تفاوت بین آموزش، کوچینگ، منتورینگ و مشاوره

اگرچه تدریس، مربیگری، مشاوره و کوچینگ با همه ویژگی ها و مهارت های کلیدی مشترک هستند، اما با این وجود کاملا متفاوت هستند و آگاهی از تفاوت ها مهم است.

کوچینگ: آموزش، مشاور، درمانگری، مربی‌گری یا منتورینگ نیست. بلکه تکنیک و ابزار جدید است که خلاء علوم فوق برای حل مشکلات فردی، شغلی و اجتماعی را پر می‌کند.

به عبارت ساده تر، کوچینگ فرایندی است که با هدف بهبود عملکرد و تمرکز بیشتر بر “اینجا و اکنون” به جای گذشته یا آینده دور است.

کوچینگ یا coaching بر گرفته از کلمه coach و به معنای «مربی گری» است. در حالت کلی، وظیفه مربی این است که کوچی (فرد تحت نظر خود) را با به کارگیری راهکارهای مخصوصی، به نقطه مطلوبش برساند. ممکن است فرد مراجعه کننده به مربی یا کوچ، در زمینه های متفاوتی نیاز به مربی داشته باشد:

  • مثلا یک ورزشکار حرفه ای به منظور رسیدن به مقام قهرمانی به کمک مربی یا کوچ نیاز دارد.
  • یک مدیر کسب و کار، برای گسترش کسب و کار خود و دست یافتن به سود مالی بیشتر به کمک مربی کسب و کار یا بیزنس کوچ نیاز دارد.
  • یک مادر یا پدر، برای پرورش مهارت های خود در زمینه والدگری و بهبود رابطه با فرزندانش، به کمک لایف کوچ یا مربی زندگی نیاز دارد.
  • یک همسر، برای حفظ رابطه عاشقانه توأم با احترام و تفاهم، به کمک یک مربی زندگی یا لایف کوچ نیاز دارد.
  • یک دانش آموز برای دست یابی به جایگاه تحصیلی و علمی مورد نظر خود، به کمک مربی نیاز دارد.

کوچینگ چیست؟ فرق کوچینگ با مربی و مشاور

آموزش

در آموزش یک معلم متخصص وجود دارد که دانش را به دانش آموزان خود منتقل می کند. اگرچه بهترین معلمان هم از تکنیک های کوچینگ و تکنیک های مشارکتی و تعاملی استفاده می کنند، اما معلم به عنوان متخصص “پاسخ درست” را می داند.

کوچینگ یا مربیگری

مربی این عقیده را دارد که فرد پاسخگوی مشکلات خود در درون خود دارد. مربی متخصص یک موضوع نیست بلکه بیشتر روی کمک به فرد برای باز کردن پتانسیل های خود تمرکز دارد. در کوچینگ تمرکز بیشتر روی فرد و آنچه در ذهنشان است قرار دارد. مربی لزوماً یک فرد مشخص نیست: هرکسی می تواند رویکرد مربیگری را با چه همسالان، زیردستان یا حتی مافوق خود در پیش بگیرد.

“مربیگری” یکی از سبک های اساسی رهبری دانیل گلمن مشخص شده است. برای مشاهده سبک های رهبری گلمن به صفحه سبک های رهبری بروید.

مهارت اصلی مربیگری پرسیدن سؤالات صحیح برای کمک به فرد برای حل موضوع از طریق موضوعات خاص خود است.

منتورینگ

منتورینگ شبیه کوچینگ است. توافق کلی وجود دارد که یک منتور فرد را راهنمایی می کند تا سریعتر از زمانی که به تنهایی انجام می دهد یاد بگیرد یا رشد کند. افراد منتور در رشته مورد کار معمولا تخصص و مهارت خیلی زیادی دارند.

یک منتور معمولاً بر آینده، پیشرفت شغلی و گسترش موفقیت فرد متمرکز است، بر خلاف کوچینگ که تمایل دارد بیشتر به اینجا و هم اکنون و حل مشکلات یا موضوعات فوری تمرکز کند.

مشاوره

مشاوره نزدیکتر به مداخله درمانی است. مشاوره بر گذشته متمرکز است و به فرد کمک می کند تا موانع و مسائل گذشته خود را بر طرف کند و به پیش برود. در اینجا، تمرکز ممکن است بر موانع داخلی یا خارجی باشد.

