روشهای پرداخت و کلیه قابلیتهایی را که برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین لازم است می دهد.

ماژولهای متعدد برای افزودن امکانات بیشتر به اپن کارت موجود است و ظاهر سایت با تغییر قالب قابل تغییر است. با تهیه ماژولهای مناسب می توان اپن کارت را به هر یک از درگاههای پرداخت اینترنتی متصل نمود.

اپن کارت از PHP و دیتابیس MySQL استفاده می کند و سادگی پنل مدیریت آن امکان راه اندازی سریع فروشگاه را به مدیر سایت می دهد. توصیه می شود برای نصب اپن کارت از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

فروشگاه ساز پرستاشاپ (PrestaShop)

پرستاشاپ یک سیستم خرید و فروش آنلاین کدباز و رایگان است. پنل مدیریت کامل پرستاشاپ قابلیتهای لازم برای داد و ستد آنلاین از چینش و دسته بندی و قیمت گذاری و ارایه ویژگیهای محصولات و امکان سفارش، تخفیفات، افزودن چند فروشگاه تا پرداخت آنلاین و اتصال به درگاههای پرداخت را به مدیریت فروشگاه می دهد. مشتریان نیز با ایجاد حسابهای کاربری می توانند خریدهای خود را مدیریت نمایند.

پرستاشاپ در چند سال اخیر جایزه های بهترین اپلیکیشن رایگان برای داد و ستد را دریافت کرده است و به صورت پیشفرض از بیش از 300 ویژگی لازم برای فروشگاههای آنلاین پشتیبانی می کند. علاوه بر این می توان با افزودن ماژولهای متعدد رایگان یا پولی امکانات آن را افزایش داد یا درگاههای پرداخت بیشتری به آن افزود.

پرستاشاپ از PHP و دیتابیس MySQL استفاده می کند و سادگی و قدرت پنل مدیریت آن امکان راه اندازی سریع فروشگاه را به مدیر سایت می دهد.

پرستاشاپ به فارسی ترجمه شده و وجود چند انجمن گفتگو و وب سایت توسعه دهنده پرستاشاپ کار پاسخگویی به پرسشهای مدیران فروشگاهها را ساده ساخته است. توصیه می شود برای نصب پرستاشاپ از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

سیستم مدیریت محتوا
سیستم مدیریت محتوا

فروشگاه ساز Virtual Freer

اسکریپت رایگان فروش کارتهای شارژ و محصولات مجازی Virtual Freer با پنل مدیریت بسیار ساده و کاربردی امکان دسته بندی محصولات، چینش محصولات، سفارش آنلاین و امکان اتصال به درگاههای خرید آنلاین داخلی امکان راه اندازی بسیار سریع یک وبسایت خرید و فروش آنلاین را به صاحبان وبسایتها می دهد. خرید محصول از فروشگاههای کارت شارژ ایجاد شده با Virtual Freer بسیار ساده است و اطلاعات خرید بلافاصله به ایمیل خریدار فرستاده می شود.
Virtual Freer از PHP و دیتابیس MySQL استفاده می کند و سادگی پنل مدیریت آن امکان راه اندازی سریع فروشگاه را به مدیر سایت می دهد. این اسکریپت به زبان فارسی است. توصیه می شود برای نصب آن از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

انجمن ساز مای بی بی (MyBB)

مای بی بی (MyBB) یک سیستم مدیریت محتوای رایگان برای راه اندازی انجمنها یا فرومها است. بسیاری از انجمنهایی که در فضای وب فارسی وجود دارند از مای بی بی و انجمن سازهای رایگان مشابه آن استفاده می کنند.

برای مای بی بی افزونه ها و قالبهای متعدد وجود دارد که در افزایش امکانات سایت به کمک مدیران وب سایتها می آیند. پنل مدیریت MyBB ساده است و امکانات کاملی برای مدیریت سایت فراهم می کند.

مای بی بی از PHP و دیتابیس MySQL استفاده می کند و توصیه می شود برای نصب آن از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

سیستم مدیریت محتوا
سیستم مدیریت محتوا

پی اچ پی نیوک (PHP-Nuke)

پی اچ پی نیوک یا به اختصار نیوک یک سیستم مدیریت محتوای رایگان مناسب برای راه اندازی انواع سایتهای نشر اخبار و مطالب به صورت مشارکتی و با نظارت مدیر سایت است.