نتیجه گیری: اصطلاح کوچینگ معانی مختلفی برای افراد مختلف دارد، اما عموماً در مورد کمک به افراد برای حل مشکلات خود و بهبود عملکرد خود است. فرقی نمی کند کوچینگ در ورزش، زندگی یا تجارت مورد استفاده قرار گیرد، یک مربی خوب معتقد است که افراد همیشه پاسخگوی مشکلات خود هستند. آنها فقط برای باز کردن قفل آنها به کمک نیاز دارند.

کوچینگ (Coaching) چیست؟ به چه کسی کوچ (Coach) می‌گویند؟

آیا پیش آمده که انگیزه‌ی کافی برای انجام اهدافتان نداشته باشید؟ تاکنون احساس کرده‌اید که زندگی شما می‌تواند از آن‌چه اکنون تجربه می‌کنید بهتر و معنادارتر باشد؟ آیا به دنبال افزایش رضایت از خود بوده‌اید؟ کوچینگ مهارتی است که به شما در این زمینه‌ها کمک می‌کند. کوچینگ (Coaching) فرآیندی است که در آن کوچ (Coach)، مربی یا راهنما به فرد کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از توانمندی‌هایش در زندگی فردی، خانوادگی، شغلی، اجتماعی و … کارکرد بهتری داشته باشد.

پس کوچ کسی است که با شناخت شرایط کنونی که فرد در آن است به ارائه‌ی راهکارهای مناسب به فرد برای حل مسئله، پیشبرد اهداف و بهبود کیفیت زندگی و سلامت روان فرد کمک می‌کند. به فرآیندی که میان کوچ و کوچ شونده (رهجو) پیش می‌آید کوچینگ می‌گوییم. بهتر است با واژه‌ها بازی نکنیم. می‌توانید کوچ را مربی، راهنما، منتور (Mentor)، دوست یا هر چه می‌خواهید بنامید. آن‌چه در این‌جا مهم است مهارت کوچ و فرآیند کوچینگ است.

تفاوت کوچینگ و روان‌درمانی چیست؟

کوچینگ بر خلاف روان‌درمانی بر روی گذشته، کاستی‌‌ها و اختلالات روانی تمرکز نمی‌کند بلکه کوچینگ را می‌توان راهکاری مناسب برای کسانی دانست که به دنبال تغییرات مثبت و عمیق در زندگی حال و آینده‌ی خود هستند. کوچینگ بر پایه‌ی امکانات و توانمندی‌هایی که هم‌اکنون در دسترس فرد است به بهبود زندگی در زمان حال و آینده می‌پردازد.

کوچ یا مربی چه تخصص و مدرک دانشگاهی دارد؟

نیاز نیست که کوچ یا مربی حتما مدرک تحصیلی خاص یا دوره‌‌های آموزشی را گذرانده باشد. هر کسی می‌تواند ادعا کند که یک کوچ یا مربی است. اما این ادعا هنگامی حقیقت خواهد داشت که دارای تجربه و مهارت در زمینه‌ی کوچینگ باشد. در گذشته ریش‌سپیدان و افراد باتجربه با بهره‌گیری از تجربیاتی که در زندگی به دست آورده بودند به راهنمایی دیگران می‌پرداختند. امروزه دوره های آموزشی در سراسر جهان برای پرورش کوچ در مرکزهای آموزشی برگزار می‌شود و در پایان نیز مدارکی در این زمینه به فرد داده می‌شود البته درباره‌ی اعتبار و توانمندی افراد در این زمینه‌ها نمی‌توان از روی این مدارک قضاوت کرد. برخی از کسانی که به عنوان کوچ کار می‌کنند با وجود گذراندن این دوره‌ها توانایی کوچ کردن دیگران را ندارند. به بیان دیگر برخی از این دوره‌ها ارزش مهارت‌آموزی را ندارند و فرد تنها توانسته است کاغذی را به عنوان مدرک کوچ دریافت کند.

نزدیک‌ترین شاخه‌ی علمی و مهارتی به کوچینگ، روان‌شناسی مثبت‌نگر است. کسی که دوره‌های روان‌شناسی مثبت‌نگر را در دانشگاه‌ سپری می‌کند آمادگی و مهارت کافی را برای این‌که به عنوان یک کوچ کار کند دارد. پس روان‌شناسانی که در زمینه‌ی روان‌شناسی مثبت‌نگر مهارت و تجربه دارند بهترین گزینه برای کوچ هستند. روان‌شناسی مثبت‌نگر شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به جای تمرکز بر روی اختلالات روانی و کاستی‌های فرد بر روی توانمندی‌ها و توانایی‌های مثبت فرد تمرکز می‌کند. به همین دلیل است که روان‌شناسان مثبت‌نگر بهترین گزینه برای کار به عنوان کوچ هستند.

از سوی دیگر اینفلوئنسرها (Influencer) یا چهره‌های تاثیرگذار نیز گزینه‌های خوبی برای کوچ کردن دیگران هستند. این افراد، با تجربه‌ای شخصی که دارند می‌توانند در پیشبرد اهداف به دیگران کمک کنند. پس همان‌گونه که گفته شد آن‌چه برای کار به عنوان یک کوچ اهمیت دارد داشتن مهارت و تجربه است نه مدرک. در هیچ کجای جهان داشتن مدرک آموزشگاهی برای انجام کوچ اجباری نیست و تمرکز بر روی مهارت و توانمندی‌های مربی است.

چرا کوچینگ با ارزش است؟ چرا بسیاری از افراد به کوچینگ نیاز دارند؟

چرا خصوصا افراد بسیار موفق، از افرادی که در مسابقات؛ که از قدیم در ورزش ها شنیده اید که مربی دارند؛ چرا افرادی که مدیران کلان هستند و صاحبان کسب و کار بزرگ هستند مربی دارند؟ چرا بسیاری از افرادی که اهداف کلان و بزرگ و مهم و رقابتی را دنبال می کنند از مربی و از کوچینگ استفاده می کنند؟

دلیل آن، این است که همه ی ما تجربه داریم و هر کدام از ما که درگیر هدف بزرگی بودیم، تجربه داریم که در مسیر رسیدن به هدف، انسان گاهی دچار بالا و پایین ها می شود و گاهی انگیزه اش زیاد است و گاهی انگیزه اش کم است و گاهی نیاز به مهارت ها و تکنیک هایی دارد که در آن لحظه ندارد و باید برود و آن ها را کسب کند. گاهی نیاز دارد به بازخورد بی طرفانه و بدون قضاوت از فرد دیگری که بیاید و کارهای او را ارزیابی کند و به او بازخورد دهد. گاهی به کسی نیاز دارد که در کنار او باشد و بتواند به او گزارش دهد و آن شخص در کنارش باشد تا فرد در مسیر و خط مورد نظرش بماند و از مسیر خارج نشود و در واقع کسی باشد که پشتیبان ما باشد و ...


انواع کوچینگ

کوچینگ شاخه‌ای بسیار گسترده است و شاخه‌های گوناگونی دارد مانند: کوچینگ ورزشی، کوچینگ فردی، کوچینگ شغلی، کوچینگ گروهی، کوچینگ سازمانی، کوچینگ سبک زندگی و …

شیوه‌های انجام کوچینگ

کوچینگ می‌تواند به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین، فیلم، کتاب‌های آموزشی و…) انجام شود. دوره‌های کوچینگ به شیوه‌ی فردی و گروهی و با بهره‌گیری از نوین‌ترین شیوه‌های روان‌شناسی مثبت‌نگر برگزار می‌گردند.

ما بر این باوریم که هر انسانی در راه زندگی خود به کوچینگ نیازمندست. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال بهبود سبک زندگی و خودشکوفایی هستید مربی یا کوچ حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید.

خدمات کوچینگ دانا و توانا

گروه دانا و توانا با تیمی متشکل از روان‌شناسان متخصص در زمینه‌ی کوچینگ، آماده‌ی ارائه‌ خدمات کوچینگ به صورت حضوری و آنلاین هستند. اگر به دنبال بهبود سبک زندگی، عملکرد مثبت فردی یا بهبود شرایط کارکنان در شرکت یا سازمان خود هستید ما شما را در این راه همراهی خواهیم کرد.