کار با پنل مدیریت PHP-Nuke ساده است و امکان استفاده از انواع ماژولهای جامع پیشفرض و افزودن ماژولهای جدید با قابلیتهای وسیع در آن وجود دارد. ظاهر سایت را می توان با استفاده از تم یا قالب جدید تغییر داد.

شهرت عمده PHP-Nuke به سبب سادگی مدیریت آن و ماژولهای کاربردی مفید است که دست مدیر سایت را در گسترش سایت باز می گذارد.

PHP-Nuke با زبان PHP نوشته شده و از دیتابیس MySQL استفاده می کند. توصیه می شود برای نصب آن از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

برچسب های سیستم مدیریت محتوای وردپرس , سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست , سیستم مدیریت محتوا وردپرس , سیستم مدیریت محتوی وردپرس , سیستم مدیریت محتوا وردپرس چیست , دانلود سیستم مدیریت محتوای وردپرس , آموزش سیستم مدیریت محتوای وردپرس , سیستم های مدیریت محتوا وردپرس , نحوه نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس , آموزش نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس , سیستم مدیریت محتوای فارسی رَسپینا‎ , سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی , سیستم مدیریت محتوا فروشگاهی , سیستم مدیریت محتوا فروشگاه ساز , سیستم مدیریت محتوا فروشگاه , سیستم مدیریت محتوا سایت فروشگاهی , سیستم مدیریت محتوای جوملا , آموزش سیستم مدیریت محتوا جوملا , دانلود سیستم مدیریت محتوا جوملا , دانلود سیستم مدیریت محتوا جوملا فارسی , مقاله سیستم مدیریت محتوا جوملا , سیستم های مدیریت محتوا جوملا , سیستم مدیریت محتوای فارسی , سیستم مدیریت محتوا فارسی , سیستم مدیریت محتوی فارسی , سیستم مدیریت محتوا فارسی رایگان , بهترین سیستم مدیریت محتوای فارسی , سیستم مدیریت محتوای نوا فارسی , بهترین سیستم مدیریت محتوا فارسی , اسکریپت سیستم مدیریت محتوا فارسی , سیستم مدیریت محتوای ایرانی , سیستم مدیریت محتوا ایرانی , سیستم مدیریت محتوای پرتال ساز سما ایرانی , سیستم مدیریت محتوای دروپال , سیستم مدیریت محتوا دروپال , سیستم مدیریت محتوای لاراول , سیستم مدیریت محتوای دیجی کالا , سیستم مدیریت محتوا دیجی کالا , سیستم مدیریت محتوا سایت دیجی کالا , سیستم مدیریت محتوای Dnn , سیستم مدیریت محتوا Dnn , سایت ساز های رایگان , سایت ساز های رایگان ایرانی , بهترین سایت ساز های رایگان , معرفی سایت ساز های رایگان , بهترین فروشگاه ساز های رایگان , بهترین وب سایت ساز های آنلاین رایگان , فروشگاه ساز های رایگان , انواع فروشگاه ساز های رایگان , سایت های فروشگاه ساز رایگان , برنامه های سایت ساز رایگان , سایت سازهای رایگان ایرانی , سایت ساز رایگان ایرانی , بهترین سایت ساز رایگان ایرانی , سایت ساز کاملا رایگان ایرانی , سایت سازهای رایگان , سایت سازهای رایگان خارجی , سایت سازهای رایگان فارسی , سایت ساز رایگان , سایت ساز رایگان وردپرس , سایت ساز رایگان با پسوند Com , سایت ساز رایگان گوگل , سایت ساز رایگان خارجی , بهترین سایت ساز رایگان خارجی , سایت ساز رایگان فارسی , بهترین سایت ساز رایگان فارسی , سایت ساز رایگان کانی وب , سایت ساز رایگان رایو , سایت ساز رایگان جوملا , سایت ساز رایگان فروشگاهی , فروشگاه ساز رایگان وردپرس , سایت ساز وردپرسی رایگان , سایت ساز وردپرس کاملا رایگان , فروشگاه ساز وردپرس رایگان , دانلود فروشگاه ساز رایگان وردپرس , فروشگاه ساز رایگان برای وردپرس , سایت ساز های رایگان ایرانی , فروشگاه ساز رایگان خارجی می باشد.