فعالیت کوچ چگونه انجام می شود؟

۱- حضوری

۲- غیر حضوری و آنلاین

از آنجا تکنولوژی پیشرفت کرده ما می توانیم هم حضوری کوچینگ را انجام دهیم و هم بصورت تلفنی و غیر حضورینحوه کار در قرار داد ذکر خواهد شد و شما می توانید از خدمات کوچینگ استفاده نمایید.

یک مربی (یا کوچ) درزمینهٔ‌های مختلف، برای افراد در جایگاه‌های متفاوت می‌تواند مفید و مؤثر باشد. یکی از شاخص‌ترین دسته بندی‌های کوچینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کوچینگ کسب و کار (به انگلیسی: Business coaching)
  • کوچینگ اجرایی (به انگلیسی: Executive Coaching)
  • کوچینگ عملکرد (به انگلیسی: Performance Coaching)
  • کوچینگ مهارت (به انگلیسی: Skills coaching)
  • کوچینگ فردی (به انگلیسی: Personal coaching)

تفاوت کلی بین منتورینگ و کوچینگ

اگر بخواهیم به صورت کلی در مورد کوچینگ و منتورینگ نظر دهیم، باید بگوییم که عمل کوچینگ ابتکار عمل بسیار بالایی می‌طلبد در حالی که منتورینگ اینطور نیست. منتور حتی می‌تواند فردی باشد که یک کسب و کار را تجربه کرده و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهد. اما کوچ لازم نیست که آن کسب و کار را تجربه کرده باشد. کوچ با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ یک دید کلی از استارتاپ پیدا کرده و شما را کمک می‌کند.

چه منتور چه کوچ حق تعیین و تکلیف کلی برای مجموعه را ندارند. اما تفاوت جای دیگری به وجود می‌آید. کوچ تلاش می‌کند تا ایده‌هایی که شما در ذهنتان دارید و باور نمی‌کنید که به حقیقت بپیوندند را از ذهن شما بیرون می‌کشند و کاری می‌کنند که خودتان به آنها جامه عمل بپوشانید. در حالی که منتور راه و روش درست تجارت را در جلسات منتورینگ به شما و کارمندان شما آموزش می‌دهد و کاری به ایده‌های درون ذهن شما ندارد.

حتی اگر بخواهیم از نظر شغلی بررسی کنیم، در خارج از کشور کوچینگ کاملا یک شغل رسمی و دائمی به حساب می‌آید. در حالی که منتورینگ در حقیقت به دو شکل مطرح می‌شود. شکل اول منتورینگ رسمی است که یک سازمان یا شرکت سرمایه‌گذار عمل منتورینگ را انجام داده و در ازای آن به دو صورت کسب درآمد می‌کند. در روش اول شرکت منتور، منتی را موظف به پرداخت مبلغی ثابت در ازای انتقال تجربیات‌اش می‌کند. در روش دوم شرکت منتور قراردادی بر این اساس با منتی عقد می‌کند که در صورت موفقیت‌آمیز بودن منتورینگ بر اساس اهدافی خاص، درصدی از سود عایدی به منتور تعلق بگیرد.

در نهایت باید کوچ را یک مربی صبور دانست که برای همه افراد یک نسخه را تجویز نمی‌کند. کوچ استعداد و شایستگی فردی هر کس را در نظر گرفته و روی همان شایستگی تمرکز می‌کند. در حالی که منتور تجربیات و دانش خود را در مورد بازار در اختیار منتی یا همان مراجع خود قرار می‌دهد.

,,کوچینگ چیست؟ در یک جلسه کوچینگ چه اتفاقی می افتد؟ تفاوت مشاوره با کوچینگ در چیست؟ تفاوت یک منتر با یک کوچ کدام است؟ تفاوتی که کوچینگ با مشاوره دارد؟ آیا جلسات کوچینگ همانند جلسات مشاوره است؟ کوچینگ با مشاوره، درمانگری و یا روانشناسی چه تفاوت دارد؟,,,فرق کوچینگ با آموزش و مشاوره,تفاوت کوچینگ و مشاوره,کوچینگ در روانشناسی,علم کوچینگ چیست,کوچینگ pdf,تفاوت منتور و مشاور,هزینه دوره کوچینگ,هزینه کوچینگ,تکنیک های کوچینگ,,